narodne forum produktivityNárodnú cenu produktivity za rok 2016 odovzdali na 20. Národnom fóre produktivity v Žiline spoločnosti Wittur, s.r.o., so sídlom v Krupine v kategórii Malý a stredný podnik a spoločnosti Lear Corporation Seating Slovakia, s.r.o., Prešov v kategórii Veľký podnik. TASR o tom informovala Barbora Medvecká zo spoločnosti CEIT, a. s., Žilina.

sniSlovensko-nemecký deň inovácií spojil zvučné značky so start-upovými inovátormi. Počas 28. septembra sa v bratislavskom Vodárenskom múzeu zišlo na Slovak-German Innovation Day viac ako 110 účastníkov z 68 firiem, kde si etablované nemecké firmy vymieňali skúsenosti so slovenskými start-upmi. Konferenciu organizovala Slovensko - nemecká obchodná a priemyselná komora (SNOPK) v spolupráci so Slovak Business Agency.

MSV Brno 2017 Zlaté medailyPrinášame vám ucelený prehľad ocenených exponátov a osobností v súťaži Zlatá medaila MSV Brno 2017. Ceny sa udeľovali počas slávnostného galavečera v prvý deň veľtrhu.

msv brno 2017Už len jeden rok chýba Medzinárodnému strojárskemu veľtrhu v Brne, aby sa dožil jubilejného šesťdesiateho ročníka. V tomto roku sa ho zúčastnilo 1610 vystavovateľov z 32 krajín. Partnerskou krajinou sa stala Indická republika, na budúci rok ju na tomto poste, aj v súvislosti so stým výročím založenia Československa, vystrieda Slovensko.

technodat plm forum 2017Spoločnosť Technodat zorganizovala v dňoch 26. a 27. septembra pre slovenských zákazníkov ďalší ročník podujatia Technodat Forum. Seminár priblížil aktuálne dianie v slovenskom, ale aj českom Technodate, predstavil novinky v PLM platforme 3DExperience od spoločnosti Dassault Systemes, a predovšetkým na zákazníckych príbehoch vysvetlil aplikáciu 3D PLM riešenia 3DExperience v slovenských podmienkach.

walter 1Walter Slovakia, s. r. o., zorganizovala v termíne od 21. do 22. 9. 2017 školenie v oblasti vysokovýkonného opracovania neželezných kovov nástrojmi z polykryštalického diamantu, tzv. PKD, v príjemnom prostredí pod Tatrami, kde sa stretli zástupcovia viacerých spoločností, zástupca akademickej pôdy z Technickej Univerzity vo Zvolene a odborník v PKD obrábaní, ktorý prezentoval najnovšie trendy a vývoj v tejto oblasti, Massimo Romaniello z Nemecka, manažér predaja a dizajnu PKD firmy Werner Schmitt PKD-Werkzeug GmbH, ktorá je súčasťou skupiny Walter.