europsky oceliarsky priemyselDňa 8. júna 2020 adresovali Európskej komisii výkonní predstavitelia európskeho oceliarskeho priemyslu list - Spoločné vyhlásenie. Vyhlásenie prinášame v plnom znení.

spu1Súčasné trendy výroby odliatkov smerujú k výrobe súčiastok so zvýšenou presnosťou, kvalitnejším povrchom, homogénnou štruktúrou, a tým aj k rovnomerným mechanickým vlastnostiam pri minimálnej energetickej náročnosti ich výroby.

keramtech1Specializovaná výstava FOND-EX, zaměřená výhradně na oblast slévárenství, se koná ve dvouletém cyklu u příležitosti Mezinárodní strojírenského veletrhu v Brně. Díky tomuto spojení se jedná o největší akci tohoto druhu pořádanou na území České republiky a svým rozsahem a významem překračuje její hranice. Výstava se v letošním roce konala ve dnech 1. – 5. 10. a těšila se velkému zájmu návštěvníků. Tak jako v předchozích ročnících se této výstavy účastnila i firma Keramtech, s. r. o., Žacléř, která se řadí mezi významné dodavatele slévárenské keramiky.

titulnyOd 1. do 5. októbra 2018 sa na brnianskom výstavisku konal tradičný zlievarenský veľtrh FOND-EX, ktorý je súčasťou Medzinárodného strojárskeho veľtrhu. Medzi vystavovateľmi tohto špecializovaného veľtrhu samozrejme nemohla chýbať ani spoločnosť Alucast z moravskej obce Tupesy.

mefin kaliarenV minulosti Chirana, Nové Město na Moravě, známy producent medicínskych nástrojov, po transfromácii nástupnícka spoločnosť MEDIN, a. s., s rovnakým výrobným programom.

kaliaren1V spoločnosti MEDIN, z Nového Města na Moravě, sa vo štvrtok 7. septembra konala malá slávnosť. Po niekoľkomesačnej komplexnej rekonštrukcii uviedli do prevádzky najmodernejšiu kaliareň v širšom okolí.