Logistika

kardexSpolečnost BD SENSORS je jedním z významných dodavatelů elektronické tlakoměrné techniky, od elektronických měřicích přístrojů až po nejpřesnější vyhodnocovací a zobrazovací technologie pro sběr dat. V rámci modernizace provozu se rozhodla řešit také automatizaci skladu s cílem zvýšit produktivitu vychystávaní. Tento úkol svěřila společnosti Kardex.

obr. 1

Novodobý nárast medzinárodného obchodu so sebou prináša aj zvyšovanie prepravovaných objemov tovarov. Európska únia vytvorila vhodný právny rámec pre odvetvie dopravy na uľahčenie voľného pohybu osôb a tovaru v rámci Únie. [1] Každý deň sa cez EÚ prepravia tisíce ton tovaru do tovární, skladov alebo ku konečným zákazníkom.

TEXT Romana Hricová, Technická univerzita Košice, Fakulta výrobných technológií so sídlom v Prešove, Katedra priemyselného inžinierstva a informatiky

kardex2Spoločnosť Adoz je jedným z najväčších distribútorov ložísk a strojných súčiastok. Firma sídliaca v Českej republike má vlastnú internú CNC výrobu. V súvislosti so sťahovaním do nových priestorov investovala do vertikálnych výťahových modulov Kardex Shuttle, aby zvýšila produktivitu skladu a nahradila neefektívne skladovacie systémy využívajúce štandardné paletové regály a police.

123kuriér Spoločnosť 123kuriér bola nominovaná medzi najatraktívnejších zamestnávateľov na Slovensku v roku 2021. Nomináciu úspešne premenila a umiestnila sa v TOP 5 medzi firmami z oblasti dopravy a logistiky.

Firma Ravensburger, založená v roku 1883 v meste Ravensburg, patrí medzi popredných európskych výrobcov značkových puzzle, doskových spoločenských a kreatívnych hier a je tiež vydavateľom kníh pre deti a mládež.

skladAutomatizace je bezesporu velkým trendem posledních let. Ze zkušeností partnerů ve spolku SKLAD vyplývá, že o ní přemýšlejí téměř v každé firmě, která něco vyrábí nebo skladuje. To potvrdil i nedávný výzkum Trendy v české logistice. Při rozhodování, zda je automatizace vhodná pro konkrétní firmu a skladové procesy, je ale dobré zvážit mnoho faktorů.