dalVýrobcovia lietadiel Airbus a Dassault v stredu ohlásili, že spoločne postavia novú európsku stíhačku.

sroVzájomná obchodná výmena medzi Slovenskou republikou a Ruskou federáciou má rastúci trend. Napriek tomu je veľa možností, ako spoluprácu zintenzívniť. Skonštatovali to v utorok v Bratislave predseda Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory a predseda Svetovej komorovej federácie Medzinárodnej obchodnej komory Peter Mihók a prezident Obchodnej a priemyselnej komory Ruskej federácie Sergej Katyrin po rokovaní, na ktorom sa zúčastnil aj ruský veľvyslanec na Slovensku Alexej Fedotov.

aatMotivovať deti rozhodujúce sa pre výber strednej školy k orientácii na technické smery je hlavným cieľom letnej Automobilovej Junior Akadémie. Zastrešuje ju Zväz automobilového priemyslu už tretíkrát, v tomto roku sa na jej organizácii premiérovo podieľa Technologické centrum spoločnosti Adient spolu s Trenčianskou univerzitou Alexandra Dubčeka (TnUAD) v Trenčíne.

vepInvestičná skupina Penta investuje do technológií na výrobu elektromotorov. Informoval o tom Gabriel Tóth, PR špecialista spoločnosti Penta Investments.

chnChemický podnik v Novákoch spustil skúšobnú prevádzku nového zariadenia, ktoré nahradilo doteraz používanú ortuťovú elektrolýzu. Od apríla tak vyrába vodík, chlór a hydroxid sodný prostredníctvom novej membránovej elektrolýzy. Informovala v utorok TASR Anna Vojteková, manažérka pre komunikáciu spoločnosti FORTISCHEM.

mediaDo nášho rozrastajúceho sa tímu obchodného oddelenia hľadáme nových media manažérov.