titČo také sa môže skúmať v nákladnej železničnej doprave? Jazdná stabilita podvozkov? Čo to je za problematiku? Nákladný vagón je predsa len kopa hrkotajúceho železa, ktoré nás obťažuje, keď čakáme na náš vlak na stanici. Možno takéto alebo aj iné, podobné otázky si môže klásť na prvý pohľad nezainteresovaný čitateľ.

obr1Spoločnosť Elitmat, s. r. o., je dodávateľom rohoží s komplexnou ponukou. Na rohože sa spoločnosť špecializuje už 20 rokov. Pobočky má v Českej republike a v Rakúsku.
Z roka na rok si upevňuje dominantné postavenie na slovenskom trhu s priemyselnými ergonomickými rohožami a aj do budúcna sa snaží zdokonaliť svoje služby a ergonomický program rohoží.

deom strojarstvo 300x200Česká spoločnosť DEOM, s. r. o., (Digitální elektronicko – optická měření) je od svojho založenia v roku 2004 popredným dodávateľom optickej a dotykovej meracej techniky pre kontrolu rozmerov a geometrických tvarov nielen v Českej republike, ale aj na Slovensku a v Poľsku.

mewa128. apríla tohto roku sa už po sedemnásty krát uskutočnil „Deň zdravia a bezpečnosti pri práci“. Tento deň zaviedla International Labour Organisation (ILO) s cieľom podporiť bezpečnú, zdravú a ľudsky dôstojnú prácu. Na celom svete sú ľudia v rámci svojej pracovnej činnosti vystavovaní bezpečnostným a zdravotným rizikám. Mnohým nehodám sa však dá správnymi preventívnymi opatreniami predchádzať.

walter300Již 17 let používají s úspěchem výrobci nástrojů stroj na principu „dva v jednom“ společnosti WALTER. Co ale přesně vězí za tímto konceptem společnosti WALTER, který se již mezitím pokoušela okopírovat i konkurence?

tit300Technológia odlievania pod tlakom patrí medzi najčastejšie požívané výrobné postupy na výrobu kovových a plastových dielov, pretože počas jedného cyklu je možné vyrobiť tvarovo zložité súčiastky s úzkymi toleranciami.