Automobilový priemysel

elekto 1

Elektromobil je takmer bezporuchový a bezúdržbový – nemusíte v ňom meniť žiadne kvapaliny, filtre ani oleje. Prečítajte si, na akom princípe funguje a aké ďalšie výhody ponúka.

Predvadzacie pneumatiky z 90 udrzatelnych materialov piktogramy

Pneumatiky vyrobené na 90 % z trvalo udržateľných surovín predstavila nedávno spoločnosť Goodyear.

Predvádzacie pneumatiky vyrobené na 90 % z trvalo udržateľných surovín obsahujú v svojich dvanástich súčastiach celkom 17 rôznych východiskových materiálov, vrátane týchto:

Sadze v pneumatikách slúžia na spevnenie zmesi a na predĺženie ich životnosti. Tradične sa vyrábajú spaľovaním rôznych druhov ropných produktov. Predvádzacie pneumatiky vyrobené na 90 % z trvalo udržateľných surovín obsahujú štyri rôzne typy sadzí, ktoré sa vyrábajú z metánu, oxidu uhličitého, rastlinného oleja a suroviny vzniknutej pyrolýzou pneumatík určených na likvidáciu. Všetky tieto technológie slúžia na zníženie objemu uhlíkových emisií cirkulárnemu hospodárstvu a využívanie uhlíka zo živej prírody pri zachovaní potrebných úžitkových vlastností.

šKIODA 1Před 70 lety se v Mladé Boleslavi začaly vyrábět automobily ŠKODA 1200 „Sedan“ s celokovovou karoserií. Tato technologická revoluce otevřela cestu k efektivní velkosériové produkci, přinesla zvětšení prostoru pro posádku i zavazadla a zvýšení úrovně pasivní bezpečnosti při snížení hmotnosti vozidel. Pontonová karoserie „Sedanu“ byla u nás jednou z prvních optimalizovaných v aerodynamickém tunelu.

Zahájení produkce „Sedanu“ ŠKODA 1200 11. července 1952 předcházel čtyřletý vývoj. Šlo o první model značky s celokovovou karoserií: lehkou, tuhou, prostornou a technologicky vhodnější pro sériovou výrobu a poté i údržbu.

volvomŠvédska automobilka Volvo Cars postaví pri Košiciach závod na výrobu elektromobilov za 1,2 miliardy eur. Výberom Slovenska ako lokality na svoj nový výrobný závod Volvo vytvára európsky výrobný trojuholník, ktorý zahŕňa závody v Gente (Belgicko) v západnej Európe a v Torslande (Švédsko) v severnej Európe. Informovalo o tom Ministerstvo hospodárstva (MH) SR.

matadorEntry Engineering sa od dnes stáva súčasťou MATADOR Group. Spoločný podnik oboch firiem je realitou a slovenský top dodávateľ pre automobilový priemysel tak získal ďalšiu posilu.

ruskoV Rusku se množí dopady odchodu světových firem. Vláda proto na základě tlaku automobilek upravila legislativní rámec pro výrobu nových vozů. Podle nařízení č. 855 ze dne 12. května 2022 „mohou firmy odmítnout součástky, které jsou kvůli sankcím nedostupné.“ V praxi to znamená razantní snížení požadavků na bezpečnost a ekologii.