obr1mSpoločnosť LED Solution, s. r. o., realizovala v tomto roku LED osvetlenie priemyselnej haly Realmont. Mesačná úspora viac ako tisíc eur a návratnosť necelé tri mesiace. Realmont sa špecializuje na výrobu a montáže oceľových konštrukcií pre priemyselné a investičné celky.

obr1mMedzinárodná trojdňová konferencia Zváranie, jej 47 ročník, sa uskutočnil v dňoch 6.- 8. novembra na tradičnom mieste v Tatranskej Lomnici.

titSoučasná doba vyžaduje, aby podniky byly schopny velice pružně, rychle a přesně reagovat na požadavky svých zákazníků. Aby jim byly schopny potvrzovat termíny dodávek a to i za situace, kdy jsou na poslední chvíli tyto termíny ještě měněny.

titMPri prevádzke zariadení z uhlíkovej ocele (potrubí, tlakových nádob a pod.) prichádza k ich poškodeniu vplyvom korózie. Na kontrolu sa prevažne používa metóda UTT (meranie hrúbky ultrazvukom), ktorá vyžaduje prístup k povrchu zariadenia.

obr2V polovici októbra zorganizovala spoločnosť TBH Technik, s. r. o., piaty ročník zákazníckych dní. Dvojdňového podujatia sa zúčastnilo necelých osem desiatok hostí z celého Slovenska.

tit novyVšimli sme si, že často uprednostníte kovové diely pred plastovými z dôvodu obavy o ich mechanickú odolnosť. Vďaka vývoju v oblasti materiálov, majú už v dnešnej dobe naše plastové diely veľa nových výhod, a tak kov nie je vždy najvhodnejšia alternatíva. V našej ponuke prvkov Elesa+Ganter máme diely z rôznych materiálov, ako je zinková zliatina, hliník, nehrdzavejúca oceľ, a tiež veľký výber plastov.