priemysel40 coverKonferencie z produkcie Trade Media International dlhodobo mapujú novinky na trhu automatizácie, digitalizácie a robotizácie. Aj napriek súčasným opatreniam pokračujú prípravy jednej, ktorá netradične mieri za hranice na Slovensko. S jednoduchým označením Priemysel 4.0 sa vydáva do Nitry, kde sa môžu účastníci o novinkách v odbore presvedčiť osobne, ale aj on-line vďaka živému prenosu z akcie.

TIP: Chcete sa bezplatne zúčastniť konferencie, alebo len získať prístup k on-line vysielaniu (vrátane záznamu)? Pokračujte na https://www.konferencie-priemysel40.sk/registracia.html

Niet pochýb o tom, že epidémia koronavírusu sužuje takmer celý svet, vrátane toho priemyselného. Kým firmy v tomto smere musia čeliť mnohým prekážkam, ukazuje sa, že technológie ako digitalizácia, automatizácia či robotizácia je nasadzovaná v stále väčšej miere. Jej výhody často dokážu znižovať riziká nepredvídateľného vývoja rovnako dobre, ako optimalizovať výrobné náklady a celkovo zvyšovať konkurencieschopnosť.
Presne také riešenia predstaví konferencie, ktorá sa uskutoční 21. 10. 2021 v Nitre. Vzhľadom k súčasným opatreniam bude akcia prebiehať v režime OTP, teda s podmienkou testu, očkovania či potvrdenia o prekonaní choroby. Organizátori navyše zaraďujú on-line stream z prednáškovej časti akcie, takže je dostupná takmer pre každého.

V prípade, že sa chcete o konferencii dozvedieť viac, navštívte stránku podujatia na www.konferencie-priemysel40.sk

Môže sa stále český a slovenský priemysel inšpirovať? Aj na túto otázku si organizátori z Českej republiky mieriaci na Slovensko kladú odpoveď. Aj preto pred samotnou akciou pripravili bonusovú epizódu tradičného podcastu Všetko o priemysle zameraného na trendy v priemysle. Komparáciu prístupov zaisťujú hostia na opačných stranách našej bývalej rozdelenej vlasti. Slovenskú stranu zastupuje Martin Pollák, riaditeľ pre rozvoj podnikania v spoločnosti IPM Solutions. Za českú stranu okrem moderátora prehovorí Pavel Hrubý, obchodný riaditeľ v AV ENGINEERING.

Vypočujte si špeciálny podcast na https://audioboom.com/posts/7952962-digitalizace-prumyslu-v-cesko-slovensku

Časopis Strojárstvo/Strojírenství je mediálnym partnerom podujatia.

Text/Foto Lukáš Smelík