daily sabahUdržateľná výroba automobilov je jedným zo zásadných princípov spoločnosti Volkswagen Slovakia. Do roku 2025 má pred sebou novú ekologickú výzvu, a to znížiť zaťaženie životného prostredia o 45 %. Informovali o tom v piatok zástupcovia automobilky počas diskusie o životnom prostredí, ktorá sa uskutočnila za účasti zástupcov úradov a inštitúcií z oblasti životného prostredia.

greentech mediaJužná Kórea v stredu vyradila Japonsko zo zoznamu dôveryhodných obchodných partnerov. To ešte zhorší vzťahy oboch krajín, ktoré vážne poškodil spor o kompenzácie za nútené práce počas okupácie Kórejského polostrova Japonskom v minulom storočí.

livemintEurópske spoločnosti považujú kybernetickú bezpečnosť a ochranu údajov za hlavné témy budúcnosti. Napriek tomu iba 28 % firiem už pracuje na témach kybernetickej bezpečnosti v oblasti manažmentu pohľadávok. Ukázal to prieskum European Payment Practices 2019 skupiny EOS, do ktorého sa zapojilo 3400 spoločností v 17 európskych krajinách.

daily news hungaryZáujem maďarských podnikateľov o slovenské firmy nepoľavuje. Potvrdzuje to analýza poradenskej spoločnosti Bisnode, ktorá skúmala záujem zahraničných vlastníkov o slovenské firmy. Analýza ukázala, že do Maďarska odišlo za prvých šesť mesiacov tohto roka 386 slovenských firiem. Maďarsko tak naďalej ostáva v top trojke najobľúbenejších destinácií, kde končia slovenské spoločnosti.

european commissionZhruba o tretinu menej dreva oproti pôvodnému plánu vyťaží v roku 2019 vo svojich lesoch samospráva mesta Tisovec v Rimavskosobotskom okrese. Na poslednom zasadnutí mestského zastupiteľstva o tom informoval poslanec a zároveň riaditeľ Mestských lesov Tisovec (MLT) Karol Kubíni. 

market watchEurópsky letecký koncern Airbus počíta v najbližších 20 rokoch s pokračovaním rastu dopytu po dopravných lietadlách.