IPAPod týmto mottom sa 25.- 26. apríla v Žiline konal ďalší diel konferencie organizovaný spoločnosťou IPA Slovakia.

obr1Rozdiely medzi tavnými pištoľami za rádovo jednotky eur a desiatky eur sú viditeľné hneď na prvý pohľad - odolnosť konštrukcie, kapacita lepiacich tyčiniek, schopnosť fungovať ako so zapojením do siete, tak na akumulátor, vyšší lepiaci výkon... Nižšie vám povieme, kedy je vhodnejšie siahnuť po lacnejšej tavnej pištoli a kedy sa naopak nezaobídete bez kvalitného produktu s vyššou obstarávacou cenou.

vcdBudúci rozvoj prístavných služieb v Bratislave by mal určiť strategický plán, ku ktorému prizvala spoločnosť Verejné prístavy aj odbornú verejnosť. Cieľom je najmä zvýšenie úrovne vodnej dopravy v SR, ktorá je doplnením pre iné dopravné módy. Jej výhody najmä pre nákladnú dopravu predstavil na konferencii v Bratislave generálny riaditeľ spoločnosti Verejné prístavy Gabriel Szekeres.

mazak300Spoločnosť Yamazaki Mazak zorganizovala vo svojom technologickom centre v Říčanoch-Jažloviciach neďaleko Prahy dvojdňový seminár Mazak iSMART Factory. Koncepcia iSMART Factory je riešenie Mazaku pre výzvy filozofie Priemyslu 4.0.

taco 300Spoločnosť Taconova ponúka pre vyvažovacie ventily TacoSetter Inline 130 nové dodatočné prípojné rozmery a väčšie rozsahy prietokového množstva. Vďaka novým prípojným rozmerom by mal sortiment poskytovať viac flexibility pre systémové skrutkové spoje príslušného potrubného systému. Pre menovitú veľkosť DN 20 je tak napríklad k dispozícii prípojný závit pre 3/4"prevlečnú maticu na „Eurokonus“ alebo 1" prípojný závit pre 22mm šrúbenie so zarezávacím krúžkom. V rozmere DN 25 je TacoSetter Inline 130 k dispozícii s veľkosťami závitu od 1"do 1 1/2" a s rozsahom prietokového množstva 20 - 70 l/min.

mitutoyoMetrológia v slovenskom strojárskom priemysle posilnila. Dnes - 19. apríla otvorila v Považskej Bystrici, svoju pobočku svetová značka, Mitutoyo, v zastúpení Mitutoyo Česko, spol. s r. o.