Elektrotechnický priemysel

 

Analýza

Ceny energií na trhoch rastú a zatiaľ nič nenaznačuje, že by sa tento trend mohol zmeniť. Jednou z ciest, ako môžu výrobné podniky na energiách šetriť, je optimalizácia spotreby. Podľa energetického audítora Michala Kolimára z PPA Power DS to ročne môže priniesť úsporu v desiatkach tisíc eur.

Obr 1 Obojsmerný menič MEAN WELL BIC 2200Svetový výrobca napájacích zdrojov MEAN WELL vyplnil požiadavku trhu aj v oblasti bezstratového formátovania priemyselných akumulátorov. Pre veľký záujem vám opäť predstavujeme obojsmerný „grid-on“ menič série BIC-2200, ktorý umožňuje nabíjať akumulátor z verejnej siete a po prepnutí do režimu vybíjania vracia energiu formátovaného vybíjaného akumulátora späť do energetickej siete. Zariadenie je možné použiť aj na zálohovanie v prípade výpadku verejnej energetickej siete.

Napájací zdroj série HEP 2300Svetový výrobca MEAN WELL vypĺňa požiadavku trhu na bezpečný napájací zdroj pre novostavby a prevádzky, kde je už elektrická inštalácia realizovaná v súlade s novými požiadavkami na bezšumové inštalácie bez škodlivého vyžarovania s maximálnou účinnosťou a jednoduchosťou realizácie inteligentného osvetlenia a ostatných zariadení.

DALI KNX kontrolér MEAN WELL série DLCNa trhu je niekoľko výrobcov riadiacich jednotiek pre realizáciu inteligentných inštalácií typu DALI, DALI2 a KNX. Realizátori inštalácií radi používajú overené zariadenia a často sa obávajú kompatibility zariadení. Zariadenia spĺňajúce štandardy medzinárodne prijatých protokolov sú navzájom kompatibilné, napriek tomu sa môžu vyskytnúť problémy pri použití špeciálnych funkcií v rôznych softvérových aplikáciách na trhu.

Budova Rittal CzechSpolečnost Rittal patří mezi přední světové dodavatele systémů a sofistikovaných řešení v oblasti rozváděčových skříní, komponent pro rozvod proudu, klimatizačních systémů a IT infrastruktury, a to včetně veškerých podpůrných softwarových nástrojů a souvisejících služeb. Výrobky Rittal dnes nacházejí své uplatnění ve většině průmyslových odvětví – od strojírenství přes automobilový průmysl až po informační technologie.

Murrelektronik MVKPro Impact67Pro 9cm mMurrelektronik rozširuje svoje IO-Linkové portfólio o zbernicové moduly IP67 „MVK Pro“ a „IMPACT67 Pro“: Všetky bežné protokoly alebo používanie nezávislé od zbernice, výstupný prúd portu 4A, diagnostiku On Board a robustné teleso.