obr1Firma Elitmat, s. r. o., dodáva a inštaluje priemyselné a ergonomické rohože už viac ako 20 rokov do priemyslu a automotive. Prioritou spoločnosti je správna funkčnosť a dlhá životnosť, ktorá sa dá zabezpečiť len vysoko kvalitnými materiálmi. Pravidelné školenia od výrobcov a dlhoročné skúsenosti robia zamestnancov spoločnosti Elitmat profíkov vo svojom odbore.

 

Sú rohože vhodné do nášho priemyslu?
„Áno, každý potrebuje správny typ, veľkosť a tvar rohože. Firma Elitmat dodáva rohože pre suché, mokré, olejové, zváracie, čisté a ESD prostredie.“

Vydrží rohož dlho?
„Áno, spoločnosť poskytuje na rohože záruku 2 – 10 rokov. Predtým, ako si zákazník rohože zakúpi, je potrebné určiť správne kritériá – dôležitý je typ prevádzky, prostredie, podlaha, zaťaženie, a mnohé ďalšie... Následne zamestnanci vyhodnotia a odporučia správny typ.“

Zabezpečuje spoločnosť aj inštaláciu?
„Áno, spoločnosť zabezpečuje správne položenie, uchytenie, aj inštaláciu. Samozrejmosťou sú inštalácie za výrobného procesu, prípadne počas odstávok, víkendov, sviatkov.“

Sú preukázateľné výhody ergonomických rohoží?
,,Áno, ergonomické rohože majú veľký vplyv na produktivitu a zdravie zamestnancov.“

obr2

Zdravie a produktivita
Používanie proti únavových rohoží redukuje množstvo nárazov až o 35 percent v porovnaní s pracovnou obuvou. Je to skutočne tak! Státie naproti únavovej rohoži znižuje počet nárazov, dokonca ich svojimi absorpčnými vlastnosťami takmer úplne eliminuje. Žiadne otrasy pre kĺby ani kríže. Zníženie pocitu bolesti znamená menej obmedzovania práce kvôli zraneniam a vyšší komfort pre zamestnancov.
Milióny pracovníkov po celom svete musia deň čo deň stáť v práci, zohýbať sa, kľačať – vkladajú do práce všetko, pretože sú hrdí na to, čo vytvárajú a kde pracujú. Preto sa takýto pracovníci nazývajú priemyselní atléti. Výkonnostné predpoklady sú pre ne stanovené vysoko. Ťažko pracujú, čo sa odráža na fyzickom stave. Bolesti a pravdepodobnosť zranení sú súčasťou práce. Spoločnosť ponúka týmto priemyselným atlétom vhodný ergonomický povrch, aby sa mohli vracať domov v takom stave, v akom odchádzali. Na povrchu záleží! Zlepšovaním pohyblivosti, efektivity a výsledkov sa zabezpečuje zvýšenie výkonnosti na maximum.

Čo je ergonómia?
Ergonómia sa zaoberá vytváraním pracovného prostredia, ktoré zabezpečí dostatočný komfort počas práce. Svojim vplyvom minimalizuje prejavy únavy, zdravotné ťažkosti a zlepšuje ako fyzický, tak i psychický stav zamestnancov. Tak sa zvyšuje pracovný výkon, zníži práceneschopnosť a chybovosť pracovníkov.

Ako ergonomické rohože fungujú?
Ergonomické rohože napomáhajú svalom človeka k ich napínaniu a uvoľňovaniu počas státia. Státím na tvrdom povrchu, vaše svaly zostávajú napnuté a veľmi obmedzujú obeh krvi, čo zapríčiní, že sa pocit únavy dostaví oveľa skôr. Proti únavové rohože zabezpečujú neustálu cirkuláciu krvi, a to práve svojou pružnosťou.
Mnohými odbornými štúdiami sa dosvedčila účinnosť proti únavových rohoží, ktoré svojimi vlastnosťami znižujú únavu až do 50 percent a zároveň zabraňujú pocitu bolesti, ktorý je spôsobený nedostatočnou cirkuláciou.

obr3

Nechajte si poradiť od odborníkov
Spoločnosť poskytuje bezplatné poradenstvo, prezentácie o ergonómii a testovanie rohoží. Firma Elitmat vie vybrať správnu rohož, nakoľko zlý výber rohože alebo nesprávna inštalácia môžu plniť opačný efekt – skôr môžu uškodiť (človek sa potkne, zakopne, rohože sa môžu vlniť, nespĺňať účel atď...).

Spokojnosť klientov
Medzi spokojných klientov patria i firmy: Volkswagen Slovakia, Jaguar Land Rover, Kia Motors, Hyundai Motors, ZF Slovakia, Magna, Škoda Auto, U.S. Steel Košice, Hella, Danfoss, Mobis, Panasonic a iné. Patrite k spokojným klientom i vy!
Kontaktuje spoločnosť Elitmat už dnes a získajte bezplatné informácie, ktoré vám pomôžu zlepšiť produktivitu v pracovnom prostredí.

Text upravila: Lenka Drgoncová
Foto: ELITMAT
Viac na: www.elitmat.sk FB: Elitmat Priemyselné Rohože