azlNa rozdiel od všeobecne zaužívaných predstáv môže automatizácia priniesť rast počtu pracovných miest, ekonomika však stojí na okraji výraznej reštrukturalizácie pracovných pozícií. Vyplýva to z prieskumu personálnej spoločnosti Manpower Group na vzorke 19.000 zamestnávateľov v 44 krajinách.

oadDo systému duálneho vzdelávania sa budú môcť zapojiť od školského roka 2019/2020 aj obchodné akadémie. Informoval o tom riaditeľ Štátneho inštitútu odborného vzdelávania (ŠIOV) Michal Němec.

npsNemecký priemyselný koncern Siemens podal vlani v Európe najviac patentových prihlášok a z prvého miesta vytlačil čínskeho výrobcu telekomunikačných zariadení Huawei. Ukázali to údaje, ktoré tento týždeň zverejnil Európsky patentový úrad.

vorNemecká automobilka Opel vo štvrtok oznámila, že sa vráti do Ruska po viac ako trojročnej neprítomnosti. Jej nový vlastník, francúzska skupina PSA, sa chce takýmto spôsobom pokúsiť o zníženie závislosti na európskom trhu.

dvsAktuálna ponuka učebných miest v systéme duálneho vzdelávania na školský rok 2019/2020 dosiahla k utorku 5055 miest. V tomto školskom roku to bolo 2700 voľných miest. Najviac miest - 854 ponúka Košický kraj, nasleduje Prešovský kraj s 764 miestami a Bratislavský kraj so 743 miestami. V utorok o tom informoval na tlačovej konferencii v Bratislave riaditeľ Štátneho inštitútu odborného vzdelávania (ŠIOV) Michal Němec.

aonZáujem spotrebiteľov o autonómne vozidlá zaostáva za tempom investícií priemyslu do pokrokových automobilových technológií. Zistenie priniesla Globálna štúdia automobilových spotrebiteľských trendov spoločnosti Deloitte na rok 2019.