kspJaponská oceliareň Kobe Steel sa dostala do obrovských problémov, keď priznala, že falšovala údaje o kvalite hliníka, medi a ďalších materiálov využívaných na výrobu viacerých produktov, medzi nimi lietadiel, automobilov, vlakov či rakiet. Šéf spoločnosti navyše uviedol, že problém sa pravdepodobne rozšíril aj za hranice Japonska.

jrvSpoločnosť Jaguar Land Rover Slovakia, s.r.o., chce rozšíriť svoju výrobnú prevádzku v lokalite nitrianskeho strategického parku oproti pôvodne plánovanému zámeru. Podľa projektu predloženého na posúdenie vplyvov na životné prostredie by sa mal rozšíriť logistický priestor Material Planning & Logistics (MP&L), ktorý súvisí s dodávkou komponentov pre budúce vozidlá. Pribudnúť by mal stavebný objekt Powertrain, ktorý bude slúžiť na montáž batériových modulov. Tie budú následne inštalované do jednej veľkej batériovej jednotky vhodnej na montáž až do 150 000 vozidiel ročne.

hveHyundai Motor mení stratégiu a začne sa viac sústrediť na elektromobily. Súčasťou nových plánov je aj výroba prémiového elektromobilu, ktorým by juhokórejská automobilka konkurovala Tesle a ďalším rivalom.

ctvTrnavská automobilka PSA Groupe Slovakia vyrobila v prvom polroku 2017 celkovo viac ako 181 500 vozidiel, čo predstavuje medziročný rast 1,6 %. Ťahúňom výrobného portfólia automobilky v prvom polroku bol nový Citroën C3, ktorý sa exkluzívne vyrába len v Trnave. Produkcia tohto nového modelu bola odštartovaná v septembri 2016 a do konca júna 2017 sa z neho pre zákazníkov po celom svete vyrobilo už viac ako 170 tisíc vozidiel.

sndOliver Stefani přebral od 1. září odpovědnost za oblast designu ve společnosti ŠKODA AUTO. Třiapadesátiletý Stefani, který je absolventem studia designu v Braunschweigu a v kalifornské Pasadeně, naposledy působil jako vedoucí designu exteriéru značky Volkswagen. Jeho rukopis nese celá řada sériových vozů značky Volkswagen uplynulých deseti let a mnoho automobilových konceptů.

mgvRakúska fabrika Magna Steyr v Grazi v piatok (21. júla) vyrobila jubilejný kus Mercedesu triedy G. Modrý G 500 s čiernymi koženými sedadlami a bielymi stehmi niesol poradové číslo 300 000, jeho optické detaily určili fanúšikovania na sociálnej sieti Facebook.