Sany

21. 6. 2011

Čínsky výrobca stavebných strojov Sany uviedol včera do prevádzky v Bedburgu pri Kolíne nad Rýnom svoju európsku centrálu a montážnu halu, ale aj výskumné a vývojové centrum. Zakladateľ firmy Wen-ken Liang povedal, že chce dosiahnuť do štyroch rokov výnosy okolo miliardy eur.

 

 

Projekt koncernu Sany v Porýní je najväčšou čínskou hospodárskou investíciou v Európe. Podnikateľ na jeho realizáciu vynaložil doteraz 35 miliónov eur. Celkovo by mal jeho zámer stáť 100 miliónov eur.
V Bedburgu sa budú najprv montovať betónové čerpadlá a betónové pojazdné miešačky. Firma ich bude predávať na celom európskom trhu a v severnej Afrike. V prvej fáze rozvoja firmy dosiahne jej ročná kapacita 1870 strojov. Závod má teraz 100 zamestnancov a do piatich rokoch vzrastie ich počet na 600.
Väčšina komponentov na zariadenia a dopravné prostriedky sa bude dovážať z Číny.
Skupina Sany patrí podľa vlastných údajov medzi 50 najväčších svetových výrobcov stavebných strojov a vo výrobe betónových čerpadiel je jednotkou. Koncern zamestnáva v pobočkách v 150 krajinách viac ako 60.000 osôb. Tento rok by mal jeho prevádzkový zisk dosiahnuť asi 2 miliardy eur.
Zdroj: TASR