Hutníctvo a zlievarenstvo

ÚpravaNové podmienky v podnikaní priniesla koronakríza. Firmy sa museli prispôsobiť situácii na trhu. Hľadali nové spôsoby komunikácie s partnermi. O týchto témach hovoríme s konateľom Handtmann Slovakia, s. r. o., a Handtmann Kechnec, s. r. o. Alexandrom Ivanom.

VítkoviceSpolečnost Vítkovice, a. s., po předloňské ztrátě 3,2 miliardy korun dosáhla v roce 2019 zisku před zdaněním 162,8 milionu korun.

ovoOhrozenie oceliarenského priemyslu v Európskej únii dovozom takzvanej "neenvironmentálnej ocele" z krajín mimo Schengenu je realitou.

europsky oceliarsky priemyselDňa 8. júna 2020 adresovali Európskej komisii výkonní predstavitelia európskeho oceliarskeho priemyslu list - Spoločné vyhlásenie. Vyhlásenie prinášame v plnom znení.

spu1Súčasné trendy výroby odliatkov smerujú k výrobe súčiastok so zvýšenou presnosťou, kvalitnejším povrchom, homogénnou štruktúrou, a tým aj k rovnomerným mechanickým vlastnostiam pri minimálnej energetickej náročnosti ich výroby.

keramtech1Specializovaná výstava FOND-EX, zaměřená výhradně na oblast slévárenství, se koná ve dvouletém cyklu u příležitosti Mezinárodní strojírenského veletrhu v Brně. Díky tomuto spojení se jedná o největší akci tohoto druhu pořádanou na území České republiky a svým rozsahem a významem překračuje její hranice.