Informačné technológie

Spojenie dvoch obrazov do jedného na prvý pohľad nie je vidieť rozdiel je však možné s priestorom pracovať otáčať ho a vidieť aj za rohjpgV súčasnosti sa veľmi často diskutuje o vytvorení digitálnej verzie prevádzkových zariadení, jednotlivých výrobných liniek, prípadne celého podniku, aby bolo možné hľadať maximálne efektívnu, bezproblémovú prevádzku týchto zdigitalizovaných celkov. Pomocou digitálneho dvojčaťa možno robiť rôzne testy v prevádzke a skúšať zmeny výrobných parametrov v jednotlivých zariadeniach.

2018 06 20 140948Súčasná doba si vyžaduje, aby podniky boli schopné veľmi pružne, rýchlo a presne reagovať na požiadavky svojich zákazníkov. Aby im boli schopní potvrdzovať termíny dodávok i v situácii, kedy dochádza k zmenám týchto termínov na poslednú chvíľu. Táto problematika je známa najmä tým, ktorí využívajú EDI komunikáciu pre import odvolávok od svojich odberateľov.

Engineers manufacturing automotive partsO tom, že kybernetické útoky už dávno nie sú neobvyklou udalosťou, ktorá sa stane maximálne v iránskom jadrovom programe, sa v poslednom čase presvedčilo aj viacero firiem v našom regióne. Každý z nás si pamätá široko medializované prípady napadnutia nemocníc, napríklad v Nitre, alebo odstávku ťažby uhlia v OKD v Českej republike. Sú však i ďalšie prípady, o ktorých sa nehovorí. Len v ostatných rokoch spôsobili kybernetické útoky v našom regióne škody za desiatky miliónov eur. Je pred nimi vaša firma v bezpečí?

facebook lawAustralská vláda definitivně schválila dlouho propíraný kontroverzní zákon, který donutí technologické giganty Facebook a Google k placení vydavatelům za sdílení a zobrazování zpravodajského obsahu on-line. Stalo se tak jenom den poté, co se Facebook s kabinetem premiéra Scotta Morrisona dohodl na úpravě nové směrnice. Obě strany vydávají výsledek vleklého sporu za své vítězství. Kauza tím však podle komentátorů nekončí.

it2Acronis, globálny líder na trhu riešení kybernetickej ochrany, uviedol, že podľa prieskumu medzi poskytovateľmi riadených služieb (MSP) dochádza v oblasti kybernetickej bezpečnosti k dramatickému presunu dopytov zákazníkov od tradičného nákupu softvéru a hardvéru k predplatnému riadených služieb.

shutterstock 443923171Zháňate výkonného parťáka na cesty, ktorý vám umožní pohodlne surfovať na internete alebo sledovať filmy? V takom prípade siahnite po netbooku – tento mini notebook sa vám pohodlne vojde do batohu a vďaka svojej nízkej hmotnosti sa vám len tak neprenesie. Na hranie hier to nebude, ale s ľahšou kancelárskou prácou si poradí na výbornú.