Kia vyrobila 3 miliónty automobilTrojmilióntym vozidlom, ktoré zišlo z výrobnej linky je model Kia cee’d. Je to päťdverová verzia v špecifikácii GT line pre zákazníka z Islandu, vybavená benzínovým motorom 1,0 l T-GDi. V roku 2017 Kia Motors Slovakia vyrobila 335 600 vozidiel a 539 987 motorov, ktoré boli exportované do viac ako 80 krajín sveta. Najpopulárnejším motorom uplynulého roku bol diesel s obsahom 1,7 l CRDi.

titulnyTlmiče nárazu sa osadzujú prevažne z dôvodu zvýšenia bezpečnosti cestnej premávky na pozemných komunikáciách, t. j. posádky neovládaného vozidla, pred nárazom do pevnej prekážky alebo pred pádom z mosta a z objektov podobných mostom. [8]

180116 ŠKODA si připomíná 100 let od založení Československa První kilometry v první republice 3Automobily značky Škoda a osobnosti s nimi spojené nerozlučně patří k historii Československa. Již v roce 1918, době vzniku společného státu, byly nejrozšířenějšími automobily na našem území právě vozy z Mladé Boleslavi. I přes určité výkyvy se automobilka na sklonku první republiky opět stala domácí jedničkou s tržním podílem přes 39 % a pozici lídra si udržuje i dnes.

snkVýrobca automobilových komponentov SAM automotive z Nemecka plánuje vybudovať vo Veľkom Krtíši nový závod. Postupne by mal v ňom zamestnať viac než 800 ľudí. Informovala o tom Anna Weissová z banskobystrickej spoločnosti Wesconi, ktorá investíciu pre nemeckú spoločnosť konzultačne aj projekčne zastrešovala.

apzAeroMobil je jednou z najmladších automobilových a leteckých spoločností v Európe. Jej ambicióznym plánom je vytvoriť inovatívne vozidlo, ktoré dokáže prepravovať pasažierov vo vzduchu a zároveň na ceste.

kia ceed 2018 300Nová Kia Ceed bude mať debut na tohtoročnom medzinárodnom autosalóne v Ženeve. 5-dverová Kia Ceed bude predstavená v Ženeve spolu s druhým členom novej rodiny Ceed – verziou kombi.