Náradie a nástroje

titulnyTakmer každé piate vyrobené elektrické alebo akumulátorové náradie je uhlová brúska. Patrí medzi najpoužívanejšie stroje na stavbách. V našich končinách ich pod familiárnymi názvami flexa, flexka alebo karbobrúska pozná niekoľko generácií stavbárov, strojárov a aj domácich majstrov.

fortsixPri každom procese vŕtania dielcov vznikajú otrepy spôsobené tvárnosťou materiálu pri jeho odoberaní. Otrepy alebo aj ostriny sú vyvýšené, ostré alebo zubaté kusy zostatkového materiálu na obrobku, ktoré ovplyvňujú kvalitu, životnosť obrobeného dielu alebo celej zostavy, môžu spôsobiť potenciálne škody a zranenia.

PIC MAR COM HyPower Rough ALL QU 1Hydraulické nástrojové upínače se díky své mimořádné přesnosti a efektivitě etablovaly jako opravdový průkopník v obrábění. Současná technologie upínání nástrojů již není myslitelná bez hydraulických nástrojových upínačů. Využitím pozitivních vlastností hydraulického upínání lze dosáhnout spolehlivého a přesného upnutí nástrojů. Ve srovnání s jinými upínacími systémy nabízejí hydraulické upínače snížení vibrací, delší životnost nástrojů, lepší kvalitu obrobených povrchů a snadnou manipulaci.

01Spoločnosť Dormer Pramet rozširuje svoj výrobný závod v Šumperku v Českej republike o novú budovu s rozlohou 4 500 m2, ktorej dokončenie je naplánované na rok 2024.

Ceratizit1Proces nákupu nástrojů může být v mnoha malých i středních výrobních podnicích výraznou administrativní zátěží. Řešení Tool Supply od společnosti CERATIZIT může tuto administrativní zátěž výrazně snížit a uspořit náklady s tímto spojené.

obr1Článok je zameraný na hodnotenie kvality reznej hrany po mikrofrézovaní, kde hlavným cieľom bolo hodnotiť opotrebenie nástroja z hľadiska mikrogeometrie meraním a hodnotením pomocou matematickej štatistiky.