unlSpoločnosť U. S. Steel Košice (USSK) vybuduje novú linku na výrobu elektrotechnickej ocele bez orientácie zrna (NGO). Oznámil to prezident USSK James E. Bruno po spoločnom rokovaní manažmentu firmy s predstaviteľmi vlády SR. Nová linka predstavujúca investíciu v hodnote 130 miliónov USD (približne 114 miliónov eur) bude mať kapacitu výroby približne 100 000 ton ročne. Výstavba sa začne v polovici roku 2019 a spustenie linky je plánované v štvrtom kvartáli 2020.

MHZVydavateľstvo MEDIA/ST, s. r. o., hľadá posilu do tímu časopisu Strojárstvo/Strojírenství.

icrMinisterstvo hospodárstva (MH) SR vyhlásilo 12. ročník súťaže o Cenu ministra hospodárstva SR "Inovatívny čin roka 2018". Cieľom súťaže je upozorniť širokú verejnosť na zaujímavé inovačné aktivity slovenských podnikateľov. Termín podania prihlášok je do 30. marca. Informovalo o tom MH SR.

nisV roku 2019 sa chce rezort hospodárstva venovať najmä rozvoju infraštruktúry pre elektromobilitu, antibyrokratickej legislatíve, ako aj implementácii vlani prijatého zákona o obnoviteľných zdrojoch energie (OZE). Uviedol to pre TASR šéf Ministerstva hospodárstva (MH) SR Peter Žiga. Zákon o OZE a zákon investičných stimuloch boli podľa neho hlavnými zákonmi, ktoré rezort presadil v roku 2018.

azcAeroMobil podnikol ďalšie kroky v procese schvaľovania letovej spôsobilosti pre svoje nové testovacie lietajúce vozidlo modelového radu AeroMobil 4.0. V decembri 2018 podala spoločnosť žiadosť o typový certifikát od Európskej agentúry pre bezpečnosť letectva (EASA), ktorý v budúcnosti umožní prevádzku vozidla v Európe.

ampNajvyžiadanejšou zručnosťou na trhu práce bude v budúcich rokoch analytické myslenie a inovatívnosť. Do roku 2022 bude potrebné, aby sa 54 percent súčasných zamestnancov preškolilo. Podľa analytičky Slovenskej sporiteľne Lenky Buchlákovej to vyplýva z analýzy Svetového ekonomického fóra.