Logistika

pexels tom fisk 1427107Medzinárodná preprava tovaru je na vzostupe. Vybrať si však spoľahlivého prepravcu môže byť náročné. Cena za prepravné služby je samozrejme dôležitým faktorom, v niektorých prípadoch ale nie rozhodujúcim.

gradinet3Sendvičové panely sa pre svoje skvelé technické vlastnosti využívajú v komerčnom aj súkromnom sektore takmer po celom svete. Možno ste sa niekedy zamysleli nad tým, ako sa tento revolučný materiál vlastne vyrába. V tomto článku Vám priblížime celý proces.

kardexSpolečnost BD SENSORS je jedním z významných dodavatelů elektronické tlakoměrné techniky, od elektronických měřicích přístrojů až po nejpřesnější vyhodnocovací a zobrazovací technologie pro sběr dat. V rámci modernizace provozu se rozhodla řešit také automatizaci skladu s cílem zvýšit produktivitu vychystávaní. Tento úkol svěřila společnosti Kardex.

obr. 1

Novodobý nárast medzinárodného obchodu so sebou prináša aj zvyšovanie prepravovaných objemov tovarov. Európska únia vytvorila vhodný právny rámec pre odvetvie dopravy na uľahčenie voľného pohybu osôb a tovaru v rámci Únie. [1] Každý deň sa cez EÚ prepravia tisíce ton tovaru do tovární, skladov alebo ku konečným zákazníkom.

TEXT Romana Hricová, Technická univerzita Košice, Fakulta výrobných technológií so sídlom v Prešove, Katedra priemyselného inžinierstva a informatiky

kardex2Spoločnosť Adoz je jedným z najväčších distribútorov ložísk a strojných súčiastok. Firma sídliaca v Českej republike má vlastnú internú CNC výrobu. V súvislosti so sťahovaním do nových priestorov investovala do vertikálnych výťahových modulov Kardex Shuttle, aby zvýšila produktivitu skladu a nahradila neefektívne skladovacie systémy využívajúce štandardné paletové regály a police.

123kuriér Spoločnosť 123kuriér bola nominovaná medzi najatraktívnejších zamestnávateľov na Slovensku v roku 2021. Nomináciu úspešne premenila a umiestnila sa v TOP 5 medzi firmami z oblasti dopravy a logistiky.