obr1Spoločnosť SOVA Digital zorganizovala v dňoch 13. a 14. februára v hoteli Partizán na Táloch prvý ročník konferencie TRENDUSTRY zameranú na jednoduchý a komplexný nábeh priemyselných výrob na Industry 4.0.

hannover messe 1Celý svet priemyslu sa jedenkrát do roka stretáva v nemeckom Hannoveri. 200 000 odborných návštevníkov a viac ako 5000 vystavovateľov – to generuje vyše 5,6 milióna obchodných kontaktov počas piatich veľtrhových dní. Ale samotnými číslami sa význam vedúceho svetového veľtrhu popísať nedá.

Obrazok TRENDUSTRY mSúčasné trendy v priemysle prepisujú všetky historické poznatky, ktoré sme v oblasti technického pokroku doteraz poznali. Podniky dnes pri snahe nastaviť sa na smart riešenia robia množstvo manažérskych a procesných rozhodnutí, tie môžu byť vydarené, ale rovnako aj chybné a významne zdržiavajúce a komplikujúce pôsobenie na trhu. Dlhodobejšie tápanie, alebo systém pokus-omyl pri hľadaní správnej cesty, je veľkým rizikom. Preto podniky vyhľadávajú informácie, študujú riešenia, snažia sa diskutovať na tieto témy s kompetentnými na rôznych fórach a postupne sa posúvať k smart verziám svojich podnikov.

wire2018Průmyslové obory v oblasti výroby drátů, kabelů a trubek hledí vstříc budoucnosti plni očekávání. Rostoucí investice na světových trzích znamenají pro ocelářský průmysl v globálním měřítku optimistickou atmosféru.

slovlog panelova diskusiaLogistický kongres SLOVLOG si nenechalo ujsť viac ako 160 zúčastnených, z toho bolo viacero nových tvárí, najmä zo strany používateľov logistických služieb. Bol pre nich pripravený mimoriadne bohatý program, ktorý zahŕňal dvanásť inšpiratívnych prezentácií a dve panelové diskusie.

klucho titulkaKonferencia, ktorú zorganizoval Zväz slovenských vedeckotechnických spoločností(ZSVTS) v spolupráci s Ministerstvom školstva, vedy ,výskumu a športu SR (MŠVVaŠ SR) a Slovenskou akadémiou vied(SAV), sa konala dňa 8. 11. 2017 v kongresovej sále TECHNOPOL v Bratislave.
Cieľom konferencie Inžinieri a vedci pri transfere poznatkov bolo prezentovať a podčiarknuť významnú úlohu inžinierov, vedcov a technikov v procese prenosu poznatkov vedy a techniky do praxe.