sisSpolupráca v obrannom priemysle, pri výstavbe infraštruktúry a elektronizácii verejnej správy boli predmetom rokovania Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory (SOPK) s predstaviteľmi indického priemyselného konglomerátu Reliance Group.


Obe delegácie sa zhodli, že India má pre Slovensko výrazný obchodný potenciál a predstavuje kľúčového partnera na ázijskom trhu. Ide o jednu z najrýchlejšie rastúcich ekonomík sveta. Členovia Sekcie výrobcov obranného priemyslu (SVOP) SOPK prezentovali indickému partnerovi výrobné možnosti slovenských zbrojárskych firiem. Indickej delegácii ponúkli spoluprácu v hlavňových programoch, dodávkach munície a odmínovacích systémov.
Príležitosťou pre slovenských strojárov je aj modernizácia bývalej sovietskej techniky na ázijskom kontinente. Indickí partneri vyzdvihli kvalitné know-how, technickú vybavenosť a tradíciu slovenského zbrojárskeho priemyslu. Konkrétne spomenuli možnosť dodávok húfnic pre potreby indických ozbrojených síl.
Reliance Group je jedným z najvýznamnejších indických investorov. Aktíva spoločnosti predstavujú 47 miliárd USD (38,050 miliardy eur), ročné tržby presahujú 9,3 miliardy USD. Skupina zamestnáva takmer 100.000 ľudí.

Zdroj: TASR