obr1Spoločnosť Gutman sa špecializuje na distribúciu viazacích prostriedkov textilných, upínacích pásov, popruhov, gurtní, oceľových lán, metráže aj lisovaním lán, špeciálnych viazacích reťazí, závesných prostriedkov, zdvíhacích zariadení, reťazových zdvihákov, lanových, pojazdov, zdvíhacích svoriek, magnetov, hrebeňových zdvihákov, traverz, váh, adaptérov a paletizačnej techniky.


Spoločnosť Gutman Lifting je hlavným distribútorom značky Gutman – výrobcu zdvíhacích zariadení, ako aj výhradným distribútorom ďalších zahraničných výrobcov zdvíhacej a manipulačnej techniky (AERO-LIFT, TRANSLYFT, RUD, pewag, verope, KITO, Vaculex ...).
Firma ponúka širokú škálu zdvíhacích zariadení a manipulačnej techniky, počnúc štandardnými zdvíhacími zariadeniami ako sú reťaze, laná, háky, ručné kladkostroje, svorky, magnety, pokračujúc polyesterovými zdvíhacími prostriedkami, upínacou, uchopovacou a paletizačnou technikou, ručnými pojazdmi, bezpečnostnými postrojmi a príslušenstvom, končiac manipulátormi, žeriavmi a špeciálnymi zariadeniami vyrobenými priamo na zákazku.

obr3

Gutman je výrobca polyesterových zdvíhacích pásov s okami ID a kruhových zdvíhacích pásov IRS (nekonečný).
Vo výrobe sa ďalej kompletizujú zdvíhacie reťaze, viazacie prostriedky pevnostnej triedy 8 a 10, ako aj polyesterové viazacie prostriedky (závesy), a to podľa požiadaviek zákazníkov s akceptovaním všetkých noriem, predpisov a s príslušnou dokumentáciou. Tieto fakty a veľké skladové zásoby najrôznejších rozmerových a nosných vyhotovení zdvíhacích zariadení umožňujú spoločnosti, aby bola vždy k dispozícii a aby dokázala plniť všetky očakávania a požiadavky zákazníkov.
Každé zdvíhacie zariadenie má predpísané periodické kontroly, ktoré treba vykonať kvôli zachovaniu bezpečnosti a funkčnosti pri práci. Naša spoločnosť vykonáva takéto následné kontroly, ktoré sa riadia viacerými európskymi normami.

Viazacie textilné prostriedky
Polyester – je syntetické vlákno, z ktorého sa vďaka novodobému pokroku technológií vyrábajú aj zdvíhacie viazacie prostriedky. Je to najpoužívanejšie textilné vlákno na svete. Vyznačuje sa vysokou odolnosťou voči vysokým teplotám, nepriaznivým poveternostným vplyvom, chemikáliám, olejom, a to všetko pri zachovaní tvaru. Zároveň je to veľmi pružný a trvácny materiál. V ponuke sú kruhové zdvíhacie slučky, pásy, popruhy s okami, štvorvrstvové zdvíhacie pásy s okami IDD, zdvíhacie pásy s kovovými okami ID a ED, polyesterové viazacie textilné prostriedky IRG a VIRG, zdvíhacie popruhy nekonečné, či ochrany na viazacie prostriedky.

Oceľové laná, metráž, špeciálne, viazačky
Vyskúšajte špeciálne žeriavové laná VEROPE, ktoré majú výborný pomer hmotnosti a sily pretrhnutia, vysokú životnosť, odolnosť proti oderu a opotrebeniu, odolnosť proti krúteniu, korózii, pričom sa s nimi ľahko manipuluje. V ponuke sú oceľové viazačky OKO-OKO, OKO-HÁK, viazačka dvojhák, trojhák a štvorhák.

Reťazové viazacie prostriedky
Tieto vysokopevnostné reťaze sa používajú na tie isté účely, ako viazačky z oceľových lán, alebo polyesterových pásov a nekonečných slučiek. Reťaze sa môžu použiť v teplotnom rozsahu od -40 °C do +200 °C bez zníženia nosnosti. Z nosných reťazí podľa STN EN 818-2 a ich reťazových komponentov sa dajú vyhotoviť rôzne reťazové viazacie prostriedky.

Investícia
Veľmi zaujímavú oblasť predstavujú vákuové manipulátory od firmy Aero-Lift. Ide o nemeckého výrobcu, ktorý vyrába vákuové zdvíhacie zariadenia na rôzne účely zdvihu, konkrétne ide o plechy, mramor – kamenivo, betón, drevo, okenné sklá, sendvičové panely-montáž, ale využitie nájdu aj v potravinárstve.

obr2

TEXT/FOTO: Gutman Lifting
Viac na: https://www.gutmanlifting.sk/