Novinky

AutomProdej nových osobních aut na hybridní pohon za 11 měsíců letošního roku stoupl v Česku o 91 procent na 20.856 vozů. Z toho plug-in hybridy do zásuvky rostly o 112 procent na prodaných 3427 aut.

MTS robot úpravaProblémy s dodávkami či zdražováním surovin i v říjnu zhoršovaly výsledky zahraničního obchodu České republiky a dále zejména kvůli nedostatku komponent klesala také průmyslová výroba. V průmyslu se ale situace podle analytiků mírně zlepšuje.

AutomProdej nových aut v Česku vzrostl letos za 11 měsíců o 4,4 procenta na 190.668 vozů. V listopadu klesl meziročně o 7,5 procenta na 16.174 prodaných aut. Byl to ale o 28 procent lepší výsledek než v říjnu.

envirozáťažKlub 500 je rozčarovaný z konania poslancov Národnej rady SR, ktorí nerešpektovali dokonca ani výhrady prezidentky SR a zákon o envirozáťažiach opätovne schválili bez toho, aby o ňom prebehla rozsiahla odborná diskusia.

VozíkyVýkon slovenskej ekonomiky sa priblížil úrovni pred pandémiou, na dosiahnutie hodnôt rovnakého obdobia roka 2019 jej však stále chýbalo 0,7 %.

MTS robot úpravaÚspešná slovenská rodinná spoločnosť z Oravy získala investičnú pomoc na ďalší rozvoj. Ide o spoločnosť MTS, spol s.r.o., ktorá bola založená v roku 1996,