bvv brnoMedzinárodný strojársky veľtrh v Brne predstaví budúcnosť priemyslu. Zúčastní sa na ňom viac ako 1600 vystavovateľov z celého sveta, z toho vyše 90 zo Slovenska. Chystá sa tiež interaktívna výstava zameraná na digitalizáciu priemyslu a niekoľko konferenčných aj networkingových akcií. Veľtrh sa koná v dňoch 7. až 11. októbra.
Na veľtrhu budú mať zastúpenie slovenské firmy naprieč viacerými strojárskymi odbormi. V rámci národnej expozície sa vďaka podpore Ministerstva hospodárstva SR a Slovenskej agentúry pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) predstaví aj 25 slovenských inovatívnych spoločností, z ktorých 15 patrí do kategórie malých a stredných podnikov.


"Táto výstava poskytuje možnosť ukázať Slovensko ako atraktívnu a modernú krajinu pre investície a podnikanie; predstavuje naše úspešné spoločnosti, ktoré sa bez problémov presadzujú aj v zahraničnom konkurenčnom prostredí," poznamenal generálny riaditeľ agentúry SARIO Róbert Šimončič.


Ukážkou digitálnej transformácie bude tohtoročná špeciálna expozícia s názvom Digitálna továreň 2.0. Prostredníctvom prezentácií vystavovateľov bude možné spoznať princípy digitalizácie výroby aj jednotlivé výrobky, nástroje a riešenia. Jednou z hlavných tém tohto ročníka je zároveň aj obehové hospodárstvo.

 

Pozn. redakcie: Redakcia časopisu Strojárstvo/Strojírenství vás rada privíta na MSV Brno v pavilóne P stánok číslo 132.

 

Zdroj: TASR

Foto: BVV Brno