Novinky

mzdaVysoká inflácia stále výrazne odkrajuje Slovákom z výplat, reálne mzdy klesli na začiatku roka o takmer 5 %. Hoci mzdy v SR rástli tempom, ktoré patrilo k najvýraznejším za posledných 20 rokov, nedokázali odolať inflácii, a to už piaty kvartál po sebe. Reálny rast miezd v 1. štvrťroku 2023 dosiahli iba pracujúci v ubytovacích a stravovacích službách, ktorí majú ale dlhodobo najnižšie zárobky.

EkonomikaZamestnanosť SR začiatkom roka neklesla, pribudlo pracujúcich v službách a najmä v Bratislavskom kraji. Počet pracujúcich medziročne mierne vzrástol v 11 z 18 sledovaných odvetví ekonomiky. Vývoj podporil najmä prírastok pracujúcich v službách dobiehajúcich dopady pandémie.

MZP1aZelená investícia ušetrí rovnaké množstvo emisií skleníkových plynov ako vyprodukuje pol milióna Slovákov za rok. Trojica priemyselných podnikov na Slovensku do roka 2026 ušetrí viac ako tri milióny ton ekvivalentu CO2.

internetČesko vyjádřilo na jednání Rady pro telekomunikace v Lucemburku svůj rezervovaný postoj k možné regulaci Evropské unie (EU) v podobě povinného poplatku poskytovatelů služeb obsahu s významnými nároky na datové přenosy.

itapa jarna 2023 640x100px v5Medzinárodná konferencia Jarná ITAPA sa uskutoční 15. a 16. júna 2023 v Bratislave, hotel Sheraton. Jej hlavnými témami sú inovácie, digitalizácia a technológie.

Registrovať na podujatie

2SpeedCHAIN Slovakia 2023 bannerUnikátne stretnutie logistických osobností na Slovensku sa uskutoční 8. a 9. júna 2023 v Modre pri Pezinku. Konferencia predstavuje logistiku ako odbor veľkého významu pre celú slovenskú ekonomiku. SpeedCHAIN Slovakia je ideálnym spojením spoločenskej a odbornej udalosti, kde vám ponúkame aktuálne informácie a nové kontakty - všetko na jednom mieste.