azv22. 6. 2012
V žiarskej spoločnosti Tubapack, a. s., uviedli do chodu novú výrobnú linku na produkciu hliníkových túb. V súčasnosti ide o najmodernejšiu technológiu výroby v tejto sfére, ktorá spĺňa najprísnejšie kritériá v oblasti kvality, bezpečnosti a hygieny.

Ako informoval riaditeľ Tubapack, a. s., Žiar nad Hronom Richard Pittner, spoločnosť investovala do modernizácie 7 miliónov eur. Na modernizačný projekt firma získala 50 percentnú dotáciu z eurofondov, ostatnú časť tvorili jej zdroje.
Plnoautomatická linka obsahuje všetko, čo je z hľadiska súčasného rozvoja v oblasti výroby takýchto liniek k dispozícii. Nová technológia umožňuje produkovať až 200 túb za minútu, a týmto objemom nahrádza až tri pôvodné linky spoločnosti.
Tubapack je výrobcom hliníkových a laminátových túb určených pre kozmetický, potravinársky, chemický a farmaceutický priemysel. Až 95 % produkcie je určených na export prevažne do krajín EÚ, Ruska, USA, ale žiarske tuby sa už dostali aj do viacerých exotických krajín. V súčasnosti Tubapack rokuje napríklad s odberateľmi z Tuniska či Kolumbie.

Zdroj: TASR