atnNový model európskeho výrobcu lietadiel Airbus - A330neo, ktoré je modernizovanou verziou jeho najpredávanejšieho stroja A330, uskutočnilo svoj prvý let.

cbaEurópsky výrobca lietadiel Airbus prevezme väčšinový podiel v programe výroby dopravných lietadiel radu CSeries kanadskej spoločnosti Bombardier. Kanadská firma by tak mohla vyriešiť problém spojený s uvalením vysokého cla na tieto lietadlá zo strany Spojených štátov.

spsSlovenská spoločnosť MSM Group v sobotu (14.10.) oficiálne prevzala do vlastníctva v minulosti jeden z troch najväčších závodov v Srbsku, IMK 14. oktobar. V tomto strojárskom podniku plánuje zamestnať stovky nových pracovníkov a pokračovať vo vojenskej výrobe, ale rozvinúť i výrobu pre civilnú oblasť.

dvpOkolo 350 pracovných miest má vzniknúť po dokončení výstavby nového závodu belgickej spoločnosti Punch, na ktorom sa investor dohodol s mestom Detva. Závod na výrobu komponentov v automobilovom priemysle má vyrásť v novom priemyselnom parku v detvianskej časti Trstená.

tsrDeloitte zverejnil rebríček 50 najrýchlejšie rastúcich technologických spoločností v strednej Európe. Zo Slovenska sa v rebríčku CE Technology Fast 50 tento rok umiestnili dve spoločnosti a ďalšie dve sa prebojovali do špeciálnej kategórie Veľká päťka (Big Five). Najvyššie umiestnenie dosiahla spoločnosť Inloop, s. r. o., ktorá obsadila 6. miesto v stredoeurópskom rebríčku.

msrSpoločnosť Miba Steeltec, s. r. o., vo Vrábľoch predpokladá, že v tomto obchodnom roku dosiahne celkový obrat takmer 60 miliónov eur, čo bude najvyššia hodnota v desaťročnej histórii závodu. V minulom roku firma zaznamenala obrat na úrovni 47,9 milióna eur. Podľa predsedu predstavenstva Petra Mitterbauera plánuje spoločnosť aj naďalej expandovať, čo v nasledujúcich rokoch prinesie 30 až 40 nových pracovných miest pre vysokokvalifikovaných pracovníkov. „Tento rok bol úspešný, čo sa týka náboru nových zamestnancov. Sme si vedomí, že všetky firmy v regióne budeme mať v najbližšom období rovnaké výzvy, analyzujeme situáciu a sme na ňu pripravení,“ potvrdil konateľ závodu Róbert Hornáček.