Elektrotechnický priemysel

Frekvenčný menič v priemyselnom prevedeníSvetový výrobca napájacích zdrojov MEAN WELL vyplnil požiadavku trhu na napájacie zdroje so špecifickým určením pre napájanie zariadení vo výrobe, napájanie riadiacich obvodov, priame ovládanie núteného chladenia a rôzne špeciálne aplikácie v zdravotníctve zaradením do výroby nových elektronických výrobkov série VFD.

IoT RDV dnešnom svete sa čoraz častejšie môžeme stretnúť s inteligentnými zariadeniami a systémami rôznych typov. Ich úloha je celkom jednoduchá – zlepšiť a uľahčiť ľudský život. Hlasové ovládače, inteligentné osvetľovacie systémy, zásuvky na monitorovanie spotreby energie, environmentálne senzory – všetky tieto zariadenia spĺňajú podmienky pre zaradenie do konceptu takzvaného internetu vecí (Internet of Things = IoT). V článku sa pozrieme na najpopulárnejšie komunikačné štandardy používané v tomto type aplikácií.

Murrelektronik Emparro20 ProSpoločnosť Murrelektronik s decentrálnou inštalačnou technikou pripravuje stroje a zariadenia na použitie v budúcnosti.

Obr 1 Napájací zdroj MEAN WELL série XLG ABVV súčasnosti sú veľmi obľúbené na reklamné podsvietenie, podsvietenie schodišťa alebo iné dekoratívne účely LED pásy s čipmi zapojenými pre napájanie napätím. Následne sa požaduje využitie všetkých ostatných možností, ktoré LED osvetlenie poskytuje – stmievanie, inteligentné riadenie, zmena teploty svetla a podobne. Štandardne je to riešené PWM riadeným napájaním, z čoho vyplýva nežiadúci a v priemyselných priestoroch neprípustný flickering.

Napájací zdroj a nabíjačka v jednom MEAN WELL NCP 3200Pre efektívnu výrobu a skladovanie elektrickej energie je potrebné vybudovať výkonný systém ukladania energie pre daný požadovaný výkon a samozrejme pre udržateľnosť systému je nutná spoľahlivosť. Svetový výrobca MEAN WELL vyplnil požiadavku trhu na vybudovanie zariadenia postupným pridávaním modulov do racku podľa potreby. V prípade poruchy je možná výmena alebo vyradenie modulu v poruche. Jedná sa o sériu napájacích zdrojov NCP-3200.

2000Meracie prístroje sú zariadenia, ktoré sa môžu hodiť tak v údržbárskej dielni veľkého moderného závodu, ako aj v garáži nedeľného domáceho majstra. Ako už názov napovedá, meracie prístroje sa používajú na testovanie charakteristických hodnôt elektrických zariadení a inštalácií, hoci sa môžu používať aj na meranie environmentálnych podmienok. Výrazne uľahčia zistenie poruchy na nefunkčnom zariadení alebo kontrolu správnej činnosti práve pripraveného obvodu.