aev5. 9. 2014

Oživenie americkej ekonomiky pokračuje. Stále sa však v ekonomike USA neukazujú signály dostatočne rýchleho zotavovania, ktoré spôsobili, že centrálna banka (Fed) v dohľadnom čase bude musieť začať zvyšovať úrokové sadzby, aby zabránila zrýchľovaniu inflácie. Informovali o tom agentúry Reuters a AP.

zho7. 5. 2012

Akciová spoločnosť Sapa Profily otvorila v Žiari nad Hronom novú halu anodickej oxidácie. Podľa riaditeľa spoločnosti Teodora Kvapila to pre ňu znamená úspešné odovzdanie štafety a zachovanie tejto povrchovej úpravy v Žiari nad Hronom na ďalších minimálne 20 rokov.

vyr7. 2. 2012

Objednávky nemeckého priemyslu sa v decembri 2011 vďaka vysokému dopytu zo zahraničia zvýšili viac, než sa očakávalo.
Medzimesačne vzrástli o 1,7 %, informovalo spolkové ministerstvo hospodárstva. Experti, medzi ktorými uskutočnila prieskum agentúra DPA, očakávali nárast len o 0,7 %. V medziročnom porovnaní sa objem objednávok nezmenil. V novembri objednávky zaznamenali medziročný pokles o 4,3 %.

mnt23. 1. 2012

Talianska vláda v piatok (20.1.) večer narýchlo schválila nové, tzv. krízové opatrenia, aby zvýšila konkurenciu v celej škále odvetví. Ich cieľom je naštartovať rast ekonomiky a tvorbu nových pracovných miest, predovšetkým pre mladých ľudí, ktorí majú po skončení štúdia problémy zamestnať sa.

ZP29. 9. 2011

Ojedinelý projekt výskumu vlastností žiarupevných ocelí novej generácie realizujú Železiarne Podbrezová (ŽP). Jeho celkové náklady predstavujú sumu viac ako 4,12 milióna eur, pričom 65 % sa na ňom spolupodieľa Európska únia a štátny rozpočet.

holandia23. 9. 2011
Spoločnosť Dhollandia Central Europe, s.r.o., sa v obci Predmier v okrese Bytča rozhodla zmeniť účel využitia novostavby expedičnej a skladovej haly. Plánuje v nej osadiť linku na žiarové zinkovanie polotovarov. Vyplýva to zo zámeru, ktorý spoločnosť predložila na posúdenie vplyvov investície na životné prostredie (EIA).