Informačné technológie

 

 hekeri

Česká armáda shání desítky hackerů, kteří pomohou i s ochranou nových zbraňových systémů. V následujících letech pak přijme asi 300 lidí k informačním a kybernetickým silám. ČTK to na konferenci CyberCon v Brně řekl velitel informačních a kybernetických sil Armády České republiky Radek Haratek.

 

Legalizácia online kasínového hazardu sa v posledných rokoch stala významnou témou nielen v Českej republike, ale aj vo svete.

money 2696219 1280Online svet je dnes veľmi dôležitou súčasťou života snáď každého z nás. V online priestore sa v súčasnej dobe odohráva veľmi veľké množstvo ľudských aktivít. Preto je určite veľmi zaujímavé pozrieť sa aj na to, aké sú možnosti online zárobkov a ako sa táto oblasť bude vyvíjať do budúcnosti. Čo vám teda svet online zarábania peňazí dokáže v najbližších rokoch priniesť?

image1

V dnešnej dobe je spoľahlivý internet nevyhnutnosťou. Existuje mnoho spôsobov, ako zvýšiť jeho rýchlosť, niektoré z nich môžu byť efektívnejšie ako iné. Prečítajte si náš článok a dozviete sa niekoľko trikov, ktorými zlepšíte jeho kvalitu a rýchlosť.

čipy

Americká polovodičová společnost Onsemi zvažuje, že v Česku výrazně rozšíří polovodičovou výrobu v Rožnově pod Radhoštěm. Do Česka by díky tomu mohly přitéct dvě miliardy dolarů, zhruba 44 miliard korun. Onsemi chce rozšířit produkci čipů na bázi karbidu křemíku, které jsou vhodné zejména pro elektromobily a v nichž se podnik chce stát světovou jedničkou. Američané nyní jednají s českou vládou o poskytnutí investiční pobídky.

MicrosoftTeams image 9Dne 25. 4. 2023 uspořádala společnost STEP Software pod patronací KARAT Software, a.s., setkání uživatelů slovenských partnerů. Akce navazovala na brněnskou KARAT Konferenci 2023 a měla za cíl představit slovenským uživatelům novinky uvolněné verze 23. Setkání proběhlo ve Vysokých Tatrách v kongresovém centru hotelu ATRIUM a zúčastnilo se jí na 60 zástupců jednotlivých firem a dalších Solution partnerů – firem Sango a Murat.