Ložiská

Pozícia valčekových ložísk NSKVysokovýkonné ložiská od NSK slúžia v novom vlaku N700S Šinkansen, ktorý od 1. júla 2020 jazdí na trati Tokaido Šinkansen medzi Tokiom a Osakou. N700S znamená začiatok novej éry, lebo sa jedná o prvú, úplne novú konštrukciu Šinkansen-u spoločnosti Central Japan Railway Company po 13 rokoch. Ložiská NSK podporujú bezkompromisné zameranie na bezpečnosť, stabilitu, komfort a environmentálny dizajn vlaku.

SchaefflerSpoločnosť Schaeffler, dodávateľ pre automobilový a ostatný priemysel s celosvetovou pôsobnosťou, predložila priebežnú správu za prvý polrok 2020. V prvých šiestich mesiacoch dosahuje obrat skupiny Schaeffler 5 574 miliónov eur (minulý rok: 7 226 miliónov eur).

titVelkou výzvou, s níž se musí vypořádat segment větrné energetiky, zůstává i nadále snižování nákladů na výrobu elektřiny. Cenný příspěvek v této oblasti představují ložiska společnosti Schaeffler, která se vyznačují vyšší spolehlivostí a hospodárností. Na veletrhu WindEnergy 2018 prezentovala společnost Schaeffler inovativní produkty s prodlouženou životností a integrovanou senzorikou, jakož i digitální služby pro optimalizovaný provoz zařízení.

nsk1Monitorovanie stavu ložísk nie je len spôsob, ako rozpoznať nutnosť ich výmeny, ale aj spôsob, ako získať informácie o stave celého stroja alebo systému. Pre ilustráciu výhod služby Condition Monitoring Service (CMS) od NSK si na dvoch praktických príkladoch predstavíme, čo táto služba môže ponúknuť prevádzkovateľom brúsok.

obr1Rok 2018 je pre ZVL SLOVAKIA, a. s., významným medzníkom v jej histórii. Predstavuje 50 rokov budovania výroby a predaja ložísk v Žiline a na Slovensku.

ilustracnyUtěsněná naklápěcí soudečková ložiska FAG se již řadu let osvědčují jako řešení umožňující okamžitou montáž ložisek v průmyslové sféře, a to především v aplikacích s nároky na velké únosnosti při současném naklopení, spojených s mimořádnými požadavky na zajištění ochrany před nečistotami, nebo při potřebě zajistit maximální životnost ve spojení s minimální servisní náročností.