obr1Pri opravách a údržbe v remeselnej a priemyselnej oblasti pracovníci denne bojujú s kvapkajúcimi kvapalinami ako sú oleje, farby a mazivá, ktoré znečisťujú pracovisko. S absorpčnou rohožou MULTITEX ponúka textilný poskytovateľ služieb MEWA jednoduché a efektívne riešenie na udržanie čistého pracoviska a ochranu pracovníkov.


Pomocou „vane na zachytenie oleja“ vo forme uteráka optimálne ochránite stroje pracovisko a podlahu pred znečistením a nebezpečnými kvapalinami.

Ekologická a super absorpčná
Absorpčná rohož MULTITEX slúži ako dokonalá podložka pri opravárskych a údržbárskych prácach alebo v citlivých častiach strojov a zariadení. Špeciálne vlákno „nasaje“ približne tri litre kvapaliny. Táto nesmierna absorpčná sila sa už veľakrát osvedčila v dielňach a priemyselnej výrobe. Táto „ľahká váha“ – rohož váži len 600 g – dokáže absorbovať 2,5 až 3 litre kvapaliny, a to až do poslednej kvapky. Kvapaliny ako motorové a prevodové oleje, rozpúšťadlá a chladiace mazivá sa bezpečne a čisto zachytia v absorpčnom jadre. A to nielen raz, ale veľakrát vďaka ekologickému systému viacnásobného použitia. Vďaka praktickému formátu 60 x 90 cm je rohož perfektnou podložkou na miestach častého výskytu netesností v oblasti opravy áut a údržby. Viac absorpčných rohoží položených vedľa seba spoľahlivo zakryje väčšie plochy.

obr2

Textilné riešenie s hospodárnym viacnásobným použitím
Aj absorpčná rohož na zachytenie oleja MULTITEX je textilné riešenie s viacnásobným použitím, to znamená, že rohože si môžete v spoločnosti MEWA celkom jednoducho prenajať. V rámci kompletného servisu spoločnosť MEWA rohože spoľahlivo a profesionálne perie a ošetruje. Je to cenovo výhodná cesta pre prevádzky, aby zamedzili vzniku nebezpečného odpadu a ušetrili náklady na likvidáciu.

TEXT/FOTO Madeleine Neuse