ntuNemeckí predstavitelia sa dohodli na pláne odstavenia hnedouhoľných elektrární v druhej polovici dekády 2030 - 2040. Oznámila to vláda v Berlíne.

851 2311375832Automobilky v Česku loni vyrobily 1 427 563 osobních aut, což je o 0,7 procenta méně než v předchozím rekordním roce. Pokles o necelých 10 tisíc aut souvisí se zhoršující se ekonomickou situací ve světě a přísnějšími podmínkami pro průmysl z hlediska ekologie. Oznámilo to ve čtvrtek Sdružení automobilového průmyslu (SAP).

redaktorVydavateľstvo MEDIA/ST, s. r. o., hľadá redaktora pre časopis Strojárstvo/Strojírenství a webový portál www.engineering.sk

World Economic Forum logoSvetové ekonomické fórum (WEF) je známe tým, že sa na ňom veľa reční, ale prináša len málo výsledkov. Svetová mládež pritom žiada akciu a konkrétne opatrenia v boji proti zmenám klímy a ďalším problémom. Organizátori WEF sa preto tento rok pokúsia dosiahnuť hmatateľnejšie výsledky.

obchodakVydavateľstvo MEDIA/ST, s. r. o., hľadá obchodného zástupcu pre časopis Strojárstvo/Strojírenství a webový portál www.engineering.sk

clrSpoločnosť Camfil, s. r. o., Levice plánuje rozšíriť svoje výrobné priestory v priemyselnom parku Levice – Géňa. Prístavbou výrobnej haly a rozšírením administratívneho zázemia sa zvýši zastavaná plocha továrne o 5705 štvorcových metrov. V nových priestoroch by malo pribudnúť 20 pracovných miest. Začiatok výstavby je podľa projektu predloženého na posúdenie vplyvov na životné prostredie naplánovaný na apríl budúceho roka, výstavba by mala trvať 12 mesiacov.