kbsSlovenskú kooperačnú burzu 2018 ako priestor pre rokovania takmer 200 slovenských a zahraničných firiem pripravuje na 13. novembra Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO). Jej odborný program je zameraný na inovácie, robotizáciu, automatizáciu, elektromobilitu a predstavia sa aj inovatívne slovenské firmy. Informovala o tom agentúra.


Kooperačná burza je zaradená do programu Predsedníctva SR vo Vyšehradskej štvorke (V4) a koná sa pod záštitou Ministerstva hospodárstva SR.
Odborníci z praxe, zástupcovia odborných inštitúcií a štátu budú diskutovať o strategickom zameraní priemyslu krajín V4, jeho konkurencieschopnosti vo vzťahu k inováciám, o nových konceptoch mobility a Smart City (inteligentných mestách).
Slovenská kooperačná burza prepája 12 rokov potenciál slovenských firiem so zahraničnými trhmi, uviedol generálny riaditeľ SARIO Róbert Šimončič. "Agentúra systematicky pomáha slovenským firmám etablovať sa v silnej zahraničnej konkurencii poskytovaním kvalitných služieb spolu s organizovaním tohto nášho každoročne najväčšieho networkingového podujatia," konštatoval.
Slovenská kooperačná burza patrí k najväčším medzinárodným biznis podujatiam na Slovensku.

Zdroj: TASR