obr1Ohýbate malé diely vo veľkých sériách? Zoznámte sa s Dyna-cell – kompaktnou a rýchlou robotickou ohraňovacou bunkou dokonalo sa hodiacou na danú úlohu.

 

Rýchla a cenovo efektívna automatická výroba
LVD predstavuje Dyna-cell, kompaktnú ohraňovaciu bunku, ktorá vyrába diely malých až stredne veľkých rozmerov rýchlo, cenovo efektívne a s top presnosťou. Bunka kombinuje LVD servoelektrický ohraňovací lis Dyna-Press Pro a ľahký priemyselný robot Kuka s cieľom ponúknuť maximálnu produktivitu na malom pôdoryse 5x5 m.
Dyna-Press 40/15 Pro je navrhnutý na efektívne ohraňovanie malých dielov pri vysokých rýhlostiach ohraňovania až do 25 mm za sekundu. Lis má kapacitu 40 ton a pracovnú dĺžku 1 500 mm. Päťosový zadný doraz umožňuje konzistentnú opakovateľnosť a presnosť.

Špeciálne navrhnutý griper
Robot má unikátny uchopovač navrhnutý a patentovaný spoločnosťou LVD. Griper je navrhnutý pre minimálne rozmery dielov 25x100 mm a maximálne rozmery 300x400 mm. Jeho kompaktná veľkosť umožňuje jednoduchú manipuláciu malých dielov a prechod medzi nástrojovými stanicami.
Používatelia môžu ohýbať diely z troch rôznych strán bez prechopenia dielu. Prísavky gripera sú kontrolované offline softvérom a aktivované podľa veľkosti dielu. Keďže jeden uchopovač je vhodný pre všetky aplikácie, výroba je plynulá a neprerušovaná.

Hodiny bezobslužnej prevádzky
Súčasťou bunky Dyna-Cell je skladovacia zóna pre nakladanie a vykladanie niekoľkých paliet. Hotové diely sú naložené robotom na určenú paletu. Pri ohraňovaní veľkých sérií malých dielov nie je potrebný zásah obsluhy až osem hodín.

obr2

10 minút CAM – 10 minút set-up
10 minút na generovanie programu pre ohraňovanie a pre robota a 10 minút pre nastavenie a produkciu prvého dielu. A to dokonca aj s dielmi polohovanými a manipulovanými robotom. Dyna-Cell minimalizuje čas od návrhu dielu po jeho výrobu. Ak sú série príliš malé na to, aby sa v plnej miere využil benefit automatizovaného ohraňovania, je možné robot „zaparkovať“ a použiť lis v štandardnom obslužnom režime.

Kľúčové vlastnosti
• vysoko rýchle automatické ohraňovanie
• plne integrované so softvérovým balíčkom CADMAN od LVD
• pravidlo 10 – 10 pre rýchle programovanie dielu aj robota
• smart uchopovač pre všetky veľkosti dielov od 25x100 do 300x400 mm
• možnosť samostatného použitia lisu
• 15˝ dotyková ovládacia obrazovka s Touch-B
• kompaktný pôdorys 5x5 m

TEXT/FOTO: Milan Kyselák