Novinky

5G síťMobilní datové služby byly na konci roku 2022 využívány poprvé na více než 11 milionech SIM kartách. Roste především obliba tarifního internetu na chytrých telefonech, za tři roky se počet karet s aktivovanou tarifní datovou službou zvýšil o 18 % na 8,8 milionu.

Značný pokles výrobných cien rastlinných výrobkov zatienil aj pretrvávajúce, takmer 10 % tempo zdražovania živočíšnej výroby. Pozvoľné spomaľovanie dynamiky rastu pokračovalo aj pri výrobných cenách v priemysle, stavebných prácach aj cenách materiálov. Informoval Štatistický úrad SR (ŠÚ SR).

ČEZZařízení na energetické využití odpadů (ZEVO) u Mělníka postaví konsorcium firem Metrostav DIZ a Subterra. Hodnota tendru přesáhla dvanáct miliard korun (507 milionů eur). Společnost ČEZ dnes s firmami uzavřela smlouvu.

 

Ekonomika konjuprieskumy 115x115Pokles dôvery podnikateľov v priemysle zatienil rastúci optimizmus v službách a u spotrebiteľov. Celková dôvera v slovenskú ekonomiku sa medzimesačne výrazne nezmenila, napriek jej poklesu v priemysle, stavebníctve, ale aj v obchode.

Škoda 1Výroba elektrických vozů Škoda Enyaq zůstane v Mladé Boleslavi. Rozhodla o tom dozorčí rada koncernu Volkswagen, do kterého Škoda Auto patří. Zaměstnance Škody o tom ve společném prohlášení informoval předseda představenstva Škody Klaus Zellmer

Ceny elektrickej energie v ČRElektřina v příštím roce českým odběratelům možná plošně zdraží, nejvýše do deseti procent. V pořadu České televize Otázky Václava Moravce to  připustil ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (STAN).