Washington/Peking 21. septembra (TASR) - Vyhliadky na skoré ukončenie obchodnej vojny medzi USA a Čínou sa zhoršujú. Americký prezident Donald Trump je po rokovaniach na expertnej úrovni vo Washingtone stále neústupný. Navyše čínska delegácia skrátila svoju návštevu USA a zrušila návštevu farmárov v Montane a Nebraske.

Praha 21. septembra (TASR) - Už takmer 6000 Čechov žaluje prostredníctvom spoločnosti Safe Diesel, ktorá zastupuje českých spotrebiteľov poškodených v emisnej kauze dieselgate, automobilku Volkswagen (VW). Safe Diesel tento týždeň svoju žalobu rozšírila o ďalších vlastníkov áut Volkswagenu s motormi s upravovaným softvérom. Ako uviedol server novinky.

Bratislava 21. septembra (TASR) - Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) v 21. kole projektu podpory malých obnoviteľných zdrojov energie (OZE) Zelená domácnostiam II vydala 434 poukážok na inštaláciu slnečných kolektorov. Poukážky získali všetci žiadatelia. Informoval o tom Stanislav Jurikovič, vedúci oddelenia komunikácie SIEA.

Bratislava 21. septembra (TASR) – V závere tohto roka plánuje ministerstvo hospodárstva (MH) spustenie dotácií na nákup elektromobilov. Štát prispeje na elektromobil v cene do 50.000 eur sumou 8000 eur a na nákup plug-in hybridu sumou 5000 eur. Povedal to v sobotu na Dňoch ekomobility organizovaných rezortom minister hospodárstva Peter Žiga (Smer-SD).

Žilina 21. septembra (TASR) – V žilinskom regióne je do systému duálneho vzdelávania zapojených 873 žiakov a 22 percent zo zamestnávateľov celého Slovenska. TASR o tom informoval Dušan Haluška, koordinátor spoločnosti Centire, ktorá poskytuje v spolupráci so Štátnym inštitútom odborného vzdelávania bezplatné semináre o duálnom vzdelávaní v žilinskom regióne. Žilinský región patrí podľa Halušku...

Atény 21. septembra (TASR) - Grécko sa pred desiatimi rokmi prepadlo do dlhovej krízy. A hrozilo, že kríza zlikviduje väčšinu politického, sociálneho a hospodárskeho pokroku, ktorý krajina dosiahla po tom, ako vojenskú diktatúru nahradila v roku 1974 demokracia. Grécka ekonomika od roku 2010 klesla o štvrtinu, nezamestnanosť stúpla a krajina balansovala na pokraji odchodu z eurozóny.