Singapur 21. augusta (TASR) - Ceny ropy v stredu vzrástli, pričom cena Brentu prvýkrát po vyše týždni prekročila hranicu 60 USD za barel. Trhy tak zareagovali na správu o citeľnom znížení zásob komodity v USA minulý týždeň, ktorý prekonal odhady. No zároveň, obavy z možného poklesu globálnej ekonomiky obmedzili zisky ropy.

Bratislava 21. augusta (TASR) - Finančné náklady na pozemkové úpravy na Slovensku presiahnu v nasledujúcich desaťročiach miliardu eur. Vyplýva to z návrhu opatrení na urýchlené vykonanie pozemkových úprav v SR z dielne rezortu pôdohospodárstva, ktorým by sa mal v stredu zaoberať vládny kabinet. Úpravy v 3103 katastrálnych územiach by počas 30 rokov mali stáť 1,093 miliardy eur.

Helsinki 20. augusta (TASR) - Nezamestnanosť vo Fínsku klesla v júli na najnižšiu úroveň za posledných sedem mesiacov, keď sa počet nezamestnaných dostal pod 170. 000. Informoval o tom v utorok fínsky štatistický úrad.

Lisabon 20. augusta (TASR) - Ceny portugalských výrobcov pokračovali minulý mesiac v poklese, pričom tempo poklesu sa zdvojnásobilo. Najvyššou mierou sa pod to podpísali ceny energií. Poukázali na to v utorok zverejnené údaje portugalského štatistického úradu.

Bratislava 20. augusta (TASR) - Novela zákona rozšíri pravidelnú kontrolu vykurovacích a klimatizačných systémov. Uviedlo to Ministerstvo hospodárstva (MH) SR v návrhu legislatívnej normy, ktorou by sa v stredu (21. 8.) mala na svojom rokovaní zaoberať vláda. Účinnosť novely zákona sa navrhuje na 10. marca 2020.

Moskva 20. augusta (TASR) - Produkcia ruského ropného koncernu Rosnefť v 2. štvrťroku medzikvartálne klesla, pod čo sa veľkou mierou podpísal problém s kontamináciou ropy v ropovode Družba. Čiastočne však objem ťažby ovplyvnil aj fakt, že Rusko pokračuje v spoločnom programe s Organizáciou krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) o obmedzovaní produkcie. Najväčšia ropná spoločnosť sveta kótovaná na ...