Údržba

Uľahčenie údržby technológií v spoločnosti Vitesco Technologies Czech Republic s.r.o. pomocou smart okuliarov RealWear HMT 1Inteligentné okuliare s rozšírenou alebo zmiešanou realitou sa stávajú každodenným pracovným nástrojom, ktorý zamestnancom uvoľňuje ruky pre prácu a umožňuje prezerať či zdieľať informácie v reálnom čase.

Obr 1 Inteligentní ježekPrezentace obsahuje zkušenosti s inspekcí tranzitních ropovodů z pohledu provozovatele. Zejména zvyšující se přesnost inspekčních nástrojů přináší přidanou hodnotu v redukci množství tzv. „zbytečných odkryvů“ a v redukci možných nejistot ohledně nálezů. Zvýšená spolehlivost a přesnost dat, spolu se zkušeností vlastního personálu jsou klíčovými faktory zejména při posuzování menších, ale zároveň kritických korozních defektů.

Obr 1 František Kliha pri meraní hriadeľaKlasické opravy na mieste (sústruženie, frézovanie, egalizácia plôch, vyvŕtavanie dier a podobne) sú náročné na čas, vo väčšine prípadov si vyžadujú špeciálne technické vybavenie, a preto sú aj veľmi drahé.

UdrzbaPojednáváme o mechanismech zanášení vnitřních povrchů a způsoby čištění. Mechanismy zanášení mohou být následujícího charakteru: krystalizační a precipitační sedimentace a naplavování částic, korozní zanášení, zanášení v důsledku chemické reakce a biologické zanášení.

ilustrackaV rámci rozširovania kapacít tranzitnej sústavy SR boli v 80. rokoch inštalované 25 MW turbokompresorové jednotky poháňané elektromotormi. Vzhľadom na meniace sa požiadavky potrubnej siete sa spoločnosť eustream, a. s. rozhodla pre modifikáciu existujúcich jednotiek.

ilustracnyEmisie skleníkových plynov majú výrazný vplyv na globálne otepľovanie. V oblasti klímy sa ale musíme zaoberať aj emisiami metánu v energetickom sektore. Znižovanie emisií metánu v energetickom priemysle je dôležitou úlohou.