titMNajrozšírenejšou technológiou výroby priestorovo nerozvinuteľných, osovo symetrických aj asymetrických súčiastok z tenkých plechov je ťahanie. Táto technologická metóda je však náročná z hľadiska vstupných nákladov. Tie zahŕňajú výrobné zariadenia, nástroje a energie, čo pri zohľadnení súčasného dynamicky sa rozvíjajúceho trhu vyžaduje výrobu tvarovo zložitých výtvarkov v malých výrobných dávkach. Práve to núti výrobcov hľadať nové, efektívnejšie postupy výroby.

obr1S profesionálnymi štítkami a tlačiarňami od spoločnosti BRADY môžete jednoducho a rýchlo spĺňať akékoľvek zákaznícke požiadavky na identifikáciu a zaistiť okamžitý prehľad aj o najzložitejších paneloch.

obr1Společnost ČMŽO – elektronika, s. r. o., použila kabely ÖLFLEX TRAIN pro instalaci zabezpečovacího zařízení, elektronického rychloměru, zásuvek 230 V a USB v rámci projektu „bohemizace“ v motorových jednotkách LINT řady 27 a 41 výrobce ALSTOM.

obr2Už 111 rokov sa môžu podnikatelia spoľahnúť na čistiace utierky MEWA. Pri tejto príležitosti vám prinášame rozhovor s Elenou Holanovou, konateľkou spoločnosti MEWA Textil-Service, s. r. o., na tému výhod čistiacich utierok v systéme opätovného použitia.

obr1Súčasným trendom v priemyselnom značení už nie je len zvyšovanie výkonu a kvality rozlíšenia. To sa u špičkových strojov považuje za samozrejmosť. Naopak, zvyšuje sa záujem o inteligentné technológie, ktoré prispievajú k zvýšeniu transparentnosti, vysledovateľnosti a optimalizácii celého baliaceho procesu. Niekoľko noviniek zo sortimentu smart riešení šitých na mieru digitálne automatizovaným požiadavkám súčasnému Industry 4.0 má vo svojom portfóliu spoločnosť ONDRÁŠEK Slovakia, s. r. o.

obr1Spoločnosť HF NaJUS, a. s., so sídlom v Dubnici nad Váhom má v oblasti strojárskej výroby 81-ročnú históriu, výsledkom čoho je nadobudnutá stabilita, odbornosť, neustále zlepšovanie procesov a profesionalita vo všetkých oblastiach jej pôsobenia. Vďaka svojmu výskumu, vývoju a optimalizácií spoločnosť naďalej zvyšuje svoju reputáciu a v súčasnosti patrí k najrýchlejšie rozvíjajúcim sa firmám na strednom Považí so zameraním na výrobu v gumárenskom priemysle.