obr1Tri gramy lepidla udržia 208 ton. Také silné sú najinovatívnejšie lepidlá na trhu od spoločnosti Henkel. Patentovaná hybridná technológia spája najdôležitejšie vlastností konštrukčných, sekundových a epoxidových lepidiel – pevnosť, rýchlosť a trvácnosť spoja.
Na lepenie bez obmedzení.


Vďaka univerzálnosti a účinnosti LOCTITE HYBRIDY významne rozširujú možnosti tradičných lepidiel a ponúkajú všestranné riešenia pre náročné aplikácie v oblasti údržby a výroby s vylepšenými podmienkami v oblasti zdravia a bezpečnosti (BOZP).

* * * * *
LOCTITE HYBRIDY vytvárajú neobmedzené možnosti v oblasti lepenia.
Hybridné lepidlá kombinujú silu a rýchlosť, vytvárajú spojenie, ktoré prekoná všetky ostatné.
3 gramy lepidla udržia 208 ton.
* * * * *

Tieto inovatívne hybridné lepidlá poskytujú riešenia pre manažérov a operátorov v oblasti prevádzky a údržby, ktorí hľadajú rýchle, dlhotrvajúce a všestranne použiteľné lepidlo na rôzne podkladové materiály a pre všetky typy prevádzkových podmienok. Zároveň vytvárajú možnosti pre konštruktérov a inžinierov v oblasti priemyselnej výroby zariadení, ktorí hľadajú spôsoby, ako zlepšiť aplikácie týkajúce sa montáže, zefektívniť kroky procesu alebo spájať materiály v aplikáciách s náročnými požiadavkami.

Hybridy na opravy
Lepidlo na opravy LOCTITE HY 4070 poskytuje mimoriadne rýchlu fixáciu s vysokou pevnosťou, vynikajúco vyplní medzery a má dobrú odolnosť voči teplote, vlhkosti aj chemickým látkam. Je určené pre širokú škálu podkladových materiálov, vrátane kovov a väčšiny plastových a gumených povrchov; nesmie chýbať v žiadnom kufríku s náradím. Výrobok je dostupný v balení na okamžité použitie s objemom 11 g.
Lepidlo na opravy LOCTITE HY 4060 GY je 5-minútové univerzálne lepidlo, ktoré je opracovateľné a dá sa využiť pre širokú škálu podkladových materiálov, vrátane plastov. Poskytuje dlhotrvajúce a pevné spojenie s rýchlou fixáciou a vynikajúcim vytvrdzovaním pri nízkej teplote, ako aj vyššiu bezpečnosť. Výrobok je dostupný v balení na okamžité použitie v kartuši s objemom 25 g.

obr2

Priemyselná výroba a montáž
LOCTITE HY 4080 je húževnaté lepidlo s vysokou pevnosťou, dobrou odolnosťou voči nárazom, vibráciám a otrasom a so zvýšenou bezpečnosťou. Je navrhnuté na využitie v širokom spektre priemyselných aplikácií a poskytuje trvanlivé spojenie s dlhou životnosťou na každom povrchu, od kovov až po plasty. Je nehorľavé a takmer bez zápachu, vďaka čomu je zdravšou a bezpečnejšou alternatívou k tradičným dvojzložkovým metyl-metakrylátovým lepidlám (MMA) a akrylátovým konštrukčným lepidlám. Je dostupné v ľahko použiteľných striekačkách s objemom 50 g a kartušiach s objemom 400 g, aj v sivej farbe.

* * * * *
Nová generácia, nové univerzálne konštrukčné lepidlá pre lepenie bez obmedzení.
* * * * *

LOCTITE HY 4090 ponúka rýchlu fixáciu, všestrannosť podkladového materiálu, vynikajúcu trvácnosť a vyššiu bezpečnosť. Vďaka svojim vyváženým vlastnostiam sa dá využiť v rôznych situáciách, vrátane lepenia tabúľ, tesnenia a upevňovania osvetľovacích telies LED a reproduktorov. Vyznačuje sa dobrou odolnosťou voči vlhkosti a chemickým látkam, ako aj voči nárazom a vibráciám. Má vysokú teplotnú odolnosť a dá sa použiť aj v aplikáciách pri nízkych teplotách. Je dostupné v ľahko použiteľných kartušiach s objemom 50 g a v kartušiach s objemom 400 g.

TEXT/FOTO: Henkel AG & Co. KgaA