Stroje a Technológie

Přenosná termokamera FLIR T8xxUž je to více než rok, co se celý svět potkal s celou řadou změn a omezení v oblasti výroby, obchodu ale i osobních práv a zvyklostí. Hlavní příčinou bylo propuknuvší virové onemocnění způsobené COVID-19. Následně byla přijata opatření, z nichž některé dávaly smysl, kolem některých je dodnes řada otazníků. Vyvstala rovněž poptávka na možnost využití snímání osob pomocí termokamer z důvodu odhalení osoby se zvýšenou teplotou a tedy možným virovým onemocněním. V tomto článku je nastíněno, jak a za jakých podmínek lze termokameru použít a její přínos pro tzv. „teplotní screening osob“. Neopomeneme také hlavní výhody termokamer FLIR pro toto využití v průmyslových provozech.

Obr. 1 ŠmýkadloJedinečné nástroje si vyžadujú jedinečné riešenia. V spolupráci s našimi zákazníkmi, využitím našich najmodernejších materiálov a technológií na aditívnu výrobu (AM), vyvíjame na mieru šité riešenia optimalizované špeciálne na tlakové liatie.

fenix1Akumulačné systémy sa postupne stávajú súčasťou nových aj starších budov, najmä tam, kde je zároveň umiestnená fotovoltická elektráreň. Skúsenosti z tuzemska i zahraničia ukazujú, že decentralizovaná výroba elektriny v spojení s jej akumuláciou má potenciál výrazne znížiť spotrebu a zvýšiť energetickú nezávislosť prevádzkovateľa. S rastúcou kapacitou batériových staníc a rastúcimi nárokmi na stabilitu a kvalitu dodávok elektrickej energie sa na trhu objavujú systémy určené pre výrobné, administratívne a obchodné centrá a podobné objekty.

reduxaTrvalá udržateľnosť je hlavnou výzvou, keď hovoríme o modernej výrobe. Stále však existuje príliš veľa výrobkov, ktoré nie je možné recyklovať, pretože je príliš ťažké alebo drahé demontovať ich. Kľúčom k udržateľnosti je plánovanie životného cyklu výrobku hneď pri jeho zrode, a preto treba začať s dizajnom a výberom materiálov už na rysovacej doske.

Webinar Images 1100Od výberu vhodného materiálu etikiet až po systémy pre automatickú tlač a aplikáciu. Na káble, výrobky, diely, DPS, komponenty alebo stroje a výrobné zariadenia.

Funny thinking out of the box in toy magnet cubes and balls isolated on a wooden backgroundUnesú viac ako tisícnásobok vlastnej hmotnosti. Unikátna zmes troch prvkov – neodýmu, železa a bóru – má vlastnosti, ktoré predčia všetky doteraz známe druhy magnetov. To sú neodýmové magnety, nazývané aj neodýmy alebo supermagnety.