Elektrotechnický priemysel

Obr 1 Modul redundancie série DUPSJeden z najväčších svetových výrobcov napájacích zdrojov MEAN WELL ponúka riešenie pre zálohovanie napájania riadiacich technológii v priemysle, u ktorých výpadok napájania musí byť takmer vylúčený. Zálohovanie a redundancia sa dá realizovať s výrobkami MEAN WELL do výkonov 960 W. Zálohovacie a redundantné moduly série DRDN, ERDN a DUPS sú vhodné pre oblasti priemyselnej automatizácie, telekomunikácie ale aj pre bežný život.

 

1ele úpravaZväz elektrotechnického priemyslu Slovenskej republiky v spolupráci s Elektrotechnickou asociáciou Českej republiky pripravili v rámci projektu „Digitalizácia v podnikoch“ financovaného prostredníctvom grantu z programu Erasmus+ vzdelávací program s názvom „Digitálna transformácia firiem“.

Obr 1 Priemyselný zdroj typového radu MEAN WELL DDRH 240V lete 2022 sme informovali o priemyselných napájacích zdrojoch MEAN WELL série DDRH-60 s širokým rozsahom vstupných napätí 150 až 1 500 V umožňujúcich napájať elektronické priemyselné zariadenia v nedostupných priestoroch, kde nie je dostupná verejná energetická sieť, alebo je potrebné samostatné napájanie z dôvodu bezpečnosti osôb a zariadení.

Napájací zdroj MEAN WELL série HRP 600N3Na trhu sú už niekoľko rokov známe priemyselné zdroje HRP a HRPG. Svetový výrobca napájacích zdrojov MEAN WELL vyplnil na trhu požiadavku na prekonanie špičky, ktorú často požadujú zariadenia v priemysle, novou sériou napájacích zdrojov HRP-N3.

Obr 1 Napájací zdroj MEAN WELL série RST 15KSvetový výrobca MEAN WELL pre potreby trhu v oblasti vysokovýkonných priemyselných aplikácií určených pre centralizované napájanie zberníc, DC elektrické inštalácie v budovách a ďalšie nové aplikácie, uviedol svoj najnovší trojfázový zdroj RTS-15K s vysokou účinnosťou a s výstupným výkonom až 15 kW.

Obr 1 Napájací zdroj MEAN WELL série SHPSvetový výrobca MEAN WELL pre uspokojenie potrieb najnovších vysokovýkonných priemyselných aplikácií, ako sú vysokonapäťové nabíjacie systémy, centralizované napájanie zberníc a ďalšie nové aplikácie, uviedol na trh svoj novo vyvinutý plne digitálny trojfázový zdroj SHP-10K s 97 % vysokou účinnosťou a s výstupným výkonom až 10 kW.