pozvanka MSV text 1100Výstavné haly nitrianskeho výstaviska Agrokomplex budú v dňoch 23. – 26. mája zaplnené novinkami zo sveta strojov, zvárania, hutníctva, automatizácie a mechanizácie. Odborní a laickí návštevníci sa môžu tešiť aj na predstavenie inovatívnych vynálezov vysokých škôl a univerzít s technickým zameraním.

Medzinárodný strojársky veľtrh sa bude v Nitre konať už po 28. krát a opäť
bude pre návštevníkov pripravené množstvo expozícií s najnovšími strojmi či technológiami zo sveta strojárstva a elektrotechniky. Široké portfólio odbornosti tento rok zabezpečia aj sprievodné výstavy.
V rámci výstavy TECHFORUM predstaví Strojnícka fakulta TU v Košiciach prototyp športovej sekvenčnej prevodovky pre vozidlá, robotické rameno na dekontaminačný robot, trojkolesové vozidlo na báze pohonového systému využívajúce palivový článok a metalhydridové zliatiny, neštandardný kolaboratívny systém v stochastickom procese manipulácie a biomedicínske implantáty.

MSV1

Inovácie a hi-tech technológie
Strojnícka fakulta Technickej univerzity v Košiciach a firmy ENGLER AUTOMOTIVE bude prezentovať svoje vedecko-výskumné výsledky na Medzinárodnom strojárskom veľtrhu v Nitre 2023 v koncepcii inovácií a spolupráce s praxou a hi-tech technológií.
Ústredným exponátom bude SUPER – QUAD firmy ENGLER AUTOMOTIVE s perspektívou aplikácie sekvenčnej prevodovky ako aj veľkoformátovej 3D tlače z dielne SjF TUKE.
Komplex expozície dotvárajú nové exponáty vodíkových technológií a inšpekčných robotických systémov.

MSV2

Voľný vstup registrovaným záujemcom
V roku 2022 sa na Medzinárodnom strojárskom veľtrhu zúčastnilo 107 spoločností zo 7 krajín sveta, v tomto roku sa očakáva zapojenie vystavovateľov na podobnej úrovni. Z pohľadu návštevnosti veľtrhu sa však očakáva nárast, pretože výstavisko Agrokomplex ponúka voľný vstup všetkým záujemcom o novinky zo strojárskeho sveta. Stačí len KLIKNÚŤ NA TENTO ODKAZ a zaregistrovať sa.
Súčasťou veľtrhu je slávnostný večer spojený s odovzdávaním ocenení Medzinárodného strojárskeho veľtrhu, v rámci ktorého sú ocenené najlepšie exponáty veľtrhu a najkrajšia expozícia. Vystavovatelia prinášajúci do odvetvia nové inovačné prvky a špičkové produkty sú tak inšpiráciou pre všetkých.
Veľtrh je od svojho vzniku špecifikovaný ako všeobecný strojársky veľtrh, čo znamená, že okrem strojárskej produkcie sa tu predstavujú aj produkty a novinky z iných oblastí priemyslu, ktoré sú úzko späté so strojárstvom.

Viac informácií o veľtrhu spoločne so sprievodným programom získate TU.

Text/Foto Michal Múdrý