imts1Výstava IMTS (International Manufacturing Technology Show) patrí medzi najprestížnejšie svetové veľtrhové podujatia v segmente obrábacích strojov. Jej 32. ročník, ktorý sa konal 10. - 15. 9. 2018 v komplexe McCormick Place v Chicagu prekonal viacero rekordov - vyznačoval sa najvyšším počtom vystavujúcich spoločností (2 563) a bol doposiaľ najväčší v počte registrovaných návštevníkov (129 415) zo 117 krajín. Medzi svetovými technologickými špičkami prezentujúcimi svoje produktové portfóliá a technologické novinky nechýbala ani spoločnosť SPINEA, ako jediný slovenský zástupca.


Spoločnosť SPINEA, s. r. o., so sídlom v Prešove, je výrobcom vysoko-presných cykloidných prevodoviek, ktoré uviedla na trh v r. 1996. Ich charakteristickými parametrami sú vysoká presnosť polohovania, vysoký krútiaci moment a torzná tuhosť, nízke vibrácie, vysoká účinnosť a to všetko pri kompaktnom dizajne a malých rozmeroch ložiskového reduktora. Medzi typické aplikácie prevodoviek TwinSpin patria robotika a automatizácia, letecká a bezpečnostná technika, manipulačná a transportná technika, medicínsky priemysel, otočné stoly, polohovadlá a podobne. Jednoduchá inštalácia a aplikačná flexibilita sú veľmi atraktívnymi vlastnosťami aj pre oblasť obrábacích strojov.

imts2
Na stánku spoločnosti mohli záujemcovia vidieť prierez veľkostným spektrom cykloidných prevodoviek TwinSpin, vrátane novej G-série. SPINEA predstavila na americkom trhu aj nový výrobok, kompaktný aktuátor DriveSpin, ktorý je spojením ložiskového reduktora TwinSpin s integrovaným AC servomotorom. Aktuátory DriveSpin vyrába SPINEA v rovnakých veľkostiach ako vysoko presné prevodovky a pre sektor obrábacích strojov predstavujú zaujímavé riešenie, predovšetkým z hľadiska ich kompaktnosti, vysokej spoľahlivosti a dlhej životnosti.
Spoločnosť SPINEA plánuje v budúcich rokoch ďalší rast na severoamerickom trhu, vrátane účasti na podobných segmentových výstavách.

TEXT/FOTO Spinea