Aktuality

Bratislava 22. marca (TASR) - Predseda vlády Eduard Heger sa v stredu stretol s prezidentom Zväzu automobilového priemyslu (ZAP) Alexandrom Matušekom. Hovorili spolu o plánovanom rozhodnutí ukončiť výrobu benzínových a naftových motorov po roku 2035, s ktorým súhlasilo aj Slovensko. "Ako krajina, ktorá je silne naviazaná na automobilový priemysel, máme záujem udržať konkurencieschopnosť našich...

Bratislava 22. marca (TASR) - Poslanci ukončili 6. rokovací deň aktuálnej 88. schôdze Národnej rady (NR) SR diskusiou o návrhu novely zákona o organizovaní trhu s vybranými poľnohospodárskymi výrobkami nezaradeného poslanca Patricka Linharta. Fyzické osoby - podnikatelia alebo právnické osoby pôsobiace v poľnohospodárstve alebo potravinárstve by sa podľa návrhu mohli združovať do združení ...

Bratislava 22. marca (TASR) - Investorom sa opäť zmiernia podmienky na poskytovanie investičnej pomoci. Ide napríklad o predĺženie lehôt na dokončenie investície, obstaranie majetku či zníženie minimálnej hodnoty pri rozšírení investície. Vyplýva to z novely zákona o regionálnej investičnej pomoci skupiny poslancov z hnutia OĽANO, ktorú Národná rada (NR) SR v stredu definitívne schválila.

Barcelona 22. marca (TASR) - Nemecká automobilka Volkswagen plánuje vo svojich dvoch španielskych závodoch vyrobiť v rokoch 2025 až 2030 približne 3 milióny malých elektromobilov. Povedal to v stredu predseda predstavenstva automobilky SEAT Wayne Griffiths. Informovala o tom agentúra Reuters.

Žilina 22. marca (TASR) – Žilinská samospráva sprístupnila na webovej stránke nový informačný systém, ktorý poskytuje verejnosti informácie prostredníctvom digitálnych máp. Podľa hovorkyne mesta Barbory Zigovej je pre obyvateľov dostupných viacero mapových aplikácií podľa tematických oblastí. Primátor Žiliny Peter Fiabáne verí, že systém prinesie modernejší a efektívnejší spôsob informovania ...

Paríž/Berlín 22. marca (TASR) - Automobilka Stellantis investuje 130 miliónov eur do výroby nového elektrického automobilu v nemeckom závode v Eisenachu. S výrobou by sa malo začať v 2. polroku budúceho roka. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.

Vyjadrenie P. Kremského: Š. Holý zmaril zlepšenie verejného obstarávania na Slovensku Bratislava 22. marca (TASR) - Podpredseda vlády SR Štefan Holý (Sme Rodina) včera stiahol z rokovania parlamentu vládnu novelu zákona o verejnom obstarávaní. Predsedu výboru pre hospodárske záležitosti NR SR Petra Kremského (OĽANO) mrzí, že kapituloval ešte pred začatím diskusie. Podľa Kremského tak premárnil...

Berlín 22. marca (TASR) - Predstavitelia energetického sektora v Nemecku vyzvali vládu, aby sa zamerala na urýchlenie rozvoja výroby energie z vetra. Problematika je témou stretnutia zástupcov priemyslu a vládnych expertov, ktoré sa koná v stredu pod záštitou ministra hospodárstva Roberta Habecka. TASR o tom informuje na základe správy agentúry DPA.

Bratislava 22. marca (TASR) - Najvyšší kontrolný úrad (NKÚ) SR má ambíciu spolupracovať aj s technickými expertmi. "Snažíme sa pri niektorých témach komunikovať aj s expertmi," uviedol Andrassy s tým, že NKÚ zvažuje spoluprácu s technickými expertmi v rámci kontrol. Zosumarizovaním viacerých kontrolných akcií chce NKÚ podľa Andrassyho ponúknuť riešenia.

OTS: Xinhua Silk Road: Šen-čen. V Madride sa konala konferencia na podporu obchodu, na ktorej sa uzavrelo 13 investičných projektov Peking, 22. marca (TASR/OTS) - /PRNewswire/ - Nedávno sa v Madride, hlavnom meste Španielska, konala konferencia o hospodárskej a obchodnej spolupráci a výmene medzi Čínou (Šen-čen) a Španielskom (Madrid), ktorú organizovala mestská vláda mesta Šen-čen.