Logistika

kardexNie je žiadnym tajomstvom, že pandémia koronavírusu výrazne zmenila správanie spotrebiteľov a viedla k výraznému zvýšeniu predaja prostredníctvom internetu. S cieľom promptne reagovať na požiadavku tohto sektora na riešenie zabezpečujúce rýchle a bezchybné vychystávanie objednávok, prišla spoločnosť Kardex s novou LED pozičnou lištou na svoje automatické skladové systémy. Táto lišta pomáha operátorom bezchybne a rýchlo vychystávať objednávky, čo ocenia operátori v distribučných centrách, ale napríklad aj pri vychystávaní komponentov do výroby.

LOG IN 2021 04 panel SK webLogistické fórum LOG-IN sa pre pandémiu nemohlo konať fyzicky, ale logistická udalosť sa uskutočnila v on-line svete. Fórum bolo prvýkrát nielen on-line, ale aj česko-slovenské, čo znamená, že logistickí profesionáli mali šancu počuť aj vidieť najlepšie prípadové štúdie a príklady z každodennej praxe v logistike z oboch krajín.

kardexV snahe úsporne a efektívne skladovať a vychystávať diely do výroby siahajú firmy z oblasti elektrotechnického priemyslu stále častejšie po automatizovaných riešeniach. Robia tak preto, že často potrebujú skladovať komponenty rôznych veľkostí, ale aj so zreteľom na ich špecifické požiadavky, ktorým je práve automatizácia schopná vyhovieť.

Brano

Největší automotive dodavatel v České republice vlastněný ryze českým kapitálem, firma BRANO GROUP, se rozhodl vybudovat plně automatizovaný sklad materiálu a rozpracované výroby. Na projektu od března letošního roku spolupracují společnosti Aimtec a LogTech, které společně působí ve spolku SKLAD. Spojí tak své know-how v oblasti digitalizace a automatizace v logistice.  

Brady RFID Visual landscapeSpoločnosť Brady prináša zákazníkom z priemyselného odvetvia ponuku na optimálne RFID riešenie označovania majetku a riadenia skladu so systémom RFID a spoľahlivými štítkami, ktoré sa dajú prispôsobiť pre akýkoľvek povrch. Možnosti úpravy štítku na mieru predstavujú voľbu vhodnej antény, čipu, voliteľných senzorov, nosných materiálov štítkov, adhezíva a vlastnej potlače etikety.

Etra FI WRE OP ShuttleXP 267Udalosti uplynulého roku priniesli firmám nové výzvy. Okrem iného musia viaceré riešiť otázku, ako majú zamestnanci v sklade pripraviť objednávky a dodržiavať pritom bezpečnú vzdialenosť. Ďalšou výzvou je zvýšená pozornosť venovaná hygiene. Na nie poslednom mieste je, ako rýchlo a bezchybne vybaviť objednávku s menším počtom operátorov v sklade (pokiaľ je nutné rozdeliť zamestnancov na niekoľko smien).