FerozliatinaVýroba ferozliatin v oravskej hutníckej spoločnosti OFZ, a. s., v Oravskom Podzámku – Široká, ktorú skomplikoval veľký počet pozitívne testovaných pracovníkov na koronavírus, sa v priebehu 26. októbra začala vracať do normálu,

 Situácia sa tam skomplikovala na víkendovej nočnej zmene z 24. na 25. októbra, keď do práce nenastúpilo 60 percent pracovníkov, a to po regionálnom testovaní COVID-19. Uviedol pre portál www.engineering.sk výkonný riaditeľ OFZ Branislav Klocok.

„Výrobu v podniku sme museli obmedziť asi na 40 percent. Nevyhnutne sme museli reorganizovať pracovníkov, nemuseli sme však odstaviť pece. Výpadok pracovnej sily sme riešili aj tým, že sme ľudí stiahli z dovoleniek,“ povedal B. Klocok. Podľa jeho slov sa im prevádzku v spoločnosti podarilo zvládnuť, čím sa predišlo veľkým škodám. V pondelok 26. októbra vo fabrike chýbalo asi desať percent pozitívne testovaných pracovníkov. Podľa B. Klocoka by odstavenie jednej pece pre nedostatok personálu stálo spoločnosť približne 250 až 500 tisíc eur. Zatiaľ im nehrozí tento stav.


Text: Tibor Šuľa

Foto: OFZ