Elektrotechnický priemysel

Obr 1 Napájací zdroj MEAN WELL série RST 15KSvetový výrobca MEAN WELL pre potreby trhu v oblasti vysokovýkonných priemyselných aplikácií určených pre centralizované napájanie zberníc, DC elektrické inštalácie v budovách a ďalšie nové aplikácie, uviedol svoj najnovší trojfázový zdroj RTS-15K s vysokou účinnosťou a s výstupným výkonom až 15 kW.

Obr 1 Napájací zdroj MEAN WELL série SHPSvetový výrobca MEAN WELL pre uspokojenie potrieb najnovších vysokovýkonných priemyselných aplikácií, ako sú vysokonapäťové nabíjacie systémy, centralizované napájanie zberníc a ďalšie nové aplikácie, uviedol na trh svoj novo vyvinutý plne digitálny trojfázový zdroj SHP-10K s 97 % vysokou účinnosťou a s výstupným výkonom až 10 kW.

Zálohovaný zdroj 600W LAD 600Svetový výrobca MEAN WELL vypĺňa požiadavku trhu na zálohované zdroje vyššieho výkonu, pričom do roku 2022 boli k dispozícii zálohované zdroje len do výkonu 150W aj z dôvodu splniteľnosti normy EN62368. Séria LAD dopĺňa trh zariadeniami do výkonu 600W s vyšším nabíjacím prúdom rôznych typov batérií.

argo1ARGO-HYTOS, jeden z předních světových výrobců komponent a systémových řešení pro hydraulický průmysl uvádí na trh rodinu nových sofistikovaných univerzálních elektronik pro řízení proporcionálních ventilů.

Murrelektronik MQ15Zásuvné konektory série MQ15 od Murrelektronik neprepúšťajúce vodu a prach. Sú predurčené na pripájanie asynchrónnych a trojfázových motorov.

 

Analýza

Ceny energií na trhoch rastú a zatiaľ nič nenaznačuje, že by sa tento trend mohol zmeniť. Jednou z ciest, ako môžu výrobné podniky na energiách šetriť, je optimalizácia spotreby. Podľa energetického audítora Michala Kolimára z PPA Power DS to ročne môže priniesť úsporu v desiatkach tisíc eur.