cpiVstupom koncernu Continental do púchovskej gumárenskej spoločnosti Matador Rubber vzrástla produkcia osobných a ľahkých nákladných pneumatík z necelých 5,5 milióna kusov ročne v roku 2007 na vlaňajších takmer 14,4 milióna kusov. Continental preinvestoval za desať rokov v Púchove viac ako pol miliardy eur. Počas štvrtkovej oslavy 10. výročia príchodu koncernu do Púchova to povedal riaditeľ spoločnosti Continental Matador Rubber Anton Vatala.
„Spolupráca je vždy obojstranná. Koncern Continental by nikdy neinvestoval do Púchova, keby nemal nejaké záruky, že investované peniaze sa vrátia naspäť. To je podstata každého biznisu. Naopak, región ponúkol Continentalu ľudí, ich historické know-how, znalosť 'gumariny', ktorá sa tu budovala 70 rokov,“ skonštatoval Vatala.
Continental podľa neho umožnil investovať do najmodernejšej technológie a toto spojenie prinieslo výsledky, ktoré za desať rokov posunulo púchovskú továreň medzi 20 popredných závodov koncernu. „Stratégia spoločnosti Continental Matador Rubber je v rozširovaní výroby vysokokvalitných autoplášťov a využitie najmodernejších technológií. Zamestnancom dokážeme poskytnúť benefity, ktoré sú nadštandardné, stále sa nám darí získavať zamestnancov a pracujeme na tom, aby sa nám ich aj podarilo dlhodobo udržať,“ doplnil riaditeľ s tým, že firma zamestnáva v Púchove okolo 3000 kmeňových zamestnancov, čo je asi o 1000 viac, ako pred desiatimi rokmi.
Tradíciu v Púchove má aj výroba dopravných pásov, ktorá je súčasťou spoločnosti Continental Matador Rubber, rovnako ako Technologické centrum Púchov (TCP) zaoberajúce sa výskumom a vývojom nových generácií letných a zimných pneumatík a v súčasnosti zamestnáva vyše 240 ľudí. TCP je druhým najväčším výskumno-vývojovým strediskom koncernu Continental na svete.
Technologická spoločnosť Continental založená v roku 1871 ponúka bezpečné, účinné a inteligentné riešenia pre vozidlá, stroje, dopravu a prepravu. V roku 2016 dosiahla spoločnosť tržby vo výške 40,5 miliardy eur a v súčasnosti zamestnáva viac ako 230 000 ľudí v 56 krajinách.

Zdroj: TASR