kasys1Odkedy firma Kasys priniesla na slovenský trh pružné plastové zábrany Boplan, tieto v poslednom období zažívajú veľký boom aj na Slovensku, či už ide o rôzne typy výrob, alebo skladových hál.

Lasselsberger sklad1Společnost LASSELSBERGER, s. r. o., postavila nové skladové a distribuční centrum v Chlumčanech na Plzeňsku. Pro kompletní řízení logistiky zvolila produkt SappyWMS, který jí dodala firma Aimtec. Výrobky jsou systémem řízeny od příjmu z výroby přes zaskladnění až po expedici. Funkcionalitu podporují technologie pro optimální pohyb automatizovaných zakladačů a naváděných vozíků. Řešení umožňuje efektivně využít skladovací prostory díky strategiím pro uskladňování různých typů zásob a zjednodušuje proces prodeje ve fázi expedice. Výhodou je přizpůsobení funkcionalit konkrétním požadavkům i budoucímu rozvoji v logistice.

Klopové krabice s automatickým dnom VariaPerfektne hodiaca sa veľkosť obalu pri preprave a skladovaní ušetrí nielen priestor, ale hlavne peniaze! Pokiaľ je krabica navyše vybavená automatickým dnom a samolepiacim prúžkom, šetrí aj váš čas, čo s blížiacou sa sezónou určite oceníte!

obr1Líder priemyselnej automatizácie, spoločnosť SysTech Group, s. r. o., zaznamenal výrazné požiadavky na transport materiálu pomocou AGV bezpilotných vozíkov.

obr1Medzinárodná spoločnosť Carcano Antonio pôsobiaca v oblasti spracovania hliníkových fólií, podpísala so spoločnosťou Kuehne + Nagel šesťročný kontrakt o riadení jej in-house logistiky.

obr2Nie každý podnikateľ, ktorý podniká na Slovensku, alebo vo svete, potrebuje pre fungovanie svojho podniku skladové priestory. Vyše polovica podnikateľov, ktorí skladové priestory nevyhnutne potrebujú, vyžadujú, aby skladové priestory boli veľké, aby boli v prístupnej lokalite a aby neboli príliš drahé. Nájsť takéto skladové priestory nie je problém. V posledných rokoch rastie počet prenajímaných skladových priestorov, čo je pre mnohých podnikateľov výhodné, pretože ak chcú exportovať do zahraničia, potrebujú okrem kamiónovej prepravy dostatočne veľký a hlavne cenovo prístupný skladový priestor, v ktorom budú uskladňovať tovar, ktorý sa prostredníctvom odberateľov dostane ku konečným spotrebiteľom.