hveHyundai Motor mení stratégiu a začne sa viac sústrediť na elektromobily. Súčasťou nových plánov je aj výroba prémiového elektromobilu, ktorým by juhokórejská automobilka konkurovala Tesle a ďalším rivalom.

ctvTrnavská automobilka PSA Groupe Slovakia vyrobila v prvom polroku 2017 celkovo viac ako 181 500 vozidiel, čo predstavuje medziročný rast 1,6 %. Ťahúňom výrobného portfólia automobilky v prvom polroku bol nový Citroën C3, ktorý sa exkluzívne vyrába len v Trnave. Produkcia tohto nového modelu bola odštartovaná v septembri 2016 a do konca júna 2017 sa z neho pre zákazníkov po celom svete vyrobilo už viac ako 170 tisíc vozidiel.

sndOliver Stefani přebral od 1. září odpovědnost za oblast designu ve společnosti ŠKODA AUTO. Třiapadesátiletý Stefani, který je absolventem studia designu v Braunschweigu a v kalifornské Pasadeně, naposledy působil jako vedoucí designu exteriéru značky Volkswagen. Jeho rukopis nese celá řada sériových vozů značky Volkswagen uplynulých deseti let a mnoho automobilových konceptů.

mgvRakúska fabrika Magna Steyr v Grazi v piatok (21. júla) vyrobila jubilejný kus Mercedesu triedy G. Modrý G 500 s čiernymi koženými sedadlami a bielymi stehmi niesol poradové číslo 300 000, jeho optické detaily určili fanúšikovania na sociálnej sieti Facebook.

titZo štúdie „Automotive Plastics market“ [1] bolo odhadnuté, že každých 10 percent zníženia hmotnosti vozidla má za následok zníženie spotreby paliva o päť až sedem percent. V súčasnosti je podmienkou rešpektovať ekonomické a najmä ekologické opatrenia pri výrobe automobilov. [1]

obr1Kia Motors Slovakia vyrobila v prvom polroku 180 800 vozidiel a 323 600 motorov. Dosiahnutý výrobný výsledok je tak porovnateľný s rovnakým obdobím minulého roka. Ťahúňom výroby sa stal s takmer 64 % podielom model Sportage, nasledovaný modelmi Kia cee’d (29 %) a Kia Venga (7 %). Najvýznamnejšími exportnými trhmi boli Veľká Británia (17 %), Ruská federácia (13 %), Nemecko a Španielsko (obe po 8 %). Za rok 2016 zaplatila Kia na Slovensku daň z príjmu 73 miliónov eur a zaznamenala tržby na úrovni 5,56 miliárd eur.