hexagon1Spoločnosť Hexagon uvádza na trh novú vlajkovú loď radu Absolute Arm. Jedny z najuznávanejších prenosných meracích systémov prešli dôkladným prepracovaním a sú modernizované tak, aby spĺňali potreby dnešných používateľov meracích prístrojov. Hlavná pozornosť bola zameraná na zvýšenie využiteľnosti a univerzálnosti bez zníženia rýchlosti a presnosti.


Mimoriadnou vlastnosťou nového ramena Absolute Arm je modulárna konštrukcia zápästia. Tá umožňuje úplne odstrániť laserový skener RS5 a rukoväť, čo výrazne uľahčuje meranie v stiesnených priestoroch. Každý používateľ si môže vybrať z radu veľkostí rukoväte tú najvhodnejšiu. Nové zápästia je tiež možné vybaviť displejom, na ktorom je možné zobraziť prehľad výsledkov merania, prepínať profily a vykonávať kalibráciu priamo na mieste merania. Tým sa eliminuje čas strávený zmenou medzi sledovaním ramena a počítača.
„Mnohí zákazníci potrebujú merať v stále menších a menších priestoroch, ako sú dutiny alebo zložité vnútorné štruktúry. Na základe týchto konštruktívnych reakcií od našich zákazníkov sme vytvorili najkompaktnejšiu skenovaciu konfiguráciu na trhu," hovorí Anthony Vianna, Product Manager pre rad ramien Absolute Arm. ,,Skúmali sme o ramene úplne všetko: ako ho používatelia používajú, ako meria rôzne diely, ako premiestňujú rameno po pracovisku a ako je možné vylepšiť servis ramena. Tento proces nás doviedol k vylepšeniu vo všetkých jednotlivých oblastiach vrátane presnosti, rýchlosti, účinnosti, hmotnosti, možností servisu a univerzálnosti," dodáva Vianna.

hexagon2
Hexagon Absolute Arm rady 85 s laserovým skenerom HP-L- 20.8

 

Nový rad ramien Absolute Arm si zachováva všetky vlastnosti, vďaka ktorým bola predchádzajúca generácia systémov ROMER Absolute Arm tak úspešná. Medzi ne patria vlastné absolútne enkodéry, ktoré eliminujú nutnosť referencovania a zahrievania, diagnostické hlásenie a tiež rukoväte s nízkym trením a unikátne vyváženie, ktoré uľahčuje pohyb a meranie. Za zmienku stojí tiež schopnosť skenovať plnou rýchlosťou bez zníženia presnosti.

Nové modely ramien Absolute Arm sú tiež k dispozícii v šesťosovej verzii pre špecializované meracie aplikácie. Do tejto kategórie patrí nový model Absolute Arm Compact, ktorý preberá pozíciu predchádzajúceho ramena ROMER Absolute Arm Compact ako najpresnejšie prenosné meracie rameno na svete, ktoré teraz meria s presnosťou iba 6 mikrónov. Celý rad ramien Absolute Arm je dostupný v siedmich veľkostiach, s rozsahom merania od 1,2 do 4,5 metra a s tromi úrovňami presnosti. Výsledkom je tak jedinečných 36 konfigurácií ramena a ideálne rameno pre každú aplikáciu.

Viac informácií nájdete na www.hexagonMI.com

TEXT/FOTO Jana Tvarohová