IMG 0099Na dve desiatky prednášok, výmena skúseností, workshopy, exkurzie- tak možno v skratke charakterizovať jubilejný desiaty ročník tradičnej konferencie Digitálny podnik, v Žiline, ktorú organizuje CEIT.

obrJihokorejská společnost DOOSAN Machine Tools Co., Ltd., jeden z největších světových výrobců obráběcích strojů, pořádá ve svém sídle v Busanu (Changwonu) v Jižní Koreji každé dva roky veletrh DIMF(Doosan Internation Machine Tool Fair), spojený se dny otevřených dveří ve výrobních i výstavních prostorech společnosti.

obr1Na dve stovky odborníkov z oblasti logistiky sa zišlo koncom minulého týždňa na Zochovej chate pri Modre. V rámci medzinárodnej konferencie SpeedChain Slovakia sa dozvedeli nielen o moderných trendoch v logistike, ale napríklad aj o tom, ako vplýva rusko-ukrajinský konflikt na pozíciu Slovenska v rámci novej Hodvábnej cesty.

obr1V tomto týždni prebiehajú vo Výukovom a výskumnom centre dopravy, pardubickej vysokej školy dopravnej, Technologické dni spoločnosti Stäubli.

obr1Vďaka podujatiu LASYS meets Central Europe sa od 30. do 31. mája 2017 v Trnave stretli poskytovatelia riešení z oblasti opracovávania materiálov pomocou lasera a priemyselní používatelia.

obrHotel Patria na Štrbskom Plese každoročne v tomto období hostí jednu z najpočetnejších profesijných organizácií Slovenskú spoločnosť pre údržbu (SSÚ).