Stroje a Technológie

Nový servohydraulický pohon SHP od spoločnosti Bosch Rexroth je veľmi kompaktný. Jeho konštrukcia umožňuje montáž priamo na rozvodný blok čím znižuje náklady na montáž a prevádzkuSvetový líder v oblasti pohonov Bosch Rexroth vyvinul nový servohydraulický pohon SHP4V. Tento produkt reflektuje na aktuálne trendy v oblasti konštrukcie nových strojov, ktoré sa vyznačujú znižovaním zástavbových rozmerov, zvyšovaním účinnosti a možnosťou využívať prediktívnu údržbu.

ilustracnyProces Sign-Off (PSO) alebo aj Supplier Process Sign-Off (SPSO) [1, 2] je postup slúžiaci na overenie „funkčnosti systému manažérstva kvality a pripravenosti produktu na výrobu“. SPSO hodnotí dokumentáciu a tiež to, či sú požadované systémy implementované efektívne.

obr2Na extenzívny rozvoj vodíkových technológií a širšie uplatnenie vodíka v spoločnosti je kľúčová jeho lacná a ekologická výroba, ale najmä možnosť bezpečného a veľkokapacitného uskladnenia. V súčasnosti existuje viacero konceptov na uskladnenie vodíka. Niektoré sa používajú už niekoľko desiatok rokov, iné sú v štádiu pilotných experimentov a ďalšie zatiaľ v laboratórnej škále.

Všechny verze univerzálních uchopovačů FGS 120Univerzální uchopovače FGS-120 představují modulární a všestranné řešení pro manipulaci s produkty různých velikostí, tvarů a porézností.

Bez prístupových kartičiekEvidovať dochádzku na papieri či svojpomocne v počítači spôsobuje nielen starosti, ale aj chyby. Nehovoriac o podvodoch. Za 17 rokov prevádzkovania dochádzkového systému Fingera sme nazbierali množstvo skúseností, aj zábavných príbehov o vynaliezavosti zamestnancov, keď ide o to, ako sa nepozorovane „uliať“ z práce.

Obr 1 Montážna svorka navrhnutá a vytlačená v pilotnom závode spoločnosti FordTechnológie aditívnej výroby uľahčujú prácu nie len mnohým firmám, menším a stredným podnikom, ale aj veľkým fabrikám. Dôkazom sú prípadové štúdie priamo od zákazníkov, ktorí technológie už nejakú dobu používajú.