avpAutomobilky rastú, rast priemyslu však ostáva tlmený. Uviedol to v komentári k májovej priemyselnej produkcii Ľubomír Koršňák, analytik UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia.

gsfČeské a slovenské firmy majú pred novými pravidlami o ochrane osobných údajov (GDPR) najväčší rešpekt. Každá tretia z nich vyhlásila, že sa kvôli nim bojí o svoje prežitie. Firmy v ostatných európskych krajinách až takéto ohrozenie nepociťujú. Vyplýva to zo špeciálneho prieskumu, ktorý vypracovala spoločnosť EOS KSI.

apbEurópsky výrobca lietadiel Airbus predstavil vo francúzskom meste Toulouse nový prepracovaný model lietadla Bombardier série C, ktorý premenoval na A220, aby bol v súlade s ponukou jeho ostatých civilných dopravných lietadiel.

ncdNemecká kancelárka Angela Merkelová a čínsky premiér Li Kche-čchiang v pondelok na stretnutí v Berlíne zdôraznili význam mnohostranného obchodu, ktorý je prospešný pre všetkých. Nemecko a Čína sa držia pravidiel Svetovej obchodnej organizácie (WTO), vyhlásila kancelárka bez toho, aby sa priamo odvolala na prehlbujúci sa obchodný konflikt s USA, ktoré zaviedli alebo zvýšili clá na import z Európy aj z Číny.

asiAdient Slovakia, s.r.o., žiada na rozšírenie závodu na výrobu a montáž penových dielov pre automobilový priemysel v Lučenci poskytnutie investičnej pomoci v nominálnej výške 1,15 milióna eur, a to vo forme dotácie na dlhodobý hmotný majetok. Vyplýva to z investičného zámeru zverejneného Ministerstvom hospodárstva (MH) SR.

zskSpoločnosť ZF Slovakia spustila nábor zamestnancov pre novú výrobnú prevádzku v Komárne. Výroba by sa mala začať začiatkom budúceho roka. V prvej fáze plánuje firma zamestnávať zhruba 150 ľudí, informoval predseda predstavenstva spoločnosti ZF Peter Doll. Približne 80 % pracovníkov bude pracovať vo výrobe, zvyšok v administratíve.