kpmg 300pxTakmer dve tretiny firiem dnes umožňujú, aby si biznis obstaral a využíval cloudové služby. Je to typické napríklad pre digitálnych lídrov, teda firmy, ktoré efektívne využívajú digitálne technológie na podporu svojich obchodných stratégií. To so sebou prináša významné biznis výhody, ale zároveň zvýšené riziká v oblasti súkromia a bezpečnosti. Medzi riziká patrí aj nedostatok talentov, s ktorým IT manažéri bojujú od roku 2008. Medzi najžiadanejšie zručnosti patria dátová analytika, kybernetická bezpečnosť a umelá inteligencia. Tieto zistenia vyplynuli z výsledkov prieskumu Harvey Nash/ KPMG CIO survey 2019.

obr1Väčšina stredných a menších výrobných firiem na Slovensku má málosériovú, zákazkovú výrobu s množstvom rôznych typov výrobkov, ich variantov a modifikácií. Riadenie firmy od vrcholového manažmentu (často samotný majiteľ) až po pracovníka vo výrobe je neštandardné - „svojské“ - podriadené efektivite.

obr1Informační systém QI, který vyvíjí QI GROUP, a. s., se popáté zapojil do soutěže o nejlepší případovou studii roku, pořádanou magazínem CIO Business World, a opět uspěl. Řešení, které implementoval Melzer, spol. s r. o., získalo Cenu za finanční efektivitu. Hodnocení se pravidelně ujímá odborná porota složená z profesionálů oborových sdružení ICT Unie a CACIO, zkušených akademiků z technologických fakult a také ICT manažerů.

obr4Už 25 rokov sa venujeme vývoju a implementácii komplexného informačného systému Dialog 3000Skylla, ktorý je úspešne nasadzovaný do podnikov z oblasti strojárenstva, plastikárskej či chemickej výroby, ale i potravinárstva. Viac ako 90 percent implementácií smerovalo do výrobných odvetví, hlavne však do strojárenstva. Systém využívajú firmy so sériovou ako aj zákazkovou výrobou.

titSoučasná doba vyžaduje, aby podniky byly schopny velice pružně, rychle a přesně reagovat na požadavky svých zákazníků. Aby jim byly schopny potvrzovat termíny dodávek a to i za situace, kdy jsou na poslední chvíli tyto termíny ještě měněny.

titulkaV konkurenčnom prostredí rozhodujú o úspechu detaily. Efektívnejší predaj, vyššia produktivita, a zároveň detailná kontrola nákladov - to všetko môže mať firma pod dohľadom cez moderný online softvér.