speedUž po štvrtýkrát sa počas konferencie SpeedChain Slovakia na Zochovej chate pri Modre stretli špecialisti na logistiku. Toto odvetvie neustále čelí novým výzvam, tou v súčasnosti najvýznamnejšou je Brexit a jeho vplyv na tok tovarov.

titČo také sa môže skúmať v nákladnej železničnej doprave? Jazdná stabilita podvozkov? Čo to je za problematiku? Nákladný vagón je predsa len kopa hrkotajúceho železa, ktoré nás obťažuje, keď čakáme na náš vlak na stanici. Možno takéto alebo aj iné, podobné otázky si môže klásť na prvý pohľad nezainteresovaný čitateľ.

obr1Spoločnosť Elitmat, s. r. o., je dodávateľom rohoží s komplexnou ponukou. Na rohože sa spoločnosť špecializuje už 20 rokov. Pobočky má v Českej republike a v Rakúsku.
Z roka na rok si upevňuje dominantné postavenie na slovenskom trhu s priemyselnými ergonomickými rohožami a aj do budúcna sa snaží zdokonaliť svoje služby a ergonomický program rohoží.

deom strojarstvo 300x200Česká spoločnosť DEOM, s. r. o., (Digitální elektronicko – optická měření) je od svojho založenia v roku 2004 popredným dodávateľom optickej a dotykovej meracej techniky pre kontrolu rozmerov a geometrických tvarov nielen v Českej republike, ale aj na Slovensku a v Poľsku.

obr1 300Koniec mája na výstavisku Agrokomplex už tradične patrí strojárstvu a technike. Už o týždeň, v dňoch 21. – 24. mája 2019, sa uskutoční 26. ročník Medzinárodného strojárskeho veľtrhu v Nitre. Veľtrh dopĺňajú a rozvíjajú tematické výstavy EUROWELDING, CAST-EX, EMA, STAVMECH-LOGITECH, CHEMPLAST, TECHFÓRUM a medzinárodný veľtrh ELO SYS.

titEurópsky automobilový priemysel sa nachádza v zlomovom momente. Tlak verejnej mienky na zdravé životné prostredie výrazne mení odvetvie výroby automobilov a ukončuje dobu fosílnych palív. Alternatívami spaľovania benzínu a nafty sú plyn, syntetické palivá, vodík a batériová elektromobilita.