obr titKvalita, cena, pohotový servis a rýchla dodacia doba. To všetko vám zabezpečí spoločnosť CRALIF, s. r. o., ktorá vznikla v roku 1998 v Púchove. Firma sa najskôr venovala servisu, opravám a údržbe vyhradených technických zariadení, ale postupne rozšírila svoju činnosť o výrobu zdvíhacích zariadení. V súčasnosti sa venuje výrobe aj servisu.


Cralif, s. r. o., má dve prevádzky, jednu v Dubnici nad Váhom, kde je výroba, a druhú v Púchove, kde sa rieši prevažne servis. Spoločnosť okrem výroby poskytuje kvalitné poradenské služby, rekonštrukcie a poradenstvo v rámci prípravy nových projektov vašich objektov. Ak potrebujete kvalitný nepretržitý servis VTZ, spoločnosť Cralif je vám vždy k dispozícii. Firma zabezpečuje montáže a opravy priemyselných brán, vyrovnávacích mostíkov, odborné prehliadky a skúšky zdvíhacích zariadení.

obr1

Ponuka žeriavov je veľká
Máte možnosť vybrať si z viacerých druhov žeriavov. Do ťažkých prevádzok sú vhodné mostové žeriavy. V ponuke sú jednonosníkové mostové žeriavy v štandardnom vyhotovení s nosnosťou do 25 000 kg, dvojnosníkové mostové žeriavy v štandardnom prevedení s nosnosťou do 80 000 kg (kladkostroj s otvoreným navijakom je nosnosťou neobmedzený), mostové žeriavy podvesné s nosnosťou do 25000 kg a žeriavy v neštandardnom vyhotovení podľa konkrétnych požiadaviek a potrieb zákazníka s „neobmedzenou nosnosťou“.

obr2

Pre pracoviská, kde sú takmer nedostupné miesta, ako napríklad medzi stĺpmi, alebo podperami, sú vhodné výložníkové žeriavy. Je to ideálne riešenie pre menšie pracoviská, kde je nutná manipulácia s bremenami. Pohybujú sa mimo žeriavovú dráhu, a tým sa šetrí priestor pre ďalšie využitie plochy. Do tejto kategórie sa zaraďujú otočné stĺpové žeriavy, otočné konzolové, ale aj pojazdné konzolové žeriavy. Sú dostupné v rôznych veľkostiach a nosnostiach. Je možné ich ukotviť do stien, podláh, alebo môžu existovať voľne bez ukotvenia. Žeriavy môžu byť vybavené reťazovými, alebo lanovými kladkostrojmi. Spoločnosť vám vyrobí otočné stĺpové žeriavy podľa presných požiadaviek s nosnosťou do 20 000 kg a rozsahom otáčania 360°. Každý žeriav je vyrobený na mieru. Tento druh žeriavu je vhodný do každého prostredia a dá sa využiť aj ako servisné zdvíhadlo. Je možné ho ukotviť aj o stenu, aj o podlahu. Takéto žeriavy sú optimálnym ekonomickým riešením, vďaka ľahkému premiestňovaniu a montáži sa znižujú náklady na ich inštaláciu.

obr3

Ďalšou možnosťou sú portálové žeriavy, ktoré využívajú pojazd portálu po dvoch koľajniciach uložených na podlahe. Spoločnosť dodáva portálové žeriavy aj v neštandardnom vyhotovení, a to podľa šírky klientskych projektov.

obr4

Okrem žeriavov sú v ponuke i pojazdné kladkostrojové zdvíhadlá, ktoré sú určené k obsluhe a presunu bremien medzi pracoviskami. Najčastejšie sú presúvané tlačením, či ťahaním bremena, alebo nosnými reťazami. Jednoduchá konštrukcia a pekný dizajn vozíkov zaručuje ľahký presun aj ťažšieho bremena.
Spoločnosť sa môže pochváliť spokojnými klientami, ako napríklad Nisens, Continental Matador Rubber, Continental Barum, Fimad, Gimax, Schindler, či iní.

Text: Lenka Drgoncová Foto: CRALIF, s. r. o.
Viac na www.cralif.sk