nbpNemecká centrálna banka (Deutsche Bundesbank) počíta s tým, že tempo rastu domácej ekonomiky bude rýchlejšie, než sa doteraz predpokladalo.

sfgSpoločnosť SCA Hygiene Products Slovakia, s.r.o., žiada investičnú pomoc na rozšírenie výroby existujúceho priemyselného podniku a vytvorenie nových pracovných miest v lokalite Gemerská Hôrka, v okrese Rožňava. Vyplýva to zo zámeru zverejneného Ministerstvom hospodárstva (MH) SR, ktorým by sa v najbližšom období mal zoberať vládny kabinet.

grvPrievidzský výrobca kovových komponentov do osobných automobilov, poľnohospodárskych strojov a elektrotechnických zariadení plánuje rozšíriť svoju výrobu. Zámer, ktorý firma GeWiS Slovakia predložila na posúdenie vplyvov na životné prostredie (EIA), počíta s vytvorením 100 nových pracovných miest.

clnVýrobný závod spoločnosti Camfil v priemyselnom parku Levice-Géňa v súčasnosti dokončuje rozšírenie svojich výrobných kapacít. Ako TASR informoval riaditeľ levického závodu Imrich Mészáros, investícia do rozšírenia výrobnej haly a skladových priestorov predstavuje sumu približne 5,5 milióna eur.

skfHolding Czechoslovak Group, pod ktorý patrí slovenská firma MSM Group, rozširuje aktivity mimo svojho územia. Česko-slovenskí zbrojári kúpili koncom júna štátnu spoločnosť IMK 14. oktobar, ktorá sídli v srbskom meste Kruševac. Do svojho vlastníctva by ju mali prevziať v októbri.

eplVýrobca záložných napájacích zdrojov pre telekomunikačný priemysel, spoločnosť Eltek v Liptovskom Hrádku s takmer 650 zamestnancami, pozastavil plánované sťahovanie svojej prevádzky do Dubnice nad Váhom. Jeden z najväčších zamestnávateľov v Liptovskomikulášskom okrese navyše rozširuje výrobu a namiesto prepúšťania - prijíma nových pracovníkov.