Články

Spojenie dvoch obrazov do jedného na prvý pohľad nie je vidieť rozdiel je však možné s priestorom pracovať otáčať ho a vidieť aj za rohjpgV súčasnosti sa veľmi často diskutuje o vytvorení digitálnej verzie prevádzkových zariadení, jednotlivých výrobných liniek, prípadne celého podniku, aby bolo možné hľadať maximálne efektívnu, bezproblémovú prevádzku týchto zdigitalizovaných celkov. Pomocou digitálneho dvojčaťa možno robiť rôzne testy v prevádzke a skúšať zmeny výrobných parametrov v jednotlivých zariadeniach.

swiftiKedysi len veľmi ťažko predstaviteľná myšlienka. Dnes realita. Už dávno neplatí, že priemyselná robotika patrí iba do automobilových závodov. Moderné technológie robotiky môžete mať aj v pohodlí domova. Je to také jednoduché. Stačí mať poruke mobilný telefón či tablet.

Přenosná termokamera FLIR T8xxUž je to více než rok, co se celý svět potkal s celou řadou změn a omezení v oblasti výroby, obchodu ale i osobních práv a zvyklostí. Hlavní příčinou bylo propuknuvší virové onemocnění způsobené COVID-19. Následně byla přijata opatření, z nichž některé dávaly smysl, kolem některých je dodnes řada otazníků. Vyvstala rovněž poptávka na možnost využití snímání osob pomocí termokamer z důvodu odhalení osoby se zvýšenou teplotou a tedy možným virovým onemocněním. V tomto článku je nastíněno, jak a za jakých podmínek lze termokameru použít a její přínos pro tzv. „teplotní screening osob“. Neopomeneme také hlavní výhody termokamer FLIR pro toto využití v průmyslových provozech.

Menič MEAN WELL novej série NTS zo strany AC výstupuV praxi sa často stretávame s požiadavkou napájania zariadení automatizácie napätím 230 VAC s galvanickým oddelením od energetickej siete pri dodržaní prísnych bezpečnostných noriem. Často je potrebné súčasne zabezpečiť aj požiadavku zálohovania z rôznych napájacích napätí 12, 24 a 48 V.

Obr. 1 ŠmýkadloJedinečné nástroje si vyžadujú jedinečné riešenia. V spolupráci s našimi zákazníkmi, využitím našich najmodernejších materiálov a technológií na aditívnu výrobu (AM), vyvíjame na mieru šité riešenia optimalizované špeciálne na tlakové liatie.