trumpf1Na veľtrhu EuroBLECH, ktorý sa konal koncom októbra v nemeckom Hannoveri, predstavila spoločnosť TRUMPF vo svetovej premiére trojicu nových strojov, jednu úplne novú technológiu a vylepšenia ďalšej pätice strojov.


Takáto koncentrácia noviniek je určite dôvodom, aby bol na ňu z Bratislavy vyslaný zvláštny letecký špeciál s dlhoročnými zákazníkmi a partnermi slovenskej pobočky nadnárodného koncernu. Tí mali vďaka tomu možnosť uvidieť premiérové stroje a technológie na vlastné oči len niekoľko dní po ich uvedení.
Delegáciu slovenských zákazníkov privítal v Hannoveri riaditeľ pre obchod a servis spoločnosti Trumpf Reinhold Groß. Ten na úvod zdokladoval úspechy firmy najnovšími ekonomickými ukazovateľmi, ktoré vyplynuli z v tých dňoch uverejnenej správy o uzatvorenom obchodnom roku 2017/2018 končiacom 30. júna. Z uvedenej správy vyplýva, že spoločnosť má celosvetovo 13,5 tisíca zamestnancov. Obrat firmy rastie už niekoľko rokov po sebe, V minulom roku dosiahol obrat takmer 3,6 mld. eur a príjem objednávok vo výške 3,8 mld. eur.
Po prezentovaní týchto údajov plynulo prešiel k predstaveniu noviniek, ktoré čakali na návštevníkov stánku tejto nemeckej spoločnosti. Zvýšenú pozornosť venoval dvom technologických riešeniam: Track&Trace a Active Speed Control.

trumpf2

Bližšie informácie o predstavených novinkách získate v decembrovom vydaní časopisu Strojárstvo/Strojírenství.

TEXT/FOTO Michal Múdrý