Stroje a Technológie

schaefflerTéma udržateľnosti má pre skupinu Schaeffler prvoradý význam. V rámci 75. výročia Organizácie Spojených národov bola skupina Schaeffler vybraná za jedného z 50 svetových lídrov v oblasti udržateľnosti a klímy. Spoločným cieľom tejto iniciatívy je dosiahnutie 17 cieľov trvalo udržateľného rozvoja stanovených OSN.

KontajneryTradícia zbrojárskeho odvetvia, ktorým bol región Považia v čase Československa v minulosti známy, sa opäť vracia. Je to zásluhou slovenský holding MSM GROUP patriaci do českej skupiny CZECHOSLOVAK GROUP.

Themomanagement modul End Kontrolle web jpegV Schaeffler závodě ve Svitavách vzniká nové centrum pro výzkum a vývoj (R&D) zaměřené na zdokonalování a vývoj hlavního produktu společnosti – Thermomanagement-Modul (TMM), a to také pro oblast elektromobility. Do konce roku 2024 by v něm mělo najít práci do 30 nových zaměstnanců.

Priem. VUT Brno Zajistit bezpečný provoz stroje s minimálními prostoji? Poznat problém dříve, než k němu dojde? Vědci z laboratoře zabývající se počítačovou tomografií na CEITEC VUT jako první v Evropě instalovali diagnostický software od Waygate Technologies.

A6200 app v01 lowresAk stále používate tradičnú manuálnu technológiu označovania káblov, je najvyšší čas to zmeniť. Staré procesy vás spomaľujú, nutnosť prepracovávania chybných dielov vytvára úzke miesta a chyby dokážu procesy úplne zastaviť. Automatizujte identifikáciu káblov a prispejte k hladkej prevádzke.

mewa1Požiadavky na hygienu a čistotu získali počas koronavírusovej krízy nový rozmer aj v priemyselných podnikoch alebo u remeselníkov. Odklon od jednorazových výrobkov sa však prejavoval už pred pandémiou. Stále väčšiu podporu si získavajú systémy opätovného využívania a obehového hospodárstva. Sú to výrobky s dlhou životnosťou, vyznačujúce sa energetickou účinnosťou, optimalizovanou spotrebou vody, používajúce ekologicky šetrné pracie a čistiace prostriedky a krátke lokálne dodávateľské reťazce. Tieto myšlienky rozvíja poskytovateľ textilných služieb firma MEWA so svojim servisom čistiacich utierok už viac ako 100 rokov.