Hutníctvo a zlievarenstvo

ÚpravaNové podmienky v podnikaní priniesla koronakríza. Firmy sa museli prispôsobiť situácii na trhu. Hľadali nové spôsoby komunikácie s partnermi. O týchto témach hovoríme s konateľom Handtmann Slovakia, s. r. o., a Handtmann Kechnec, s. r. o. Alexandrom Ivanom.

FOTO Ocelářska úmieVýroba surové oceli loni v Česku meziročně klesla o 2,6 procenta na 4,3 milionu tun. Na on-line tiskové konferenci to uvedli zástupci Ocelářské unie. Zcela katastrofálně podle nich vypadala situace na jaře při první koronavirové vlně, kdy nastal meziroční propad o 25 procent. Druhé pololetí však přineslo oživení poptávky na klíčových trzích a růst cen i výroby. Výhled na letošní rok je obtížný kvůli nejistému vývoji pandemické situace, uvedli dnes oceláři.

VítkoviceSpolečnost Vítkovice, a. s., po předloňské ztrátě 3,2 miliardy korun dosáhla v roce 2019 zisku před zdaněním 162,8 milionu korun.

ovoOhrozenie oceliarenského priemyslu v Európskej únii dovozom takzvanej "neenvironmentálnej ocele" z krajín mimo Schengenu je realitou.

europsky oceliarsky priemyselDňa 8. júna 2020 adresovali Európskej komisii výkonní predstavitelia európskeho oceliarskeho priemyslu list - Spoločné vyhlásenie. Vyhlásenie prinášame v plnom znení.

spu1Súčasné trendy výroby odliatkov smerujú k výrobe súčiastok so zvýšenou presnosťou, kvalitnejším povrchom, homogénnou štruktúrou, a tým aj k rovnomerným mechanickým vlastnostiam pri minimálnej energetickej náročnosti ich výroby.