mewa1MEWA, poskytovateľ služieb v oblasti textilného priemyslu, ponúka svojim zákazníkom rôzne typy čistiacich utierok. Výrobca pritom stavil na princíp opakovaného použitia: po dohodnutom čase sa znečistené utierky vyzdvihnú, následne vyčistia a potom opäť dodajú zákazníkom.

walter tit 300Společnost WALTER na letošním veletrhu GrindTec poprvé představila odbornému publiku dva nové modely z řady HELITRONIC. Jednalo se o brusku HELITRONIC POWER 400 a elektroerozivní brusku HELITRONIC POWER DIAMOND 400. Nejnovější stroje z portfolia společnosti WALTER mají zásobník na několik sad kotoučů nebo elektrod, dále pak prodlouženou dráhu pojezdu - což nyní umožňuje obrábět nástroje o délce až 380 mm místo dřívějších 280 mm. Dráha je tedy prodloužena o více než 35 procent.

amb makinoJaponský výrobca obrábacích strojov, spoločnosť Makino Milling Machine, pokračuje v investíciách do rozširovania výrobných kapacít, celosvetovej infraštruktúry aj do vylepšovania produktového portfólia.

ampco1AMPCO METAL nabízí širokou škálu speciálních bronzů a výrobků na bázi mědi, výrobky na míru s jakýmikoli nestandardními rozměry, či podle jakýchkoli požadavků na chemické složení. Kromě naší řady slitin také nabízíme díly obrobené podle požadavků specifikovaných zákazníkem, stejně jako naše speciálně vyprojektované výrobky, především svařovací dráty a tyče a bezpečnostní nářadí.

protherm1Digitalizácia, robotizácia, dosiahnutie úrovne „smart factory“ a cesta k Industry 4.0 – sú v súčasnosti cieľom mnohých spoločností na Slovensku. Jednou z nich je aj závod Protherm Production zo Skalice, ktorý predstavil svoju dlhodobú stratégiu.

obr1Vďaka 16 miliónovej investícii zdvojnásobili výrobné priestory a vytvorili ďalších 200 nových pracovných miest. To všetko priniesla expanzia výrobného závodu Vaillant Industrial Slovakia, s. r.o ., v Trenčianskych Stankovciach.