jozef pavleRiaditeľ výstaviska Agrokomplex, Ing. Jozef Pavle, pozýva mesiac pred začiatkom Medzinárodného strojárskeho veľtrhu všetkých strojárov do Nitry.

Vážení čitatelia,
slovenský priemysel sa nachádza v energeticky zložitom a ťažko predvídateľnom období. Spoločnosti sledujú každé investované euro a buď sa rozhodnú ísť cestou radikálneho znižovania nákladov alebo sa zameriavajú na hľadanie nových odbytových ciest, aby čo najviac zvýšili svoje výnosy. A toto je ten bod zlomu, ktorý môže rozhodnúť o ďalšom osude celej firmy.
V máji sa na nitrianskom výstavisku koná už 28. ročník Medzinárodného strojárskeho veľtrhu. Veľtrhu, na ktorom vzniklo za takmer tri desaťročia množstvo obchodných dohôd, inšpiratívnych myšlienok, spoluprác a verím, že aj priateľstiev. Veľtrh je miestom, kde sa môžete porovnať s konkurenciou, nájsť nových obchodných partnerov, uctiť si tých súčasných. A, pochopiteľne, budovať svoj imidž v očiach odbornej i laickej verejnosti. Teší ma, že dvaja naši dlhoroční vystavovatelia sa rozhodli na veľtrhu osláviť jubileá svojich firiem, jedna svoju 30-ročnicu a druhá úctyhodnú storočnicu!
Som nesmierne rád, že sa na veľtrhu prezentujú nielen etablované firmy, ale aj malé inovatívne podniky, ktoré hľadajú obchodných partnerov na rozšírenie svojich aktivít. Svoj priestor dostávajú aj práce študentov vysokých škôl s technickým zameraním, ktoré dosahujú úctyhodné výsledky i v zahraničí. Študenti majú možnosť prezentovať svoju prácu pred verejnosťou a samotnými firmami, v ktorých častokrát nájdu po škole aj svoje uplatnenie.
V súčasnosti, keď na nás z každej strany „útočia“ nové formy reklamy, platí oveľa viac, že keď „zíde z očí, zíde z mysle“. Lebo pozornosť je zahltená stále novými informáciami a podnetmi. Napriek všetkým benefitom, ktoré „online svet“ ponúka, dovolím si tvrdiť, že nič nenahradí osobný kontakt a príjemný rozhovor s obchodným partnerom zoči-voči. Niektorí vystavovatelia však s prihlásením stále váhajú, čo spôsobuje lavínový efekt u ostatných. Prihováram sa preto najmä k tým ešte nerozhodnutým a týmto ich pozývam na náš veľtrh, aby sme ho spoločne dostali na úroveň predchádzajúcich rokov.
Vážení vystavovatelia, napriek ťažkým časom naozaj treba dávať svetu stále najavo, že ste tu, že stále vyrábate, budujete, inovujete, vzdelávate a snažíte sa uspieť. Výstavisko Agrokomplex, ako organizátor Medzinárodného strojárskeho veľtrhu, je v tom s vami a je pripravené pomôcť vám dosahovať vytýčené obchodné ciele. Preto neváhajte a staňte sa jedným z vystavovateľov na Medzinárodnom strojárskom veľtrhu, ktorý sa koná 23. – 26. mája 2023 na výstavisku Agrokomplex v Nitre.

Ing. Jozef Pavle
riaditeľ výstaviska Agrokomplex