murrMurrelektronik, vedúci výrobca vysoko modernej a priekopníckej automatizačnej techniky, prezentuje s okamžitou platnosťou svoju vysoko modernú online predajňu na Slovensku.

zesVzájomná spolupráca priemyselných podnikov a výhody, ktoré im môže priniesť, bolo nosnou témou Elektrotechnickej konferencie ELKON 2018, ktorú v týchto dňoch zorganizoval vo Vígľaši v okrese Detva Zväz elektrotechnického priemyslu (ZEP) SR.

ebmMikrosiete, malé lokálne elektrické sústavy v rámci veľkej energetickej sústavy schopné energiou autonómne zásobovať konkrétnu lokalitu, sú budúcnosťou energetiky. Ich hlavnými benefitmi sú spoľahlivosť dodávky, odolnosť sústavy, ekonomická výhodnosť, energetická efektívnosť a ochrana životného prostredia. Na konferencii Energofórum 2018 na Táľoch to uviedol manažér pre energetiku spoločnosti sféra Peter Chochol.

ilustracnyS vývojem nových technologií, které přináší usnadnění práce, ale i vytížení našeho života, enormně roste i spotřeba elektronických výrobků. Základem těchto výrobků jsou převážně desky plošných spojů.

obr1Nový snímač optoNCDT 1750 ponúka balík inovatívnych funkcií, robustné vyhotovenie a vysokú spoľahlivosť. Táto jedinečná kombinácia z neho robí priekopníka v priemyselnej meracej technike.

akbSpoločnosť ABB oznámila akvizíciu firmy B&R, ktorá patrí medzi najšpičkovejšie koncerny v oblasti priemyselnej automatizácie. Spoločnosť založili v roku 1979 Erwin Bernecker a Josef Rainer, v súčasnosti sídli v rakúskom meste Eggelsberg a zamestnáva viac ako 3 000 pracovníkov, vrátane zhruba 1 000 zamestnancov v oblasti R&D a aplikačných inžinierov. Jej prevádzky sa nachádzajú v 70 krajinách sveta a ročne generuje tržby vo výške viac ako 600 miliónov USD.