Video

RecaInovácia, najvyššie štandardy kvality pri výbere produktov, blízkosť k zákazníkovi - to všetko ponúka Reca Slovensko. Zaručuje krátke cesty, komplexný prehľad o vyskladňovaní tovaru a prehľadný sklad materiálu. Ide o spotrebný materiál v oblasti upevňovania, chemikálií, priemyselnej bezpečnosti a náradia. Jej sortiment pozostáva z vyše 100 tisíc kvalitných produktov skladom.

MSV SmartVision2Riešenia pre modernú manufaktúru predstavila na Medzinárodnom strojárskom veľtrhu 2022 v Brne spoločnosť SmartVision. Ukázala možnosti optimalizácie práce v priemysle, kde človek má stále istú pridanú hodnotu pre výrobok. Firma SmartVision optimalizuje jeho kvalitu práce, efektivitu, zameriava sa na samotný proces výroby. Využíva pritom vizuálne navádzanie a používa kamerovú kontrolu.
Na MSV v Brne predstavili pracovisko na osádzanie súčiastok na plošný spoj. SmartVision disponuje robotickým pracoviskom, kde sa robot priamo podieľa na kontrole na jednom pracovisku spoločne s operátorom. Sú spolu v kolaboratívnom vzťahu.

MSV ZimmerZimmer Group je spoločnosť zameraná na riešenia v oblasti automatizačnej, tlmiacej, lineárnej, procesnej, nástrojovej a strojovej techniky. Prostredníctvom Zimmer Group Slovensko pôsobí nielen na slovenskom a českom trhu, ale v roku 2019 vstúpila aj na poľský trh. Na Slovensku a v Českej republike pochádzajú jej zákazníci predovšetkým z automobilového priemyslu, v Poľsko firma zaznamenáva úspech predovšetkým vo farmaceutickom a drevospracujúcom priemysle.

MSV RaveoŠpecialistom v odbore pohonnej techniky, automatizácie a robotiky je spoločnosť Raveo. Zakladá si na kvalitnom a komplexnom servise v oblasti engineeringu, ktorý vyžaduje aplikácie s dôrazom na pohyb a polohovanie.
Charakteristickým rysom spoločnosti je predovšetkým zodpovedný prístup k práci, ktorý sa za viac ako jedno desaťročie stal základným stavebným kameňom jej úspechu. V ponuke má komponenty od popredných svetových výrobcov pohonnej techniky. Raveo je viac ako obchodná firma – tím jej inžinierov prenáša svoje skúsenosti s návrhom pohonov do aplikácií zákazníkov s ohľadom na dostupné technológie.

MSV TM TechnikSpoločnosť TM TECHNIK, s. r. o., predstavila počas MSV v Brne meracie stroje a meradlá od popredných svetových firiem. Na trh dodáva súradnicové meracie systémy, optické kamerové meracie stroje, meracie ramená, kruhomery, profiloprojektory, drsnomery, ale taktiež prístroje na kontrolu tesnosti, tvrdomery a optické skenery.

MSV Yamazaki MazakNa Medzinárodnom strojárskom veľtrhu Brno 2022 sa predstavil aj tradičný výrobca obrábacích strojov Yamazaki Mazak. Spoločnosť sa na veľtrhu prezentovala obrábacím strojom VARIAXIS C-600 a sústružníckym centrom QTE-200 MSY.
Vysoko presné simultánne päťosové vertikálne obrábacie centrum VARIAXIS C-600 je vhodné pre širokú škálu odvetví, vrátane letectva a automobilového priemyslu. Disponuje širokou ponukou voliteľného vybavenia a flexibilným automatizačným riešením, vrátane dvoj paletového výmenníka pre mimoriadnu efektivitu.
Kompaktný sústruh QTE-200 SG je navrhnutý pre malé a stredne veľké sústružené dielce. Stroje radu QTE ponúkajú všetky technologické možnosti sústruhov – sústruženie, poháňané nástroje, os Y a protivreteno.