obr1Spoločnosť LVD Company, výrobca strojov a príslušenstva na spracovanie plechu, rozširuje svoju pôsobnosť a portfólio v súvislosti s akvizíciou talianskej spoločnosti COMPAC S. r. l., poskytovateľa riešení priemyselnej automatizácie. LVD spolupracovalo so spoločnosťou COMPAC od roka 2016 pri výrobe automatických skladovacích systémov pre početné inštalácie laserových rezacích strojov LVD v Taliansku. Táto akvizícia rozširuje portfólio LVD o ďalšie automatické systémy na rezanie plechu a trubiek v čase, keď spracovatelia plechu výrazne automatizujú svoje výrobné procesy kvôli zlepšeniu celkovej účinnosti.


30-ročný rodinný biznis v spoločnosti COMPAC S. r. l. sa špecializuje na návrh, výrobu a integráciu high-tech automatických skladovacích systémov, vstup a výstup manipulačných systémov, nakladacích a vykladacích zariadení a špeciálnych automatizačných systémov pre priemysel. COMPAC neustále napredoval pri rozvoji svojho podnikania a produktov. Jeho automatizačné riešenia sú rozmanité, vrátane manipulačných systémov pre skladovací priemysel a dopravníkov pre stroje na čistenie kovov.
Touto akvizíciou sa spoločnosť COMPAC stáva súčasťou skupiny LVD. Systémy COMPAC na spracovanie kovov sa tým pripoja k aktuálnej ponuke LVD, pričom rozširujú výber riešení pre svoje vysekávacie lisy a laserové rezacie stroje pre zákazníkov z celého sveta. Tieto automatické systémy na spracovanie kovov budú označené ako LVD. Značka COMPAC bude zachovaná pri riešeniach dodávaných do iných oblastí priemyslu. Všetky produkty COMPAC sa budú naďalej vyrábať v jeho špičkových priestoroch v Taliansku na ploche 7 000 m2.
„COMPAC je inovatívny výrobca so silným inžinierskym myslením a overenou históriou pokročilých automatizačných riešení,“ vysvetľuje prezident a generálny riaditeľ LVD Carl Dewulf. „Naša akvizícia s firmou COMPAC bola poháňaná našim záujmom o zabezpečenie silnej budúcnosti nášho produktového radu v oblasti automatizácie s cieľom ponúknuť našim zákazníkom najpokrokovejšiu a najspoľahlivejšiu automatizačnú technológiu, ktorá bude držať krok s pokrokom v rezaní vláknovým laserom. Vďaka spoločnosti COMPAC ako súčasti skupiny LVD získame ďalšie know-how v oblasti automatizácie a skúsenosti so systémami.“

obr2

O LVD
Už druhýkrát po sebe bola spoločnosť LVD označená ako jedna z najlepšie riadených firiem v Belgicku v rámci iniciatívy firiem Deloitte Private a KU Leuven. Toto označenie oceňuje belgické spoločnosti v súkromnom vlastníctve, ktoré prinášajú najvyššie výkonové štandardy podnikania.
www.lvdgroup.com

O COMPAC
COMPAC navrhuje, vyvíja a vyrába špičkové systémy určené na manipuláciu s produktami, automatizáciu procesov a skladovanie tovaru, vrátane špeciálnych riešení pre širokú škálu priemyselných aplikácií ako strojové spracovanie kovov, elektrické spotrebiče, papierenský i baliarenský priemysel, výroba tehál a chemický priemysel. Tiež ponúka logistické riešenia na automatizovanie a flexibilné riadenie toku materiálu vo výrobnej prevádzke, založené na nezávislých operáciách dopravníkových a plniacich pásov s príslušenstvom ako centrovancie zariadenia, rozdeľovače, dávkovače, skladovacie jednotky, výťahy, zdviháky, manipulátory a paletovače.

TEXT/FOTO: LVD