Články

Obr 1 Montážna svorka navrhnutá a vytlačená v pilotnom závode spoločnosti FordTechnológie aditívnej výroby uľahčujú prácu nie len mnohým firmám, menším a stredným podnikom, ale aj veľkým fabrikám. Dôkazom sú prípadové štúdie priamo od zákazníkov, ktorí technológie už nejakú dobu používajú.

K2 SlunoJde o historickou chvíli nejen pro ostravský byznys, ale zároveň o jednu z nejzásadnějších akvizic poslední doby v rámci celého českého IT. Společnost K2 CAPITAL kupuje 50 % podíl ve společnosti Sluno.

HlinikHlinikáreň Slovalco v Žiari nad Hronom, ktorá začiatkom jesene odstavila všetkých vyše 220 pecí, s reštartom výroby primárneho hliníka v budúcom roku nepočíta. Pre TASR to potvrdil generálny riaditeľ spoločnosti Milan Veselý.

TRD2022Medzinárodná súťažná prehliadka robotov – Trenčiansky robotický deň, má za cieľ ukázať žiakov základných a stredných škôl ako technicky nadaných tvorcov s vlastnými nápadmi a riešeniami a dať im priestor prezentovať svoje myšlienky pred očami budúcich potenciálnych zamestnávateľov zameraných na strojárstvo a automatizáciu. V tomto roku sa konala už šestnásty raz.

AZ Kreislauf 420x297 links GRZPráca s mazivami, čistiacimi prostriedkami alebo lakmi je v autodielňach na dennom poriadku. S ohľadom na životné prostredie však ide o mimoriadnu výzvu. Úspory energie a šetrnejšie zaobchádzanie s nebezpečnými látkami sú účinné dlhodobé opatrenia, ktoré obvykle vyžadujú investície. Čo sa však prejaví okamžite a bez počiatočných vysokých nákladov sú čistiace utierky Mewa. Opakovane použiteľné, vysoko savé utierky Mewa alebo rohože na zachytávanie oleja zlepšujú v systéme prenájmu ekologickú bilanciu. To platí u malých aj veľkých firiem, pretože oleje alebo tuky sa v Mewa recyklujú a dochádza k ich energetickému spracovaniu.

ilustrackaV rámci rozširovania kapacít tranzitnej sústavy SR boli v 80. rokoch inštalované 25 MW turbokompresorové jednotky poháňané elektromotormi. Vzhľadom na meniace sa požiadavky potrubnej siete sa spoločnosť eustream, a. s. rozhodla pre modifikáciu existujúcich jednotiek.