vhpSpoločnosť Constellium Extrusions Levice, s.r.o., plánuje rozšíriť výrobu v priemyselnom parku v Leviciach. K existujúcemu výrobnému objektu firmy by mala pribudnúť nová výrobná hala s potrebným zázemím s celkovou plochou 10.368 štvorcových metrov. Podľa investora je dôvodom rozšírenia výrobných priestorov nárast objednávok, ktoré nie je možné naplniť v jestvujúcich podmienkach. S rozšírením výroby súvisí aj zvýšenie zamestnanosti vo firme, ktorá plánuje vytvoriť zhruba 80 nových pracovných miest.

dspGenerálni riaditelia firiem na Slovensku počítajú s rastom svetovej ekonomiky v tomto roku. V takýto vývoj verí tretina lídrov v biznise. Taktiež očakávajú aj rast tržieb, či zvyšovanie počtu zamestnancov. Za najväčšiu hrozbu pre podnikanie na Slovensku však už niekoľko rokov považujú vymáhateľnosť práva a kvalitu vzdelávania. Vyplýva to z najnovšieho prieskumu spoločnosti PwC, ktorého sa zúčastnilo 147 generálnych riaditeľov.

ipvMinisterstvo hospodárstva SR vyhlásilo výzvu v rámci operačného programu Výskum a inovácie zameranú na podporu inteligentných inovácií v priemysle. V rámci nej prerozdelí 30 miliónov eur. Maximálna výška príspevku, ktorú bude možné získať na jeden projekt, sú dva milióny eur. Minimálna výška podpory je stanovená na 100-tisíc eur.

tupHornonitrianske bane Prievidza (HBP) disponujú viac ako dvoma desiatkami aktivít a zámerov v rôznych štádiách rozpracovanosti, ktoré by mali prispieť k transformácii hospodárstva uhoľného regiónu hornej Nitry. Informovala v stredu hovorkyňa spoločnosti Adriana Siváková.

frsEnergetika, výroba automobilov, lietadiel a veľké spoločné projekty Ruska a Francúzska v rozličných odvetviach boli na sklonku minulého týždňa hlavnými témami stretnutia ruského prezidenta Vladimira Putina s predstaviteľmi 12 najväčších francúzskych spoločností v Novo-Ogareve. Ide o koncerny, ktoré investujú v Ruskej federácii napriek vonkajším tlakom.

dvcSpoločnosť Duslo, a.s., Šaľa dostala povolenie na spustenie novej prevádzky Čpavku 4 do skúšobnej prevádzky. Nábeh sa postupne začne od pondelka 5. februára. „Ak sa nič zásadné nezmení, prvý čpavok by mal z novej prevádzky začať vychádzať v marci tohto roka,“ skonštatoval generálny riaditeľ Dusla Petr Bláha. Investícia v celkovej hodnote 310 miliónov eur je historicky najvyššou investíciou Dusla i skupiny Agrofert, ktorej je firma členom.