rnpNahradzovanie ľudskej práce robotmi neprinesie veľkú nezamestnanosť, prehĺbi však nerovnosti. Myslí si to ekonóm Klaus Prettner z Hohenheimskej univerzity v Dánsku, ktorý vystúpil na medzinárodnej konferencii k 65. výročiu vzniku Národohospodárskej fakulty Ekonomickej univerzity v Bratislave.

kbsSlovenskú kooperačnú burzu 2018 ako priestor pre rokovania takmer 200 slovenských a zahraničných firiem pripravuje na 13. novembra Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO). Jej odborný program je zameraný na inovácie, robotizáciu, automatizáciu, elektromobilitu a predstavia sa aj inovatívne slovenské firmy. Informovala o tom agentúra.

zkpČastá zmena zákonov upravujúcich podnikateľské prostredie, nárast byrokracie, ťažká vymožiteľnosť práva - to sú iba niektoré z množstva bariér sťažujúcich rozvoj podnikania na Slovensku. Konštatovali to vo štvrtok v Bratislave delegáti Snemu Združenia podnikateľov Slovenska (ZPS).

szzNemecký dodávateľ automobilových dielov Schaeffler má v pláne zredukovať svoju výrobu v Británii v dôsledku brexitu. Spoločnosť v utorok oznámila, že v Spojenom kráľovstve zatvorí dva závody.

cpzZväz chemického a farmaceutického priemyslu SR (ZCHFP) SR je partnerom nadnárodného európskeho projektu ChemTube. Odborná videodokumentácia zlepší kvalitu odborného vzdelávanie v chémii a farmácii. Informovala o tom generálna sekretárka ZCHFP SR Silvia Surová.

pbzProjekt Vydra obrneného vozidla 8x8 má pre slovenskú ekonomiku mnoho prínosov a je príkladom potenciálneho využitia domácich výrobných kapacít.