Automatizácia, Robotizácia, Digitalizácia

Startup

Neuron Soundware využívá umělou inteligenci k rozpoznání možných poruch podle zvuků průmyslových strojů. Mohou to být větrné elektrárny, obří jeřáby, obráběcí stroje nebo třeba 3D tiskárny. Systém se umí přizpůsobit konkrétnímu zařízení. Startup přitom sestavuje software, který detekuje poruchu, ale také vyrábí hardware, jenž poskytuje výpočetní výkon pro práci umělé inteligence.

Bez ohľadu na to či s digitalizáciou začínate, alebo máte pred sebou zložité digitalizačné výzvy, európsky digitálny a inovačný hub (EDIH) EXPANDI 4.0 vás bude sprevádzať na ceste k digitálnej budúcnosti. Prichádza s ponukou špecializovaných služieb v oblasti digitalizácie, automatizácie a bezpečnosti, spojenou s vysokou odbornosťou a individuálnym prístupom. Služby EXPANDI 4.0 máte možnosť financovať v plnej výške zo zdrojov Európskej komisie a z Plánu obnovy a odolnosti. Schéma financovania otvára možnosť dostať sa k expertným službám aj tým podnikom, pre ktoré boli dosiaľ z kapacitných či finančných dôvodov nedostupné.

Priemyselný robot vo výrobnej bunkeNorma PN-EN ISO 8373: 20011 uvádza nasledujúcu definíciu priemyselného robota: „... Manipulačný priemyselný robot je automaticky riadený, naprogramovaný, viacúčelový stroj s mnohými stupňami voľnosti, ktorý môže manipulovať s obrobkami a prepravovať ich, môže byť stacionárny alebo mobilný pre dôležité priemyselné aplikácie.”

Teach_Pendante_IIĽahký Teach Pendant, spoločné komunikačné štandardy pre robot a mimoriadne malý kontrolér - čo si ešte pripravila spoločnosť Kawasaki Robotics tento rok? Pozrite si najnovšie produkty od spoločnosti Kawasaki Robotics. Spĺňajú požiadavky priemyslu 4.0 a pomáhajú pri každodennom vývoji aplikácií.

Zeis 4a3D skenovanie sa stáva čoraz dôležitejšou súčasťou vývojového a výrobného procesu v priemysle. Skenery dokážu veľmi rýchlo a presne zachytiť geometriu objektov a následne je možné vykonať rozmerovú analýzu dielov alebo reverzné inžinierstvo.

Murrelektronik Vision ProdukteDigitálna transformácia v automatizačnom odvetví kráča vpred veľkými krokmi. Budúcnosť sa čoraz viac zameriava na softvérovú rovinu, čo znamená nové výzvy. Spoločnosť Murrelektronik sa už roky orientuje na decentralizáciu a vyvíja všetky hardvérové produkty potrebné pre digitálnu transformáciu (zbernicové moduly, sieťové prepínače, napájacie zdroje, IO-Link, káble a konektory) a disponuje vďaka know-how digitálnych dvojčiat silným softvérovým zázemím.