nlp3. 7. 2012
Spoločnosť BK Metal, spol. s r. o., plánuje postaviť nový výrobný areál v priemyselnej zóne Juh v Nitre – Dolných Krškanoch. V plánovanom areáli sa bude firma zaoberať ľahkou strojárskou výrobou ako je výroba kovových konštrukcií, lisovanie, razenie a valcovanie kovov, kovoobrábanie. zámočníctvo, oprava, údržba a montáž pracovných a obrábacích strojov.

 

Súčasťou bude aj skladovanie materiálu a hotových výrobkov či administratívne zázemie. Projekt výstavby je v súčasnosti v štádiu posudzovania vplyvov na životné prostredie. Investor plánuje rozbehnúť výstavbu bezprostredne po získaní všetkých potrebných súhlasov a povolení na stavbu. Predpokladaný termín začiatku výstavby je august tohto roka, samotná výstavba by mala trvať jeden rok. Investičné náklady investor vyčíslil orientačne na 2 milióny eur.
Výrobná prevádzka BK Metal bude situovaná do novej priemyselnej zóny určenej pre malých a stredných podnikateľov. Vlastníkom pozemku, na ktorom je plánovaná výstavba, je spoločnosť BK METAL, spol. s r. o. Areál by mal vyrásť v dvoch etapách. V prvej etape vybuduje investor výrobnú halu s výrobnou plochou 900 metrov štvorcových, administratívne zázemie a skladovacie priestory. V druhej etape by sa mala rozšíriť výrobná plocha o ďalších 150 metrov štvorcových. V novom areáli bude pracovať 25 ľudí, nové pracovné miesta však nevzniknú. Zamestnanci firmy sa do nových priestorov presunú zo súčasných priestorov firmy.

Zdroj: TASR