meaSpolková kancelárka Angela Merkelová nechce automobilový priemysel pri stanovení nových limitov pre množstvo kysličníka uhličitého (CO2) v Európskej únii neúnosne zaťažiť.

ostPo stretnutí predstaviteľov svetových hospodárskych mocností ku kríze oceliarskeho priemyslu sa zástupcovia USA a Nemecka sťažovali na slabý pokrok v rokovaní. „Subvencie, ktoré rozvracajú trh, sa nepodarilo identifikovať a nevypracovali sa ani kroky na ich odstránenie,“ uviedol v piatok (21.9.) večer predseda nemeckého hospodárskeho združenia Stahl (Oceľ) Hans Jürgen Kerkhoff.

dscDuslo Šaľa, a.s., v stredu oficiálne otvorilo novú prevádzku na výrobu čpavku. Investícia do výrobne s názvom Čpavok 4 dosiahla sumu 310 miliónov eur. Ešte v roku 2014 vláda schválila pre túto investíciu stimul v podobe daňovej úľavy do výšky maximálne 58 miliónov eur počas desiatich rokov.

csoV roku 2017 bola Česká republika pre Slovensko druhým najvýznamnejším exportným trhom, na ktorý smerovalo až takmer 11,5 % z celkového slovenského vývozu za sledovaný rok. V medziročnom porovnaní pritom vývoz zo Slovenska do Česka vzrástol o 3,9 % a, naopak, dovoz z Česka o 2,5 %. TASR o tom informoval mediálny zástupca Slovenskej agentúry pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO).

tit0918 300pxZ obsahu aktuálneho čísla 9/2018 časopisu Strojárstvo/Strojírenství vyberáme...