Aktuality

Singapur 16. augusta (TASR) - Ceny ropy pokračujú v utorok v poklese po sklamaní z čínskych ekonomických údajov, ktoré obnovili obavy z globálnej recesie a s tým spojeného zníženia dopytu po palivách. Barel (159 litrov) americkej ľahkej ropy West Texas Intermediate (WTI) s dodávkou v septembri sa v utorok o 7.27 h SELČ predával po 88,86 USD (87,16 eura). To bolo o 55 centov alebo 0,62 % menej...

New York 15. augusta (TASR) - Ceny ropy sa na začiatku týždňa výrazne oslabili. Dôvodom sú obavy z globálnej recesie. Tie podporili slabé údaje z Číny, ktoré signalizujú ochladzovanie druhej najväčšej svetovej ekonomiky.

Amsterdam 15. augusta (TASR) - Ceny zemného plynu v Európe na začiatku nového týždňa prudko vzrástli a dostali sa najvyššie od začiatku marca. Dôvodom je nárast dopytu po energiách pre horúčavy, ktoré spôsobujú vysychanie riek v regióne. To ešte zhoršilo situáciu na európskom trhu, ktorý od začiatku ruskej agresie proti Ukrajine zápasí s nedostatkom plynu.

Rijád/Moskva 15. augusta (TASR) - Saudskoarabská investičná spoločnosť Kingdom Holding Co, v ktorej má kontrolný podiel miliardár, princ Al-Valíd bin Talál, v období od februára do marca potichu investovala viac ako 500 miliónov USD (486,14 milióna eur) do troch veľkých ruských energetických firiem. TASR o tom informuje na základe správy Reuters. Investíciami do spoločností Gazprom, Rosnefť a...

Lipsko 15. augusta (TASR) - Ceny elektriny v Európe vyskočili na nové rekordné maximum. Príčinou je pokračujúce zdražovanie plynu. V priebehu dvoch mesiacov sa zdvojnásobili, čo ešte prehĺbilo energetickú krízu v Európe, ktorá môže stiahnuť ekonomiku regiónu do recesie.

Peking 15. augusta (TASR-OTS) - /PRNewswire/ - Podľa spoločného prieskumu, ktorý uskutočnili CGTN Think Tank a Čínsky inštitút verejnej mienky pri Renmin University of China, viac ako 78 % ľudí z celého sveta verí, že čínska ekonomika v uplynulom desaťročí oživila svetovú ekonomiku a stala sa motorom svetového hospodárstva. Prieskumu sa zúčastnili respondenti v priemernom veku 38,64 roka z ...

Tokio 15. augusta (TASR) - Priemyselná produkcia v Japonsku sa v júni vrátila k rastu, pričom jeho tempo dosiahlo rekordnú úroveň. Oznámilo to v pondelok japonské ministerstvo hospodárstva, obchodu a priemyslu, ktoré zverejnilo spresnené údaje. Informoval o tom server tradingeconomics.

Berlín 15. augusta (TASR) - Nemecko zavedie od októbra poplatok za plyn vo výške 2,419 centa za kilowatthodinu (kWh), aby pomohlo dovozcom, ktorí zápasia so stúpajúcimi nákladmi pre zníženie dodávok ruského plynu. TASR o tom informuje na základe správy DPA. Pre priemernú štvorčlennú rodinu to predstavuje ďalšie náklady vo výške približne 480 eur ročne.

Londýn 15. augusta (TASR) - Energetický dlh britských spotrebiteľov dosiahol historické maximum pre strmý rast cien v dôsledku vojny na Ukrajine. Ukázal to minulý týždeň prieskum spoločnosti Uswitch. TASR o tom informuje na základe správy Reuters.

Bratislava 15. augusta (TASR) - Inflácia v júli dosiahla 13,6 %, môžu za to hlavne potraviny a energie. Uviedol to Ľubomír Koršňák, analytik UniCredit Bank, v komentári k júlovým spotrebiteľským cenám, ktoré zverejnil Štatistický úrad (ŠÚ) SR. "Rast spotrebiteľských cien bol opäť plošný a stále prechádzal cez väčšinu hlavných položiek spotrebného koša. Napriek tomu sa dá povedať, že k rastu (i...