dnpV dvadsiatom roku priameho pôsobenia výrobcu obrábacích strojov DMG v Českej republike si aktuálne pôsobiaca spoločnosť DMG MORI Czech nadelila darček – otvorenie nového sídla v Brne.


Najväčší výrobca obrábacích strojov na svete má v Českej republike a na Slovensku približne tisíc zákazníkov, ktorým za 20 rokov dodal tri a pol tisíca strojov. Aj vďaka novým, moderným priestorom v Brne im bude môcť ponúknuť kvalitnejší a rýchlejší servis. Súčasťou budovy je totiž školiace centrum a rozsiahly showroom, v ktorom firma demonštruje najnovšie technológie. Trendami sú automatizácia, integrovaná digitalizácia a konektivita a aditívna výroba. Z týchto oblastí pochádzajú aj exponáty v hale.

Predpremiéra nového zákazníckeho portálu
V predpremiére bol hosťom oficiálneho otvorenia nových priestorov predstavený nový zákaznícky portál pre komplexnú optimalizáciu servisu my DMG MORI. Prostredníctvom portálu teraz môže každý zákazník posielať servisné požiadavky online, v reálnom čase sledovať stav dopytu a 24 hodín denne pristupovať ku všetkým dokumentom v rozsiahlej knižnici. „Zákazník môže po prihlásení vidieť servisnú históriu akéhokoľvek stroja,“ zdôrazňuje konateľ DMG MORI Czech Jiří Marek. Oficiálne uvedenie portálu bude na veľtrhu EMO Hannover.

TEXT/FOTO Michal Múdrý