taco 300Spoločnosť Taconova ponúka pre vyvažovacie ventily TacoSetter Inline 130 nové dodatočné prípojné rozmery a väčšie rozsahy prietokového množstva. Vďaka novým prípojným rozmerom by mal sortiment poskytovať viac flexibility pre systémové skrutkové spoje príslušného potrubného systému. Pre menovitú veľkosť DN 20 je tak napríklad k dispozícii prípojný závit pre 3/4"prevlečnú maticu na „Eurokonus“ alebo 1" prípojný závit pre 22mm šrúbenie so zarezávacím krúžkom. V rozmere DN 25 je TacoSetter Inline 130 k dispozícii s veľkosťami závitu od 1"do 1 1/2" a s rozsahom prietokového množstva 20 - 70 l/min.


Priehľadové sklo s natlačenou stupnicou pre kontrolu prietokového množstva je u všetkých verzií TacoSetter Inline 130 tvorené borosilikátovým sklom, čo zvyšuje teplotnú odolnosť vyvažovacieho ventilu na 130 °C. Vďaka tomu je TacoSetter Inline 130 vhodný aj pre reguláciu spätných vetiev solárnych tepelných zariadení. Priehľadové sklo je navyše menej náchylné k usadzovaniu nečistôt a má vyššiu chemickú odolnosť.

Obmedzovanie objemového prietoku pre statické hydraulické vyvažovanie a cirkuláciu
TacoSetter Inline patrí už od roku 1985 do sortimentu spoločnosti Taconova a v odbornom svete sanitárnej techniky, kúrenia a klimatizácie je považovaný za originál medzi vyvažovacími ventilmi s priehľadovým sklom a indikačnou stupnicou. Armatúra umožňuje reguláciu prietokového množstva priamo v l/min. Hlavnou oblasťou využitia vyvažovacieho ventilu TacoSetter Inline je použitie ako ventil na reguláciu vetiev slúžiacich k statickému vyvažovaniu vo vykurovacích systémoch.
Jednotlivé typy vyvažovacích ventilov TacoSetter Inline, ktoré sú dostupné vo veľkostiach DN 15 až DN 25, okrem toho spĺňajú požiadavky podľa DVGW W 270 a odporúčania KTW. S týmito certifikátmi pre použitie v inštaláciách pitnej vody a pre menovitý tlak PN 10 je vyvažovací ventil vhodný aj pre použitie v inštaláciách pitnej vody. V menovitej veľkosti DN 15 je teleso armatúry vyrobené z mosadze odolnej voči odzinkovaniu.
Pre inštaláciu v systémoch plastových potrubí ponúka Taconova vyvažovací ventil TacoSetter Hyline, ktorý je koncipovaný predovšetkým pre hydraulické vyvažovanie geotermálnych solankových okruhov.

O spoločnosti Taconova
Spoločnosť Taconova Group AG je tradičný švajčiarsky podnik s viac ako 55-ročnou skúsenosťou s inovatívnymi produktmi v oblasti riešenia inteligentnej techniky v budovách. Jedná sa predovšetkým o technológie pre hydraulické vyvažovanie, rozdeľovače, termoreguláciu, odvzdušňovanie, solárny ohrev a systémovú techniku vrátane armatúr. Výrobky firmy Taconova sú vyvíjané vo Švajčiarsku a úspešne sa používajú aj v zahraničí. K hlavným trhom patrí Švajčiarsko, Nemecko, Rakúsko, Taliansko a Poľsko.

O spoločnosti Taco
Združenie podnikov Taco je rodinným, mnohonárodnym podnikom tretej generácie so sídlom v Cranston, Rhode Island, USA. Okrem priemyselných segmentov – Taco Comfort Solutions, Taco Industrial Solutions a Taco International – podnik vyvíja a vyrába širokú paletu bytových, podnikateľských a priemyselných výrobkov pre vykurovacie a chladiace zariadenia, vrátane výrobkov využívaných v sanitárnej technike, poľnohospodárstve a baníctve.

TEXT/FOTO Taconova