hnvNošovická automobilka juhokórejskej spoločnosti Hyundai vlani vytvorila zisk 7,22 miliardy Kč (282,69 milióna eur), ktorý bol o 531 miliónov Kč vyšší než v roku 2017. Celkové tržby závodu v Česku klesli medziročne o 7,4 % na 129,26 miliardy Kč. Údaje boli uverejnené na portáli www.justice.cz.

fvaHerbert Diess, šéf koncernu Volkswagen (VW), uviedol, že spolupráca nemeckej automobilky s americkým Fordom v oblasti perspektívnych technológií má veľkú budúcnosť. „Rozhovory o spolupráci pri vývoji autonómnych vozidiel sa rozvíjajú dobre a nachádzajú sa krátko pred zavŕšením,“ uviedol Diess na podujatí vedúcich pracovníkov firmy vo Wolfsburgu.

tevJaponská automobilka Toyota urýchľuje svoj program elektrifikácie vozidiel. Jej cieľom je, aby sa do roku 2025 takéto autá podieľali polovicou na jej globálnom odbyte. To by bolo päť rokov pred plánovaným termínom.

htvNošovická automobilka Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) oslavuje výrobu auta s pořadovým číslem 3 000 000. Jubilejním vozem se stal populární vysokovýkonný model Hyundai i30 N, jehož šťastný majitel je z Německa.

vpkV martinskom závode Volkswagen Slovakia vyrobili jubilejný 500-miliónty komponent. Okrúhle poradové číslo vo výrobnom pláne dostala zostava diferenciálu, ktorá sa montuje do manuálnych 6-stupňových prevodoviek.

titEurópsky automobilový priemysel sa nachádza v zlomovom momente. Tlak verejnej mienky na zdravé životné prostredie výrazne mení odvetvie výroby automobilov a ukončuje dobu fosílnych palív. Alternatívami spaľovania benzínu a nafty sú plyn, syntetické palivá, vodík a batériová elektromobilita.