Články

SUMITDvojdňový samit EÚ (23. – 24. 3.) bude zameraný najmä na posilnenie konkurencieschopnosti európskej ekonomiky. Povedal to v stredu v rozhovore pre TASR podpredseda Európskej komisie (EK) Maroš Šefčovič, ktorý o témach zasadnutia Európskej rady rokoval v utorok s ministrami členských krajín pre európske záležitosti.

amper1Veľtrh AMPER sa postupne vypracoval na najväčšiu B2B udalosť v oblasti elektrotechniky, elektroniky, energetiky, automatizácie a digitalizácie, ale aj osvetlenia a zabezpečenia v Českej republike a na Slovensku. Práve v týchto dňoch sa na výstavisku v Brne uskutočňuje jeho 29. ročník.

AuditorEurópsky dvor audítorov (EDA) oznámil, že začína posudzovať opatrenia EÚ na podporu rozvoja umelej inteligencie (UI). Audítori preskúmajú, či plány a finančné opatrenia Európskej komisie prispievajú k tomu, aby sa Európa stala globálnym lídrom v oblasti umelej inteligencie.

krachMinulý týden skončily v USA tři středně velké banky. Silicon Valley Bank, Signature a Silvergate. Bezesporu jsou to největší tamní bankovní krachy od pádu Lehman Brothers v roce 2008. Nervozita se velmi rychle přesunula do dalších regionů.

 

 

V Evropě byla ještě do čtvrtečního odpoledne krůček od krachu jedna z největších evropských bank Credit Suisse poté, co její největší investor nemohl kvůli regulatorním stropům poskytnout bance další likviditu.

 

Krach Credit Suisse by byl ohromný problém pro celou globální ekonomiku. Švýcarská banka má aktiva v hodnotě přes 570 miliard dolarů. Pro porovnání: Lehman Brothers zkrachovala s aktivy kolem 600 miliard dolarů. Má dokonce více aktiv než Švýcarská centrální banka. Ta však přišla se zprávou, že dodá bance potřebnou likviditu, pokud to bude potřeba, a na chvíli si můžeme oddychnout. Chrání se tím systém, ale také řada lidí, kteří to úplně nepotřebují.

 

IMG S1 Weerg Web QualityTalianska spoločnosť Weerg Srl sa zrodila v roku 2015 s víziou digitalizovať výrobu, a tým ju zjednodušiť, zrýchliť a zefektívniť. Prostredníctvom riešenia elektronického obchodu ponúka spoločnosť od roku 2017 okrem CNC obrábania aj výrobu 3D vytlačených dielov v procesoch MJF, FDM a MSLA. Pri následnom spracovaní aditívne vyrábaných súčiastok sa v súčasnosti najväčšia interná výrobná služba HP MJF na svete spolieha na zariadenia od spoločnosti AM Solutions - technológie na následné 3D spracovanie, ako sú S1 a S2, C1 a 3D automatická rozbaľovacia stanica vyvinutá spolu so spoločnosťou HP. Výsledná vysoká úroveň automatizácie skracuje čas následného spracovania až o dve tretiny pri znížení počtu pracovníkov a optimalizácii kvality.

kardexSpolečnost BD SENSORS je jedním z významných dodavatelů elektronické tlakoměrné techniky, od elektronických měřicích přístrojů až po nejpřesnější vyhodnocovací a zobrazovací technologie pro sběr dat. V rámci modernizace provozu se rozhodla řešit také automatizaci skladu s cílem zvýšit produktivitu vychystávaní. Tento úkol svěřila společnosti Kardex.