titMSpoločnosť NOTUS – POWERSONIC, sídliaca vo Vrábľoch, je skúsený slovenský výrobca ultrazvukových čističiek, ktorý sa rozhodol reagovať na súčasnú situáciu. V spolupráci s podnikateľsko–inovačným centrom INOVATO a za výrobnej podpory skupiny ŠVEC GROUP navrhli prototyp, ktorý má byť využívaný primárne na dezinfekciu osôb, ale aj iných objektov (nákupné košíky, stroje, ...). Zrealizovanie prototypu sa vďaka tejto spolupráci podarilo za rekordne krátky čas. Od vzniku nápadu, cez technickú dokumentáciu až po reálny výrobok to trvalo šesť pracovných dní.

titMŠtát je zodpovedný za maximalizáciu efektívnosti svojich finančných investícií do vzdelávania s cieľom vyškoliť moderných a vzdelaných absolventov pre aktuálne potreby praxe. Štát musí tiež zabezpečiť, aby výsledky výskumu vykonávaného v našich vzdelávacích zariadeniach boli primerané potrebám podnikov pôsobiacich na území štátu i mimo neho.

gfiMSpoločnosť GFI Software, dodávateľ riešení bezpečnosti v podnikových sieťach, uviedla, že prudko rastie využívanie VPN sietí ako reakcia na prácu z domu v dôsledku pandémie COVID-19. Aby firmám a organizáciám pomohla preklenúť aktuálne zložité obdobie a tiež im zaistiť čo najvyššiu úroveň sieťovej bezpečnosti, ponúka teraz svoje riešenie Kerio Control s kompletnou funkcionalitou vrátane podpory VPN na tri mesiace úplne zadarmo.

czvZávod Continental Automotive Systems Slovakia Zvolen aj napriek súčasnej situácii, súvisiacej s epidémiou nového koronavírusu, neplánuje úplne prerušiť svoju výrobu. Vzhľadom na meniace sa požiadavky zákazníkov zatiaľ iba upravujú objemy výroby.

obr1Mifer je česká výrobní firma rodinného typu, která působí na trhu přes 30 let. Již několik týdnů vyrábí hledí do ochranných štítů a rozdává je domácím 3D tiskařům, kteří pak finálními výrobky zdarma zásobují IZS. Zároveň vyvinul vlastní prototyp kompletního štítu s názvem ZORPLEX 240, jehož produkce je výrazně rychlejší a je při ní použita pouze metoda 3osého CNC opracování. Pomáhá tak výrazně navýšit celkový počet vyrobených pomůcek denně. Prototyp v praxi již otestovali lékaři z vybraných nemocnic i pracovníci v jiných oborech.

obr1Spoločnosť GEFCO vypravila dva špeciálne charterové lety z Číny na Slovensko. Nákladnými lietadlami typu Boeing 787 zabezpečila prepravu viac ako 64 ton zdravotníckeho materiálu aktuálne chýbajúceho predovšetkým zdravotníckemu personálu, pre spoločnosť PENTA. Lietadlá dorazili na bratislavské letisko utorok 31. marca a v stredu 1. apríla 2020 o 17.30 hodín. Zásielka obsahovala okrem iného 6 miliónov rúšok a 20 tisíc respirátorov.