obr1Najsilnejší muži sveta, zapísaní v Guinessovej knihe rekordov, dokážu zdvihnúť až stovky kilogramov. Niekedy však treba prenášať bremená ťažké aj niekoľko ton. Prekonať limity ľudskej sily pomáhajú napríklad manipulačné zariadenia firmy Vakuumtechnik, s. r. o., z Hlohovca.


Bežný osobný automobil váži asi jednu tonu. Takúto váhu človek sám určite nezodvihne. Preto používa najrôznejšie typy strojov, ktoré manipuláciu s ťažkými bremenami uľahčujú. Hlohovecká firma Vakuumtechnik, ktorá pôsobí na slovenskom a českom trhu od roku 1992, navrhuje a konštruuje zariadenia na uchopovanie a zdvíhanie bremien od jedného kilogramu až do štrnástich ton. Má sídlo v miestnej časti Hlohovca - v Šulekove.

obr2

Ľahká práca s bremenami
Vakuumtechnik vyrába ručné manipulátory, zdvíhacie balancéry, ľahké žeriavy a vákuové prekladače. Vákuový manipulátor napríklad uľahčuje prácu s plechmi, sklom, drevom a ďalšími veľkoplošnými materiálmi vo vodorovnej i zvislej polohe a unesie váhu až 10 ton. S vákuovým hadicovým zdvíhacím zariadením sa zas jednoduchšie vo vodorovnej polohe prenášajú trebárs kartónové krabice či pórobetónové kvádre. Jeho nosnosť je od 30 do 200 kilogramov. Ďalším dôležitým mohutným pomocníkom je pneumatický, či elektronický zdvíhací balancér. Zodvihne a premiestni bremená s váhou až 320 kilogramov. Na uchopenie bremena pomocou voľne závesných zariadení slúžia pre zmenu ručný podvesný a otočný stĺpový žeriav. Skupinu výrobkov uzatvárajú automatické prekladacie linky.

obr3

Zariadenia na zákazku
Spoločnosť Vakuumtechnik vie dodať aj atypické manipulačné zariadenia, ktoré nemá zahrnuté vo svojom portfóliu. Závod má aj vlastné vývojové oddelenie a využíva tiež technológie na delenie plechov formou CNC laseru a CNC hydraulické ohraňovanie plechov. Záručný a pozáručný servis strojov zabezpečuje tím technikov s dlhoročnými skúsenosťami.
Bez uchopovacích a zdvíhacích zaradení firmy Vakuumtechnik sa nezaobídu mnohé firmy z oblasti strojárstva, stavebníctva, sklárstva a nábytkárstva. Takéto stroje však majú využitie aj v potravinárskom a farmaceutickom priemysle.

image001VAKUUMTECHNIK, s. r. o.
Sereďská 1124SK, 920 03 Hlohovec – Šulekovo
tel.: +421 33 791 00 70
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
www.vakuumtechnik.sk

 

TEXT/FOTO VAKUUMTECHNIK, s. r. o.