dudinak1Každá práca je špecifická, preto každý pracovník potrebuje iné pracovné prostriedky. Vhodné riešenia a bohatú ponuku ochranných pracovných pomôcok (OPP) poskytuje spoločnosť DUDIŇÁK, ktorá pôsobí na trhu od roka 1997. Firma je výrobcom a zároveň veľkoobchodom OPP, dbá na ich vysokú kvalitu, progresívne riešenia i optimalizáciu nákladov.

obr titKvalita, cena, pohotový servis a rýchla dodacia doba. To všetko vám zabezpečí spoločnosť CRALIF, s. r. o., ktorá vznikla v roku 1998 v Púchove. Firma sa najskôr venovala servisu, opravám a údržbe vyhradených technických zariadení, ale postupne rozšírila svoju činnosť o výrobu zdvíhacích zariadení. V súčasnosti sa venuje výrobe aj servisu.

avlV pátek 12. října přesně v 11:50 AERO Vodochody AEROSPACE představilo světu první letoun L-39NG. Roll-out, tedy slavnostní vyjetí prvního předsériového letounu z hangáru, je pro projekt dalším důležitým milníkem, jenž potvrzuje, že vývoj a výroba nového letounu L-39NG pokračují podle plánu. Dalším krokem je příprava letoun na první let, který by měl proběhnout ještě před koncem letošního roku.

dmg polskoĎalšia investícia, tentoraz na území Poľska, posúva skupinu DMG MORI, do top pozície na trhu produkcie obrábacích strojov vo svete.

hexagon1Spoločnosť Hexagon uvádza na trh novú vlajkovú loď radu Absolute Arm. Jedny z najuznávanejších prenosných meracích systémov prešli dôkladným prepracovaním a sú modernizované tak, aby spĺňali potreby dnešných používateľov meracích prístrojov. Hlavná pozornosť bola zameraná na zvýšenie využiteľnosti a univerzálnosti bez zníženia rýchlosti a presnosti.

imts1Výstava IMTS (International Manufacturing Technology Show) patrí medzi najprestížnejšie svetové veľtrhové podujatia v segmente obrábacích strojov. Jej 32. ročník, ktorý sa konal 10. - 15. 9. 2018 v komplexe McCormick Place v Chicagu prekonal viacero rekordov - vyznačoval sa najvyšším počtom vystavujúcich spoločností (2 563) a bol doposiaľ najväčší v počte registrovaných návštevníkov (129 415) zo 117 krajín. Medzi svetovými technologickými špičkami prezentujúcimi svoje produktové portfóliá a technologické novinky nechýbala ani spoločnosť SPINEA, ako jediný slovenský zástupca.