Obrábacie a tvárniace stroje

lvd1Slovenskí výrobcovia plechov, podobne ako aj svetoví, hľadajú spôsoby ako znížiť výrobné náklady – prerozdeliť pracovnú silu, zvýšiť efektivitu výroby, byť flexibilnejší a konkurencieschopnejší. Výzva zmenšovania veľkostí výrobných dávok a zvyšovania zložitosti dielcov je komplexná. Prepojenie digitálnych technológií a automatizácie ponúka cestu k optimalizovanej výrobe a vybudovaniu Smart Factory.

WALTER HELITRONIC G 200Společnost WALTER představí ve dnech 17. až 20. května na veletrhu GrindingHub 2022 v německém Stuttgartu na stánku A50 v hale 9 nejnovější přírůstek do svého sortimentu strojů, a sice nástrojovou brusku s inovativní koncepcí stroje malých rozměrů.

TrendyVeľtrh EMO v Miláne ukázal, aké budú trendy vo výrobe na najbližšie dva roky. Pre odbornú verejnosť v Českej republike a na Slovensku ich sumarizoval workshop Technologickej platformy strojárskej výrobnej techniky, ktorý zorganizovala Fakulta strojná ČVUT v Prahe, Ústav výrobných strojov a zariadení (RCMT) a Spoločnosť pre obrábacie stroje.

workshopPozývame vás na odborný seminár Trendy v odbore strojárskej techniky a technológie – Reflexia po EMO 2021 a medzinárodných konferenciách v roku 2021, ktorý sa uskutoční ako workshop Technologickej platformy strojárska výrobná technika. Workshop sa uskutoční prezenčne aj online vo štvrtok 3. 2. 2022 od 9:00 v spolupráci ČVUT Praha, Ústavom výrobných strojov a zariadení (RCMT) a Spoločnosti pre obrábacie stroje.

CNCNejen v oblasti financí a práva, ale také v oboru strojírenství koluje celá řada mýtů a nesrovnalostí, které se mohou na stavu techniky negativně podepsat. Společnost PROFIKA za 30 let své existence sesbírala nejčastější omyly, s nimiž se setkává při prodeji a servisování CNC strojů.

YSD LaserONE ekonomický vláknový laserový rezací strojSpoločnosť LVD oslavuje štvrťstoročie pôsobenia na Slovensku, pokračuje v rozširovaní radu produktov a riešení pripravených na Priemysel 4.0 tak, aby lepšie slúžila lokálnemu a celosvetovému trhu so spracovaním plechu.