php10. 1. 2013
Rakúska strojárska spoločnosť Rübig podala na Oddelenie stavebného poriadku žiadosť o kolaudáciu stavby, výrobnej haly, ktorá sa nachádza v priemyselnom parku Prievidza. Firma plánuje vytvoriť približne 155 pracovných miest.

Spoločnosť začala s výstavbou haly začiatkom júla 2012. Priestor, na ktorom spoločnosť realizuje výstavbu, je na ploche 1 200 metrov štvorcových s potenciálom na postupné rozširovanie svojich investičných projektov.
"Po dlhšom období je spoločnosť Rübig jedna z prvých, ktorá začína so svojou podnikateľskou aktivitou v Priemyselnom parku Prievidza," informoval hovorca mesta Prievidza Michal Ďureje.
Ako vysvetlil Ďureje, v areáli parku fungujú aj iné, menšie spoločnosti, ktoré tu majú svoje skladové priestory. "Rakúska spoločnosť je prvým výrazným a výrobným investorom. Zároveň je aj prvým vážnym investorom a dúfame, že bude takým spúšťačom pre príchod ďalších firiem."
Mesto Prievidza naďalej oslovuje a aktívne rokuje aj s ďalšími potenciálnymi investormi, ktorí majú záujem zahájiť výrobu v priestoroch priemyselného parku.

Zdroj: TASR