gpnGefco Slovakia, dcérska spoločnosť skupiny Gefco, spustila prevádzku v novej pobočke v priemyselnom parku v Nitre. Zamestnáva v nej 40 pracovníkov, ďalší nábor zamestnancov plánuje uskutočniť začiatkom budúceho roka. Nový logistický park pomôže spoločnosti dosahovať kontinuálny rast, povedal generálny riaditeľ spoločnosti pre Českú republiku a Slovensko Aleksander Raczynski. „Nová pobočka nám umožní využiť potenciál strategicky výhodnej polohy vo viacerých smeroch,“ skonštatoval.


Gefco Slovakia je globálnym poskytovateľom služieb priemyselného dodávateľského reťazca a európskym lídrom v oblasti logistiky automobilového priemyslu. Nová skladová pobočka v Nitre je reakciou na aktuálne potreby klientov a nové obchodné príležitosti. Skladová pobočka Logistického parku Dolné hony má rozlohu 12 000 štvorcových metrov a primárne slúži ako sklad na zásobovanie výrobných liniek klientov z automobilového priemyslu.
Skupina Gefco patrí k európskym lídrom v automobilovej logistike a k desiatke globálnych partnerov v riešeniach multimodálneho dodávateľského reťazca. Skupina je prítomná v 47 krajinách, zahŕňa viac ako 300 destinácií v súčasnej sieti a zamestnáva 13.000 ľudí na celom svete. V minulom roku dosiahla obrat vo výške 4,4 miliardy eur.

Zdroj: TASR