Informačné technológie

image1

V dnešnej dobe je spoľahlivý internet nevyhnutnosťou. Existuje mnoho spôsobov, ako zvýšiť jeho rýchlosť, niektoré z nich môžu byť efektívnejšie ako iné. Prečítajte si náš článok a dozviete sa niekoľko trikov, ktorými zlepšíte jeho kvalitu a rýchlosť.

čipy

Americká polovodičová společnost Onsemi zvažuje, že v Česku výrazně rozšíří polovodičovou výrobu v Rožnově pod Radhoštěm. Do Česka by díky tomu mohly přitéct dvě miliardy dolarů, zhruba 44 miliard korun. Onsemi chce rozšířit produkci čipů na bázi karbidu křemíku, které jsou vhodné zejména pro elektromobily a v nichž se podnik chce stát světovou jedničkou. Američané nyní jednají s českou vládou o poskytnutí investiční pobídky.

MicrosoftTeams image 9Dne 25. 4. 2023 uspořádala společnost STEP Software pod patronací KARAT Software, a.s., setkání uživatelů slovenských partnerů. Akce navazovala na brněnskou KARAT Konferenci 2023 a měla za cíl představit slovenským uživatelům novinky uvolněné verze 23. Setkání proběhlo ve Vysokých Tatrách v kongresovém centru hotelu ATRIUM a zúčastnilo se jí na 60 zástupců jednotlivých firem a dalších Solution partnerů – firem Sango a Murat.

procesorSpoločnosť Tachyum v stredu oznámila svoj oficiálny vstup do záverečnej fázy testovania a vývoja univerzálneho procesora Prodigy. Tá sa týka potrebného portovaného softvéru a zabezpečí, že čip bude vhodný na výrobu.

výrobaVýrobný závod ako ideálne pracovisko pre ženy? Odborníci to vidia ako trend budúcnosti, bude za tým aj umelá inteligencia

 

Priemyselná produkcia a výroba sú vnímané ako odvetvie určené nízkokvalifikovaným pracovníkom, ktoré je typické svojou monotónnosťou a nemožnosťou profesijne rásť. Väčšina si ho predstavuje ako fyzicky náročný sektor s vysokou dominanciou mužov. O pár rokov to však už nemusí byť pravda.

 

karat1Český priemyselný podnik NC LINE zrýchlil vybavovanie zákaziek, zefektívnil plánovanie a ušetril náklady vďaka informačnému systému KARAT.