EuroBlech 2022 TrumpfEuroBLECH 2022, 26. medzinárodná výstava technológií spracovania plechov, otvorila svoje brány tento týždeň na výstavisku v Hannoveri v Nemecku. Od 25. do 28. októbra 2022 1 300 vystavovateľov z 39 krajín predstavilo svoje najnovšie inovatívne výrobné riešenia. V súlade s tohtoročným mottom „Vaša brána k inteligentnejšej budúcnosti“ sa EuroBLECH 2022 zameral na inteligentné riešenia a prebiehajúcu automatizáciu a digitalizáciu výrobného reťazca s cieľom umožniť zvýšenie výkonu a efektívnosti.

S čistou výstavnou plochou okolo 87 000 metrov štvorcových podujatie pokrýva celý technologický reťazec spracovania plechov a prezentuje 15 technologických sektorov v deviatich halách. Viac ako 50 % vystavovateľov pochádza z krajín mimo Nemecka, čo odráža celosvetový význam priemyselného sektora.
Po povinnej prestávke výstava poskytuje príležitosť konečne dobehnúť najnovšie inovácie, ktoré boli vyvinuté v posledných rokoch, ako aj stretnúť sa s novými a existujúcimi obchodnými kontaktmi.
Redakcia časopisu Strojárstvo/Strojírenství vám vďaka spolupráci so spoločnosťou TRUMPF Slovakia prinesie v decembrovom vydaní exkluzívnu reportáž priamo z Hannoveru.

Text/Foto Michal Múdrý