Stroje a Technológie

Konateľ spoločnosti Alexej Makuch v centrále MicroStep u v BratislaveSlovensko má len málo pôvodných, globálne pôsobiacich strojárskych firiem. Jednou z nich je MicroStep, spol. s r. o., ktorá na budúci rok oslávi tridsať rokov pôsobenia na trhu.

hexagon1Divízia Manufacturing Intelligence spoločnosti Hexagon uviedla na trh nové riešenie, ktoré pomáha výrobcom s digitálnou transformáciou a zvýšením produktivity. Technológie napĺňajú víziu smart tovární a Priemyslu 4.0, vylepšujú procesy a účinnosť kontroly kvality a koordinujú schopnosti súradnicových meracích strojov (SMS).

Výrobné haly KraussMaffei v SučanochSkupina KraussMaffei založila výrobnú prevádzku na Slovensku zameranú na výrobu strojov na vstrekovanie plastov v roku 2003. V roku 2010 sa presťahovala do nových priestorov v Sučanoch. V postupne rozširujúcich sa halách pôsobí už desať rokov.

mewa1Montážne linky, priemyselná robotika, automatizácia, digitalizácia. Výrobné podniky sa za posledných 100 rokov veľmi zmenili. MEWA bola na čele všetkých týchto dôležitých medzníkov.

tecnotradeSpoločnosť TECNOTRADE OBRÁBĚCÍ STROJE, s. r. o., je obchodná firma, ktorá sa zaoberá predajom CNC obrábacích strojov na trieskové obrábanie a ich záručným a pozáručným servisom.

brusenieMPre zaručenie bezpečnosti obsluhy sú obzvlášť dôležité ochranné kryty na brúskach. Brúsne kotúče zriedka prasknú, ale keď sa to stane, existuje veľké riziko vážneho poranenia obsluhy stroja.