1921 LK typ So 200Složitá ekonomická situace Evropy po skončení 1. světové války masové motorizaci nepřála, poměry v mladičkém Československu byly v tomto ohledu ještě složitější – ještě v roce 1921 zde připadal jeden vůz na 3138 obyvatel. Značka ŠKODA se však dokázala zejména ve 30. letech prosadit na domácím trhu i v zahraničí svými cenově dostupnými modely, nejrozšířenější řady POPULAR se do konce éry první republiky vyrobilo více než 13 000 kusů v bezpočtu provedení.

obr5V dňoch 24. až 29. apríla 2018 sa konal na výstavisku INCHEBA EXPO v Bratislave 28. ročník Autosalónu. Počas piatich dní prezentovali na celkovej výstavnej ploche 40.000 m2 vystavovatelia päťdesiatich automobilových značiek viac ako 8o premiér. Po vzore autosalónov v zahraničí sa na tohtoročnom Autosalóne v Bratislave prezentovali aj tri koncepty automobilov, a to: MERCEDES AMG Project One a od značky Škoda koncepty VISION E a VISION X.

kia1Žilinský závod Kia Motors Slovakia (KMS) dnes (2. mája 2018) spustil sériovú výrobu tretej generácie modelu Ceed. Ako prvá sa do výroby dostáva päťdverová hatchback verzia, o tri mesiace bude nasledovať aj predĺžené kombi – Sportswagon. Obe boli predstavené už na autosalóne v Ženeve. Neskôr by k nim mala pribudnúť verzia shooting brake (karoséria s hranatou zadnou časťou), ktorá bude verejnosti predstavená na autosalóne v Paríži, a dosiaľ nešpecifikovaná štvrtá karosárska verzia.

Kia vyrobila 3 miliónty automobilTrojmilióntym vozidlom, ktoré zišlo z výrobnej linky je model Kia cee’d. Je to päťdverová verzia v špecifikácii GT line pre zákazníka z Islandu, vybavená benzínovým motorom 1,0 l T-GDi. V roku 2017 Kia Motors Slovakia vyrobila 335 600 vozidiel a 539 987 motorov, ktoré boli exportované do viac ako 80 krajín sveta. Najpopulárnejším motorom uplynulého roku bol diesel s obsahom 1,7 l CRDi.

titulnyTlmiče nárazu sa osadzujú prevažne z dôvodu zvýšenia bezpečnosti cestnej premávky na pozemných komunikáciách, t. j. posádky neovládaného vozidla, pred nárazom do pevnej prekážky alebo pred pádom z mosta a z objektov podobných mostom. [8]

180116 ŠKODA si připomíná 100 let od založení Československa První kilometry v první republice 3Automobily značky Škoda a osobnosti s nimi spojené nerozlučně patří k historii Československa. Již v roce 1918, době vzniku společného státu, byly nejrozšířenějšími automobily na našem území právě vozy z Mladé Boleslavi. I přes určité výkyvy se automobilka na sklonku první republiky opět stala domácí jedničkou s tržním podílem přes 39 % a pozici lídra si udržuje i dnes.