Manažérske inšpirácie

hry 2023Hry, ako sme ich poznali kedysi, už dávno zmenili svoju podobu. Pôvodný zámer zabaviť nás síce ostal rovnaký, ale spôsob, akým je podaný, je diametrálne odlišný od toho, čo bolo kedysi. Hry, či už na mobile alebo v podobe stolových hier, boli kedysi považované len za akúsi kratochvíľu, ktorá nám spríjemnila napríklad čakanie u lekára či na vlak alebo dlhý zimný večer.

patince1Wellness Hotel Patince**** je oázou pokoja a harmónie, kam môžete uniknúť pred stresom okolitého uponáhľaného sveta. U nás vypnete a zabudnete na starosti, dokonale zrelaxujete svoje telo i dušu. Ponúkame vám nielen odborníkmi zostavené pobyty a služby, ale aj osobitný prístup ku každému klientovi podľa individuálnych želaní.

Stylovy dzentlmen uvodny

Aj muži sa túžia obliekať štýlovo a nápadito. Vhodný výber oblečenia často súvisí aj s profesiou, ktorú muž vykonáva, s jeho voľnočasovými aktivitami, ale aj celkovým životným štýlom. Avšak dnes už je jednoducho možné skombinovať elegantné prvky s nadčasovými športovými kúskami tak, aby sa muž cítil nielen pohodlne, ale aj komfortne a štýlovo.

 

 

DM

Patríte aj vy medzi malých a stredných podnikateľov, ktorí prichádzajú o návštevnosť svojich webových stránok či kamenných predajní len preto, že nesprávnym spôsobom investujú do marketingu?

Podľa prieskumu realizovaného v USA v apríli 2022 až takmer polovica malých podnikateľov (47 %) vôbec neinvestuje do optimalizácie pre vyhľadávače, známej pod skratkou SEO. To v podstate znamená, že malí podnikatelia zbytočne prichádzajú o návštevnosť svojich webových stránok, zákazníkov a aj o potenciálne zisky. A to všetko len preto, že sa nesnažia stať viditeľnejšími v Google.

RUSRuská invázia na Ukrajinu znamenala zo strany Európskej únie okamžitú reakciu v podobe zavedenia nových ekonomických sankcií. Ide o rozšírenie reštrikcií z roku 2014. Asociácia priemyselných zväzov a dopravy pripravila prehľad aktuálnych sankcií v prípade vývozu tovarov a služieb a tiež z hľadiska prijímania či posielania financií. Zároveň prináša aj sumár výnimiek, ktoré v súvislosti so sankciami platia.

UK1Aktuálna situácia vytvorila aj otázky spojené so zamestnávaním ukrajinských občanov. Na jednej strane prichádzajú na Slovensko obyvatelia Ukrajiny, ktorí utekajú pred vojnou. Na druhej strane sa slovenské firmy stretávajú s odchodom niektorých zamestnancov, ktorí sa vracajú späť do vlasti. To môže podnikom priniesť niekoľko personálnych otázok. V tejto súvislosti zostavila Asociácia priemyselných zväzov a dopravy prehľad situácií, s ktorými sa môžu firmy stretnúť a ako by v nich mohli postupovať.