obr1Rozdiely medzi tavnými pištoľami za rádovo jednotky eur a desiatky eur sú viditeľné hneď na prvý pohľad - odolnosť konštrukcie, kapacita lepiacich tyčiniek, schopnosť fungovať ako so zapojením do siete, tak na akumulátor, vyšší lepiaci výkon... Nižšie vám povieme, kedy je vhodnejšie siahnuť po lacnejšej tavnej pištoli a kedy sa naopak nezaobídete bez kvalitného produktu s vyššou obstarávacou cenou.

taco 300Spoločnosť Taconova ponúka pre vyvažovacie ventily TacoSetter Inline 130 nové dodatočné prípojné rozmery a väčšie rozsahy prietokového množstva. Vďaka novým prípojným rozmerom by mal sortiment poskytovať viac flexibility pre systémové skrutkové spoje príslušného potrubného systému. Pre menovitú veľkosť DN 20 je tak napríklad k dispozícii prípojný závit pre 3/4"prevlečnú maticu na „Eurokonus“ alebo 1" prípojný závit pre 22mm šrúbenie so zarezávacím krúžkom. V rozmere DN 25 je TacoSetter Inline 130 k dispozícii s veľkosťami závitu od 1"do 1 1/2" a s rozsahom prietokového množstva 20 - 70 l/min.

VTC 800 20SR SIEMENS 300pxSpolečnost Yamazaki Mazak představila svoji nejnovější volitelnou alternativu CNC pro ty výrobce, kteří standardně používají řídící systém Siemens.

mewa01Zima so sebou prináša vlhkosť, blato a sneh. Aby sa táto špina neroznášala po celej firme, ponúka MEWA odolné štetinové rohožky – ideálnu rohož pre vlhké ročné obdobie.

kovosvitV tomto roku je hlavným cieľom Kovosvitu MAS nadviazať na výrobné a obchodné úspechy, ktoré tradičnému podniku zo Sezimova Ústí pomohli vyviesť ho z neľahkej situácie. Firma očakáva mierny rast obratu a zisku.

toseda1Do přístrojů na výzkum a vývoj zcela unikátních high-tech materiálů, které se využívají v kosmickém a leteckém průmyslu, investovala česká společnost TOSEDA 4 miliony korun. S polovinou nákladů, 2 miliony korun, jí pomohla dotace z Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK) 2014-2020. Ta společnosti umožní další rozvoj a příležitost soutěžit s předními světovými lídry v oblasti výroby nanomateriálů – Japonskem, Čínou a USA.