evbIba malá časť z najvyšších predstaviteľov automobilového priemyslu vo svete sa obáva, že ziskovosť v tomto odvetví poklesne. A to napriek tomu, že najmä predstavitelia mladšej generácie už nebudú v budúcnosti chcieť vlastniť auto. Medzi značkami je podľa top manažérov v autopriemysle na budúcnosť najlepšie pripravená Toyota. Za ňou nasledujú BMW a Tesla. Ako svoje ďalšie vozidlo by si väčšina spotrebiteľov chcela kúpiť hybrid. Tieto zistenia prinieslo 20-te vydanie celosvetového prieskumu KPMG Global Automotive Executive Survey.

aretech1Spoločnosť Aretech Slovakia ponúka služby v oblasti kompletnej údržby a servisu vzduchotechniky, ako aj starostlivosť o zariadenia v ATEX (výbušnom) prostredí.

eodZatiaľ čo moderné elektrické vozidlá sú neustále testované na rôzne zraniteľnosti, niektoré ich základné príslušenstvo, ako napríklad nabíjačky batérií, dostávajú menej pozornosti. Odborníci spoločnosti Kaspersky Lab zistili, že nabíjačky elektromobilov dodávané hlavným predajcom obsahujú zraniteľnosti, ktoré môžu byť zneužité kyberútočníkmi. V prípade, ak k útoku dôjde, ohrozená môže byť aj domáca elektrická sieť.

dmg1Nadcházející Open House v závodě DECKEL MAHO Pfronten, na kterém se představí 70 špičkových strojů, dvě světové premiéry i témata budoucnosti zaměřená na digitalizaci, automatizaci a ADITIVNÍ VÝROBU, bude letos pod taktovkou integrovaných výrobních řešení pro kompletní výrobu.

titZváranie stavebných oceľových konštrukcií je proces, ktorý v súlade s platnou legislatívou vyžaduje od zhotoviteľa riadenú dokumentáciu zvárania. Pri výstavbe jadrovo-energetických celkov sa tento proces nezaobíde bez požiadaviek na kontrolu kvality montážnych zvarov, ktoré sú uvedené v schválenej dokumentácii pre realizáciu a často podliehajú oveľa náročnejším pripomienkam na dodržanie celého postupu montáže než v bežnej praxi zvárania.

titV súčasnosti prevláda vo svete vysoká fragmentácia výrobného procesu. Uvedený jav má za následok, že kým sa finálny produkt dostane k spotrebiteľovi, prekročí hranice viacerých štátov. V poslednej dobe môžeme pozorovať, že tempo rastu globálnych hodnotových reťazcov sa spomaľuje.