Automatizácia, Robotizácia, Digitalizácia

gedis5Výrobné organizácie vo svete v súčasnosti čelia veľkému tlaku. Ceny elektriny a palív v mnohých regiónoch prudko vzrástli, pričom niektoré oblasti zaznamenali zvýšenie sadzieb o 200 – 300 % v porovnaní s obdobím spred niekoľkých rokov.

EK Industry2Automatizácia a robotizácia zažíva na Slovensku boom. Do nových technológií začínajú investovať aj menšie firmy, pre ktoré to bolo ešte pred pár rokmi nemysliteľné. Spolu s vyššou efektivitou a rýchlosťou však robotické prvky nielen do výroby prinášajú nové bezpečnostné riziká, s ktorými nie všetky firmy počítajú.

roboticall1Roboticall, s. r. o., je výhradním distributorem kobotů Doosan Robotics na českém a slovenském trhu.

Robot CR 35iB s demo bunkou 3D Vision SensorRoboty podporujú množstvo priemyselných odvetví a aplikácií – od automobilového priemyslu cez potraviny až po remeselnú výrobu. Spoločnosť FANUC na veľtrhu Automatica 2023 v Mníchove, hala B6, stánok 231, predstaví rôzne inovatívne riešenia, technické míľniky a praktické aplikácie. Popredný svetový výrobca robotov sa zameria na vysoko automatizované odvetvia a nové skupiny zákazníkov. Nedostatok kvalifikovaných pracovníkov chce spoločnosť okrem iného zvládať jednoduchým a intuitívnym programovacím riešením.

Startup

Neuron Soundware využívá umělou inteligenci k rozpoznání možných poruch podle zvuků průmyslových strojů. Mohou to být větrné elektrárny, obří jeřáby, obráběcí stroje nebo třeba 3D tiskárny. Systém se umí přizpůsobit konkrétnímu zařízení. Startup přitom sestavuje software, který detekuje poruchu, ale také vyrábí hardware, jenž poskytuje výpočetní výkon pro práci umělé inteligence.

Bez ohľadu na to či s digitalizáciou začínate, alebo máte pred sebou zložité digitalizačné výzvy, európsky digitálny a inovačný hub (EDIH) EXPANDI 4.0 vás bude sprevádzať na ceste k digitálnej budúcnosti. Prichádza s ponukou špecializovaných služieb v oblasti digitalizácie, automatizácie a bezpečnosti, spojenou s vysokou odbornosťou a individuálnym prístupom. Služby EXPANDI 4.0 máte možnosť financovať v plnej výške zo zdrojov Európskej komisie a z Plánu obnovy a odolnosti. Schéma financovania otvára možnosť dostať sa k expertným službám aj tým podnikom, pre ktoré boli dosiaľ z kapacitných či finančných dôvodov nedostupné.