Články

Murrelektronik SteckverbinderV zosieťovanej výrobe sa bez zásuvných konektorov nič nevyrobí. Ich výkonnosť rozhoduje o tom, či sa podarí digitalizácia. Svet automatizácie je preto iba taký dobrý, ako sú jeho zásuvné spojenia. Tieto všetko spájajú, umožňujú tok signálov, dát, prúdov, starajú sa o bezpečnosť, plynulú prevádzku, bezchybnú inštaláciu.

titulnyTakmer každé piate vyrobené elektrické alebo akumulátorové náradie je uhlová brúska. Patrí medzi najpoužívanejšie stroje na stavbách. V našich končinách ich pod familiárnymi názvami flexa, flexka alebo karbobrúska pozná niekoľko generácií stavbárov, strojárov a aj domácich majstrov.

dopravnikPre proces posudzovania a riadenia rizika pri prevádzke potrubných dopravníkov s uzatvoreným gumotextilným dopravným pásom je nevyhnutné v prvej fáze určiť hranice ich používania, priestorové hranice, časové a ďalšie ohraničenia. Príspevok uvádza stručnú charakteristika potrubných pásových dopravníkov a princíp ich práce, výhody a nevýhody. Nosnou časťou článku je určenie všetkých hraníc potrubného pásového dopravníka.

ATEsystem1V dnešní době rychlého pokroku jsou high-end technologie ve strojovém vidění klíčové a významně ovlivňují konkurenceschopnost společností a projektovou efektivitu, ať už se jedná o hyperspektrální technologii, nové druhy 3D kamer nebo revoluční UV objektivy. Tyto technologie nejsou pouhými investicemi, jsou to strategické nástroje, které umožňují dosáhnout nejlepších výsledků a snižovat náklady.

 DSC1231 copyV mnohých priemyselných odvetviach je údržba strojov, motorov a nástrojov súčasťou každodennej pracovnej rutiny. Kvapkajúce kvapaliny, unikajúce oleje, farby a mazivá nielenže znečisťujú pracovisko, ale predstavujú aj bezpečnostné riziko. Špinavé pracovisko však môže byť spojené s viacerými rizikami: okrem nepríjemných pracovných podmienok a environmentálnych aspektov existuje aj riziko pošmyknutia a pádu. Skutočne flexibilné riešenie, ktoré chráni aj veľké plochy pred znečistením a nebezpečnými kvapalinami, ponúka spoločnosť Mewa.

Vojna

Vojna na Ukrajine znížila hospodársky rast v Európe a výrazne zvýšila infláciu na celom kontinente, pričom horšie dôsledky sa ešte len prejavia. Oznámila to v piatok švajčiarska centrálna banka (SNB), ktorá zverejnila výsledky novej štúdie. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.