cfeČeské firmy majú stále väčší záujem o získanie zákaziek v Ruskej federácii. Vyplýva to z prieskumu českého ministerstva priemyslu a obchodu a Asociácie malých a stredných podnikov ČR (AMSP ČR).

tceV týchto dňoch sa na pôde spoločnosti Embraco Slovakia v Spišskej Novej Vsi dostáva do plnej prevádzky technologické centrum na vývoj komerčných chladiarenských kompresorov. Investícia za 2,5 milióna eur prináša 21 pracovných miest pre inžinierov a technikov.

jedOchrancovia spotrebiteľov varujú pred uzatvorením dohody o zóne voľného obchodu medzi Európskou úniou a Japonskom.

atmAutomobilky ťahajú zvyšovanie platov v strednej Európe. Konkurencia lacnou pracovnou silou sa pomaly končí.

nilPribližne sto pracovných miest by mal v Lučenci vytvoriť nový investor, spoločnosť SKL Cuting, s. r. o., ktorá plánuje v meste spustiť produkciu zariadení na výrobu pneumatík. Mestskí poslanci na svojom dnešnom zasadnutí schválili zmluvu o spolupráci s investorom a odsúhlasili mu predaj pozemkov o rozlohe približne dvoch hektárov v časti Lučenca smerom na Panické Dravce.

scrNemecký strojársky koncern Siemens v Česku zmodernizuje svoje existujúce závody a postaví nové centrum na vývoj elektromotorov. V najbližších siedmich rokoch by mali tieto rozvojové programy predstavovať investíciu presahujúcu 7 miliárd Kč (267,46 milióna eur) a v Česku by vďaka nim malo vzniknúť 1800 nových pracovných miest, tretina z nich sa má týkať výskumu a vývoja a manažérskych pozícií.