Články

IMG processing media multishapeInovatívny výrobok MultiShape vyniká svojou multifunkčnosťou a mimoriadne ekonomickým použitím a ponúka aj množstvo výhod oproti bežným brúsnym telieskám dostupným na trhu. Jedinečná a patentovaná geometria bola špeciálne vyvinutá na riešenie problémov, ktoré sa vyskytujú v každodenných brúsnych procesoch, a ponúka používateľovi zvýšenú bezpečnosť a znížené prevádzkové náklady.

shutterstock 505372150VPS je skratka pre virtual private server, teda po slovensky virtuálny súkromný server, ktorý prevádzkuje vlastnú kópiu operačného systému. Dá sa veľmi jednoducho konfigurovať a umožňuje simulovať zážitok z vyhradeného servera, aj keď fyzický server stále zdieľate s inými používateľmi. Ide o bezpečnejšie a stabilnejšie riešenie ako zdieľaný hosting, kde nemáte vyhradený priestor na serveri.

skladAutomatizace je bezesporu velkým trendem posledních let. Ze zkušeností partnerů ve spolku SKLAD vyplývá, že o ní přemýšlejí téměř v každé firmě, která něco vyrábí nebo skladuje. To potvrdil i nedávný výzkum Trendy v české logistice. Při rozhodování, zda je automatizace vhodná pro konkrétní firmu a skladové procesy, je ale dobré zvážit mnoho faktorů.

usa čína

USA a Čína majú v ekonomických a obchodných otázkach stále veľmi rozdielne názory, pričom nedávne vyhlásenia oboch strán ukazujú, ako veľká je priepasť medzi nimi.

Čínsky veľvyslanec vo Washingtone cez víkend uviedol, že Peking chce, aby USA zastavili reštrikcie a sankcie voči čínskym spoločnostiam. A načrtol niektoré požiadavky ázijskej krajiny pre budúce rokovania. Reagoval tak na slová americkej obchodnej zástupkyne Katherine Taiovej pred jej telefonátom s vicepremiérom Liou Che minulý týždeň, keď vyjadrila obavy z čínskej štátnej podpory podnikom.

ParkerSpolečnost Parker Hannifin, mezinárodní lídr v technologiích a systémech pro řízení pohybu, plánuje posílit své české týmy. A to zejména v Chomutově a v Sadské. Přitom nehledá jen pozice ve výrobě či operativě, ale například také plánovače výroby, IT specialisty nebo inženýry pro hledání strategických zdrojů.

 

Jeřábová řada Konecranes SHned tři zásadní novinky z oblasti jeřábové techniky přinesla značka Konecranes v uplynulých měsících. Odborné veřejnosti se představil kromě nového řetězového kladkostroje řady Konecranes C také jedinečný kladkostroj řady Konecranes S s unikátním syntetickým lanem a pro zdvihání těžkých břemen až do hmotnosti 63 tun je připravena nová jeřábová řada vybavená lanovým vrátkem Konecranes M.