kzsZamestnávanie cudzincov z krajín mimo Európskej únie (EÚ) ako reakcia na nedostatočný počet kvalifikovaných pracovníkov na Slovensku a užšia spolupráca podnikov so strednými a vysokými školami. Aj o tom diskutovali v stredu zástupcovia firiem združených vo Fóre centier podnikových služieb (Business Service Center Forum, BSCF). Cieľom konferencie, ktorá sa uskutočnila v Bratislave pod záštitou Ministerstva hospodárstva SR, bolo upozorniť aj na rastúcu dôležitosť sektora podnikových služieb na Slovensku, ktorý v súčasnosti zamestnáva takmer 31 000 pracovníkov.

noePo 40 rokoch sa buduje v Európe nová oceliarenská kapacita. Kvalitné druhy kovu budú pochádzať z rakúskeho, respektíve štajerského závodu Böhler Edelstahl GmbH v Kapfenbergu. Závod je súčasťou koncernu Voestalpine.

titulka1217 300pxZ obsahu aktuálneho čísla 12/2017 časopisu Strojárstvo/Strojírenství vyberáme...

mtnOdchod nemeckej spoločnosti Giesecke & Devrient zo Slovenska by nemal ovplyvniť prevádzku spoločnosti Mühlbauer, ktorá pôsobí v nitrianskom priemyselnom parku Juh. Spoločnosť je priamym dodávateľom strojov pre Giesecke & Devrient. „Je pravdou, že veľmi úzko vzájomne spolupracujeme, aj keď tá spolupráca prebieha skôr na úrovni materských spoločností v Nemecku,“ skonštatoval Ladislav Paškrta, riaditeľ Mühlbauer Technologies, s.r.o.

doaRiaditeľ štátneho podniku agrokomplex NÁRODNÉ VÝSTAVISKO, š. p., Mário Dinga požiadal listom zo dňa 29. 10. 2017 ministerku pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabrielu Matečnú o uvoľnenie z funkcie riaditeľa, zo zdravotných dôvodov. Ministerka vyhovela žiadosti a od 1.12. 2017 poverila zastupovaním riaditeľa Jozefa Muziku, ktorý je aktuálne výrobno- technický námestník.

aksABB a Kawasaki Heavy Industries, dvaja globálni dodávatelia priemyselnej automatizácie a robotov, v pondelok (27.11.2017) oznámili, že obe spoločnosti spoja svoje sily a znalosti v záujme širšieho uplatnenia výhod, ktoré prinášajú spolupracujúce roboty s dvoma ramenami. Táto globálna kooperácia začína pracovať s okamžitou platnosťou.