EMO Hannover zaciatokViac ako 2 200 vystavovateľov zo 44 krajín celého sveta sa tento týždeň zúčastňuje najväčšieho európskeho veľtrhu pre odvetvie obrábacích strojov – EMO Hannover. Oproti poslednému veľtrhu v metropole Dolného Saska v roku 2013 to predstavuje opäť mierny nárast. Veľtrh dokazuje, že sa priemyslu darí nielen v Európe, ale aj v globálnom merítku. Luigi Galdabini, predseda Európskeho združenia priemyslu obrábacích strojov (CECIMO), pri otváracom ceremoniáli zdôraznil kľúčovú úlohu, ktorú zohráva priemysel obrábacích strojov: „EMO Hannover bude počas svojej týždennej prevádzky fungovať ako najväčšia továreň na svete, a teda ako prvotriedne miesto pre predstavenie inovácií.“ Súčasťou veľtrhu EMO Hannover 2017 je aj prezentácia približne tridsiatky českých a trojice slovenských vystavovateľov.

DMG Mori
Pavilón č. 2 patril výlučne firme DMG Mori 
EMO Dormer Pramet Hudos
Radek Hudos predstavuje portfólium produktov Dormer Pramet
EMO Blum Novotest DigiLog Laser
Blum Novotest predstavil ako absolútnu novinku laserový merací systém DIGILOG
EMO Hannover 2017 new
Popisky NEW, NEU bolo možné vidieť takmer na každom stánku. Veľtrhy pod značkou EMO slúžia na prezentáciu absolútnych noviniek na trhu
EMO Hannover konzultacie
EMO Hannover je vysoko odborné podujatie, aj návštevníci prichádzajú dôkladne pripravení
EMO Haas Formule1
Vysoko presné strojárstvo je základom modernej techniky


Redakcia časopisu Strojárstvo/Strojírenství pre vás podrobne preskúmala všetky pavilóny hannoverského výstaviska. Najzaujímavejšie exponáty, svetové premiéry i názory slovenských, českých i zahraničných manažérov priblížime v októbrovom vydaní, špeciály pri príležitosti Medzinárodného strojárskeho veľtrhu v Brne.

TEXT/FOTO Michal Múdrý